WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Російської Федерації - Реферат

Податкова система Російської Федерації - Реферат

Позитивним наслідком є звільнення значної частини фізичних осіб та найманих працівників від заповнення податкової декларації. Деякі доходи, одержані від нетрудової діяльності (виграші в лотерею, добровільне страхування та ін.) мають ставку 35 %. Доходи у вигляді дивідендів, одержані фізичними особами, які не є податковими резидентами РФ, оподатковуються за ставкою 30 %. При нарахуванні цього податку ПК РФ передбачаються деякі відрахування з фізичних осіб - приватних підприємців. Так, при розрахунку бази оподаткування встановлюється чотири податкові відрахування.
1. Стандартні - відрахування для конкретноїкатегорії платників податків, тобто на себе та дітей. При цьому виділяють кілька категорій платників. Так, 400 руб. відраховується з фізичних осіб, які не мають будь-яких інших пільг, до часу одержання доходу з початку податкового періоду до 20 тис. руб. Податкове відрахування в 300 руб. здійснюється у тих громадян, які мають дітей у віці 18 років, на кожну дитину, а також учнів, студентів у віці до 24 років, якщо вони знаходяться під опікою. Податкові відрахування у розмірі 500 та 3000 руб. встановлюються особливим категоріям громадян незалежно від розміру доходу.
2. Соціальні - до цих відрахувань належать перераховані платником податку кошти на благодійні цілі, грошова допомога закладам науки, освіти, охорони здоров'я тощо; гроші, сплачені платником податку за навчання в загальноосвітніх навчальних закладах (але не більш ніж 25 тис. руб.), а також суми, сплачені батьками за навчання своїх дітей; розмір коштів, сплачених платниками податків за послуги з лікування, лікування дружини, батьків, дітей у віці до 18 років, надані в установах охорони здоров'я РФ. Загальна сума соціальних відрахувань не може бути більшою ніж 25 тис. руб. Вони надаються тільки по закінченні податкового періоду.
3. Майнові - відрахування з доходів, одержаних платниками податків у податковому періоді від продажу будинків, квартир, присадибних ділянок тощо; кошти, витрачені платником податку на будівництво або придбання житла на території РФ та ін. Загальна сума майнового відрахування не може перевищувати 600 тис. руб.
4. Професійні - відрахування у розмірі фактичних витрат, які відбувалися безпосередньо при одержанні доходу і підтверджувалися відповідними документами.
Єдиний соціальний податок (внесок). Він введений Федеральним законом № 117-ФЗ від 5 серпня 2000 року та другою частиною ПК РФ і є, по суті, альтернативою діючим раніше зборам у фонд заробітної плати підприємств до позабюджетних фондів: Пенсійного фонду РФ (29 %), Фонду обов'язкового медичного страхування РФ (3,6 %), Державного фонду зайнятості (1,5 %), Фонду соціального страхування РФ (5,4 %), що становили загалом 39,5 %. При цьому виникали й проблеми - для кожного фонду потрібно було розраховувати та надавати окремі звіти в установлені терміни, кожний фонд мав свої строки сплати, міг надавати своїм платникам пільги або встановлювати певні умови сплати. Крім того, кожний фонд перевіряв підприємство щодо сплати податку або платежу, що суттєво збільшувало кількість таких перевірок. Введення єдиного соціального податку уможливило спрощення цих проблем. За цим податком розраховується єдина база оподаткування і знижується його ставка.
Визначається і об'єкт оподаткування. Так, для роботодавців (організацій або приватних підприємців), які здійснюють будь-яку господарську діяльність, об'єктом оподаткування є виплати, винагороди, які нараховуються працівникові. Для індивідуальних підприємців, фермерських та селянських господарств, адвокатів об'єктом є доходи від підприємницької діяльності з відрахуванням витрат, пов'язаних із їх виручкою. Для підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, - дохід, що визначається відповідно до вартості патенту. За цим податком діє регресивна ставка оподаткування, тобто чим вища база оподаткування, тим нижча ставка податку. Не сплачують його інваліди, громадські організації інвалідів та ін.
Контроль за порядком нарахування та сплатою здійснюється податковими органами РФ. Вони також проводять залік, повернення зайвих коштів, стягують штрафи, пеню тощо.
Розмір податку обчислюється для кожного соціального позабюджетного фонду окремо і перераховується окремими платіжними документами. Платниками єдиного соціального податку є юридичні та фізичні особи - роботодавці, які здійснюють виплати найманим працівникам. Якщо платники податку є приватними підприємцями, то вони сплачують податок як із власного доходу, так і з доходу, нарахованого найманому працівнику. Не є платниками податку категорія приватних підприємців, які сплачують податок на поставлений дохід для окремих видів діяльності в частині доходу, одержаного від цих видів діяльності.
Розширилася і база оподаткування. Так, при її розрахунку враховуються усі доходи, які роботодавець нараховує працівникам, у тому числі і різні виплати, матеріальна допомога, виплати за ліцензійними угодами, премії тощо. Але для приватних підприємців діє норма, згідно з якою об'єктом оподаткування є дохід, який визначається відповідно до вартості патенту. При розрахунку бази оподаткування враховуються всі доходи, нараховані працівникові як у грошовому, так і в натуральному вигляді. За виплатами, які здійснюються у вигляді матеріальної допомоги або в натуральному вигляді, доходи не є об'єктом оподаткування, якщо вони не перевищують 1000 руб. на місяць. При цьому роботодавець розраховує базу оподаткування для кожного працівника по закінченні місяця наростаючим підсумком. Податкова база збільшується на розмір додаткової матеріальної вигоди, до якої належить сплата роботодавцем повністю чи частково придбаних працівником або членами родини товарів, послуг, прав тощо; матеріальна вигода від зниження відсотків при одержанні від роботодавця позики; вигода від розмірів страхових внесків та ін.
База оподаткування також зменшується на розміри повної чи часткової компенсації вартості путівки в санаторії на території РФ, суми, які роботодавці сплачують за лікування та обслуговування своїх працівників, членів їх сім'ї тощо.
Податковий період за цим податком становить один календарний рік. Податкова декларація надається один раз на рік, а протягом цього періоду проводяться авансові відрахування, але не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним. Якщо платник податку

 
 

Цікаве

Загрузка...