WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Російської Федерації - Реферат

Податкова система Російської Федерації - Реферат


Реферат на тему:
Податкова система
Російської Федерації
Важливим стимулюючим чинником розвитку суспільства держави є її податкова система, тому в Російській Федерації вона почала здійснюватись за новими принципами. її завданням стало поліпшення інвестиційного клімату та досягнення профіцитності державного бюджету, зниження податкового тягаря, погодження інтересів держави, підприємців та населення.
Перебудова податкової системи почалася з розробки та прийняття Податкового кодексу Російської Федерації (ПК РФ). Основною передумовою його прийняття було зростання валового внутрішнього продукту (ВВП), ліквідація бюджетного дефіциту та збільшення надходження коштів до бюджету. У 2000 році було взято курс на спрощення податкової системи, зниження податкового тиску на виробника та переміщення податкового тягаря на споживача. Важливе місце в проведенні податкової реформи належить формуванню нової етики платника. Більшість підприємців, фізичних осіб підтримують політику держави у сфері оподаткування і згодні з тим, що сплата податку - це їх обов'язок.
Податкова реформа, яка проводиться в Росії, спрямована на зниження податкового тиску на платника податків. Суттєво зменшені були податкові пільги, що надавались окремим платникам (скасовані всі пільги щодо податку на прибуток, зменшено кількість пільг на прибутковий податок з громадян та ін.), тобто створені однакові умови оподаткування для всіх платників. Утім, вводяться чотири види соціальних відрахувань, які враховують різні витрати платника, пов'язані з лікуванням, одержанням послуг установ охорони здоров'я, здобуванням освіти і з витратами родини.
Крім того, спрощено та зменшено кількість податкових платежів. Так, нині їх 28. Введено єдиний соціальний податок замість існуючих раніше відрахувань у Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування та Фонд обов'язкового медичного страхування.
Основним документом податкової політики Російської Федерації є ПК РФ. Він складається з двох частин і вводився поступово. Перша, загальна частина була введена в дію з 1 січня 1999 року і складається з таких елементів:
o види податкових платежів та обов'язкових зборів;
o порядок сплати податків та виконання обов'язків платника податків;
o принципи встановлення та введення в дію нових податків, а також їх скасування;
o права та обов'язки всіх суб'єктів податкової системи (від платника податку до податкових органів);
o форми, методи та порядок контролю за платниками податків;
o відповідальність платників податків за порушення чинного законодавства;
o порядок оскарження дій податкових органів та ін.
Згідно з першою частиною ПК РФ на території держави встановлені податкові платежі. 1. Федеральні:
o податок на додану вартість;
o акцизи;
o податок на прибуток;
o податок на доходи від капіталу;
o прибутковий податок з фізичних осіб;
o внески до державних соціальних позабюджетних фондів;
o державне мито;
o мито;
o податок з користувачів надр;
o податок на відтворення матеріально-сировинної бази;
o податок на додатковий дохід від добування вуглеводню;
o збір за право користування об'єктами тваринного світу, водними та біологічними ресурсами;
o лісовий збір;
o водний збір;
o екологічний збір;
o федеральні ліцензійні збори.
2. Регіональні:
o податок на майно організацій;
o податок на нерухомість;
o шляховий податок;
o транспортний податок;
o податок з продажів;
o податок з грального бізнесу;
o регіональні ліцензійні збори.
3. Місцеві:
o земельний податок;
o податок на майно фізичних осіб;
o податок з реклами;
o податок на спадщину;
o місцеві ліцензійні збори.
Друга частина ПК РФ була прийнята та введена в дію згідно з законом № 217-ФЗ від 5 серпня 2000 року та Федеральним законом № 118-83 від 5 серпня 2000 року. Введення другої частини змінило систему оподаткування за окремими податками. Новий порядок оподаткування стосується практично всіх податків, а деякі з них введені вже з 1 січня 2001 року або й раніше (ПДВ, акцизи, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний податок, внески).
У 2001 році скасовано податок з реалізації пально-мастильних матеріалів, податок з придбання автотранспортних засобів. Але якщо за цими податками є недоїмка, то вона підлягає сплаті до федерального шляхового фонду. З 1 січня 2003 року скасовано податок за користування автомобільними шляхами. Внесені зміни у порядок сплати та нарахування діючих податків.
Податок на додану вартість (ПДВ). Зараз платниками податку стали індивідуальні підприємці. У Законі визначається місце реалізації товару, робіт та послуг, встановлюється податковий термін в один місяць без попередньої авансової сплати податку та розмір цього податку. Якщо підприємство протягом кварталу має виручку менш ніж 1 млн руб., то воно сплачує ПДВ раз на квартал. Якщо платник податку має протягом трьох податкових періодів базу оподаткування менш ніж 1 млн руб., то він звільняється від сплати податку на 12 наступних податкових періодів. Також діють тарифи на ввезення на митну територію РФ технологічного обладнання, комплектуючих та запасних частин до нього як внесок у статутний фонд. Діє пільга, пов'язана з науково-дослідними та конструкторськими розробками, що проводяться за рахунок бюджету. За пільговою ставкою оподатковується експорт товарів (крім країн СНД). Але платник має підтвердити експорт товарів за територію РФ.
Акцизні збори. Зміни щодо цього податку передусім стосуються алкогольних напоїв та інших спиртовмісних виробів. Зараз, згідно з ПК РФ, до підакцизної спиртової продукції належать усі вироби, відсоток алкоголю в яких не менш як 9 % (раніше не менш як 12 %). Для лікарських препаратів встановлено обсяг фасування 100 мл. Ставки на спиртовмісну продукцію підвищено в середньому на 2-5 руб. порівняно з попередніми. Збільшено ставки акцизів на тютюнові вироби. Вони диференційовані залежно від класу цигарок. Ставки на нафтопродукти підвищені у 2,8 раза, на газ на території РФ - на 15 %, а на той, що реалізується за її межами, - на 30 % (крім країн СНД). Посилюється контроль за експортом товарів.
Податок на доходи фізичних осіб. У 2000 році в РФ введено податок для фізичних осіб з єдиною ставкою 13 % та підвищеною - для певних видів доходів.

 
 

Цікаве

Загрузка...