WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальні принципи роботи - Реферат

Загальні принципи роботи - Реферат

розд.2.8).
2.8. Використання "миші"
"1С:Бухгалтерія-Проф." підтримує роботу з мишкою, але її наявність накомп'ютері не є обов'язковою.
Дія миші визначається слідуючими правилами:
" натиснення правої клавіші миші еквівалентно натисненню клавіші Esc;
" вказівка мишкою на напис з назвою клавіші в нижніх рядках екрану і натиснення лівої клавіші миші еквівалентно натисненню відповідної клавіші на клавіатурі;
" вказівка мишкою на елемент списку, позицію меню чи позицію в документі, що редактується і натиснення лівої клавіші миші переміщує курсор в позицію, яку вказує мишка;
" вказівка мишкою на елемент списку, позицію меню чи позицію в документі, що редактується і подвійне натискування лівої клавіші миші еквівалентно натискуванню клавіші Enter, коли курсор встановлений в позицію, яку вказує мишка;
" переміщення миші з натиснутою лівою клавішою викликає рух курсора. При виході за нижню чи верхню межу списку чи документу, що редактується, виконується прокрутка списку у відповідному напрямку (аж до відпускання клавіші миші чи досягнення кінця списку чи документу);
" для перегляду списку по сторінках підведіть курсор миші на один рядок вище чи нижче списку і натисніть ліву клавішу миші.
2.9. Перегляд текстових документів
Багато документів, що формуються "1С:Бухгалтерією-Проф.", є звичайними текстовими файлами, причому довжина цих документів може бути різною. Програма дозволяє проглядати такі файли. При цьому, на відміну від інших програм перегляду, надається можливість фіксаціі лівої частини документу з горизонтальною прокруткою правої частини, що залишилась (це дуже зручно при перегляді таблиць з боковиком).
При перегляді документів текст документа виводиться у подвійній рамці із заголовком "Перегляд документа". Під рамкою в останніх двох рядках екрану виводиться список клавіш, які використовуються.
При перегляді використовуються слідуючі клавіші.
Переміщення по документу:
Р і Т - горизонтальна прокрутка тексту;
і - вертикальна прокрутка тексту;
PgUp, PgDn - гортання на сторінку вверх(вниз);
Home, End - перехід до початку і до кінця тексту. Фіксація лівої частини документа:
Shift Р i Shift Т зміна границі фіксованої частини документу;
Tab - включення (виключення фіксаціі лівої частини документу);
Контекстний пошук:
F7 - пошук рядка (шуканий рядок запитується);
Shift F7 - повтор попереднього пошуку. Вихід:
Esc - вихід із перегляду.
2.10. Вбудований редактор
Форми звітів і вихідних (первинних) документів в "1С:Бухгалтерії-Проф." є текстовими файлами, і для їх редактування переважно використовується вбудований в програму текстовий редактор. Цей редактор дає достатній набір можливостей для обробки такого роду документів: пошук і заміну рядків, копіювання і переміщення рядкових і прямокутних фрагментів тексту, малювання рамок, вставку спеціальних символів і т.д. Але Ви можете при бажанні підключити любий інший редактор, який орієнтується на текстові документи: ЛЕКСИКОН, Multi-Edit, Norton Editor і т.д. Підключення зовнішнього редактора описується дальше, а зараз ми розглянемо можливості вбудованого редактора "1С:Бухгалтерії-Проф.".
Вигляд екрану. Документ, що редактується, виводиться у вікні, яке оточене подвійною рамкою. У верхньому рядку цієї рамки зліва від надпису "Редактування документу" виводиться індикатор режиму "Вставка/Заміна" ("Вст" - вставка, "Зам" - заміна). Справа від надпису "Редактування документу" виводяться:
" індикатор виду ліній, які викреслюються при натисканні комбінацій клавіш Shift Р , Shift Т , Shift i Shift : "?" - одинарні лінії, "?" - подвійні лінії, пусто - стирання;
" номери рядка і колонки документа, в яких знаходиться курсор.
Під рамкою з документом в двох останніх рядках екрану приведені назви клавіш, які використовуються при редактуванні.
Курсор. Курсор (мигаючий символ на екрані, який виглядає як маленький квадратик чи як знак підкреслювання) вказує на біжучу позицію в тексті. Всі зміни в тексті і вставки нового тексту здійснюються в тій позиції, на яку показує курсор.
В режимі вставки (див. нижче) курсор має вигляд знаку підкреслювання, в режимі заміни він потовщується і приймає форму маленького квадратика.
Переміщення курсора по тексту. Курсор можна переміщувати з допомогою клавіш Р , Т , і на одну позицію вліво, вправо, вверх і вниз. Крім того курсор можна переміщати по тексту з допомогою слідуючих клавіш:
" PgUp, PgDn - на сторінку (розмір екрану) вверх і вниз;
" Ctrl Р i Ctrl Т - на слово вліво і вправо;
" Home i End - на початок і кінець наступного рядка;
" Ctrl PgUp i Ctrl PgDn - на початок і кінець редагованого документу.
Ввід тексту. Для вводу тексту потрібно перемістити курсор в те місце, в яке треба вводити новий текст, і почати набір тексту, натискуючи відповідні буквенно-цифрові клавіші. Текст, що вводиться, поміщається в ту позицію, в якій знаходиться курсор. Для закінчення рядка потрібно натиснути на клавішу Enter.
Ввід символів із верхнього регістра клавіатури. Якщо необхідно ввести символ із верхнього регістра клавіатури, наприклад велику букву, то необхідно натиснути клавішу Shift і, не відпускаючи її, натиснути клавішу з необхідним символом.
Переключення на інший алфавіт. Якщо Ви хочете перейти від вводу українських (російських) букв до вводу латинських букв чи навпаки, необхідно переключити клавіатуру з режиму вводу російських букв в режим вводу латинських букв і навпаки. Це робиться за допомогою комбінацій клавіш, які використовуються конкретним драйвером клавіатури (права клавіша Сtrl, одночасне натискання клавіш Shift і т.д.) чи клавішами РУС і ЛАТ на деяких комп'ютерах вітчизняного виробництва.
Режими вставки і заміни. При вводі тексту редактор може по-різному поступати з тими символами, які знаходяться справа від курсора. В режимі вставки ці символи зсуваються вправо і новий текст вставляється між ними, не витираючи їх. В режимі заміни нові символи вводяться замість старих, "замінюючи" їх. На початку роботи редактор знаходиться в режимі вставки.
Для переключення між режимами вставки і заміни використовуйте клавішу Ins. В режимі заміни курсор має форму маленького квадратика, а в режимі вставки - форму знака підкреслювання. Стан режиму "Вставка/Заміна" відображається зліва від надпису "Редактування документу" ("Вст" - вставка, "Зам" - заміна).
Ввід спеціальних символів з кодами 1-31 здійснюється натискуванням комбінаціі клавіш Ctrl Q, а потім комбінації клавіші Ctrl і клавіші, що відповідає потрібному символу (А-Z - для символів з кодами 1-26, "[", "", "]", "^ ", "_" - для символів з кодами

 
 

Цікаве

Загрузка...