WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Республіки Казахстан - Реферат

Податкова система Республіки Казахстан - Реферат

Законодавством РК передбачені пільги. Так, не оподатковуються землі природних територій лісового та водного фондів, які знаходяться під охороною держави; землі загального користування населених пунктів; землі під автомобільними шляхами загального користування; різні державні установи; товариства інвалідів; дитячі благодійні фонди; виробничі підприємства, на яких працює не менш як 50 % інвалідів від загальної кількості працівників; Національний банк Казахстану та його філії і представництва; фізичні особи, які одержали фізичні ушкодження і не можуть виконувати сільгоспроботи; землі підприємств, які здійснюють будівництво в м. Акмола понад три роки; фізичні особи, які мають пільги щодо прибуткового податку.
Податок з транспортних засобів. Платниками цього податку є юридичні та фізичні особи, які мають ці засоби у власності, довірчому керівництві, господарському оперативному управлінні і які знаходяться на державному обліку. Цей податок стягується з усіх об'єктів транспортних засобів, тобто легкових, вантажних автомобілів, автобусів, самохідних машин та механізмів, яхт, різних суден, повітряних апаратів тощо. Він сплачується один раз на рік і розраховується в місячних розрахункових показниках залежно від об'єму двигуна, посадочних місць, потужності та ін. Від сплати цього податку звільняються спеціалізована сільськогосподарська техніка, кар'єрні самоскиди вантажопідйомністю понад 40 т, деякі категорії населення (інваліди, Герої Радянського Союзу та ін.).
Податок на майно. Платником цього податку є юридичні особи (у тому числі нерезиденти), філії, представництва, відокремлені підрозділи, фізичні особи, які мають об'єктиоподаткування на правах власності, довірчого керування власністю, господарського ведення та оперативного управління. Об'єкт оподаткування - залишкова вартість активів, які підлягають амортизації і знаходяться у власності юридичних та фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю; вартість житлових, дачних приміщень, гаражів та приміщень, які не знаходяться у приватному користуванні громадян. Ставки податку на майно юридичних та фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, встановлені в розмірі 1 % вартості цих фондів. Для фізичних осіб, які своє майно не використовують для підприємницької діяльності, податок сплачується щорічно в розмірі 0,1 % вартості майна до 1 млн теньге, а також до 1 % при вартості майна понад 10 млн теньге. Від сплати податку на майно звільняються державні установи та некомерційні організації, які не використовують майно для підприємницької діяльності; державні установи з особливими видами діяльності; Національний банк Казахстану, який використовує майно в основній діяльності, та ін.
Починаючи з 1995 року, податкова система РК почала суттєво змінюватись. Це викликано тими реальними змінами, які відбуваються в економіці держави. Так, з'явилось поняття сукупного річного доходу, з якого вираховуються всі витрати, пов'язані з його одержанням. Спростився порядок амортизаційних відрахувань на основні засоби. З'явилась можливість з метою більш стабільної роботи підприємств переносити збитки від підприємницької діяльності на термін до п'яти років. Загалом зміни в податковому законодавстві сприяли оздоровленню економіки та соціального становища в державі. Значна увага приділяється стимулюванню інвестицій у вільні економічні зони. Для юридичних осіб, які провадять діяльність у ВЕЗ, встановлюється пільгова ставка оподаткування прибутку та прибуткового податку, ПДВ з імпортованих товарів (якщо вони придбані за рахунок державного бюджету та під гарантії держави).
Чіткіше визначаються права платника податків. Нині він має право надавати документи, що підтверджують його право на податкові пільги, ознайомитись з актами проведення перевірок і надавати податковим органам пояснення з приводу нарахування і сплати податків, оскаржувати у встановленому законом порядку рішення податкових органів. Встановлюються також чіткі терміни подання декларацій у податкові органи:
o про прибутковий податок - до 31 березня року, наступного за звітним;
o про ПДВ - не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом;
o про податок на операції з цінними паперами - до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом;
o про акцизи - щомісячно, не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом, з виділенням сум акцизів, що підлягають сплаті;
o про платежі і податки за використання надр - у терміни, визначені в контракті;
o про податки на надприбуток, одержаний у звітному році, - до 15 квітня року, наступного за звітним;
o про податок на землю - щорічно не пізніше 1 квітня поточного року;
o про податок з транспортних засобів - не пізніше 31 березня року, наступного за звітним;
o про податок на майно - до 31 березня року, наступного за звітним.
На прохання платника податку керівництво податкових органів може продовжувати терміни подання податкової декларації, але не більш як на один рік.
У разі несплати податків або авансових платежів у бюджет у встановлені строки органи податкової служби мають право списати з рахунків платника податку чи його дебіторів кошти в межах заборгованості за податками, штрафами і пенею, якщо платник податків чи його дебітори погоджуються зі сплатою такої заборгованості. За зниження суми податків у декларації на платника накладається штраф у розмірі 100 % заниженої суми.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...