WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Республіки Казахстан - Реферат

Податкова система Республіки Казахстан - Реферат

оподатковуються товари, що експортуються, якщо це підтверджується відповідними документами про вивезення товарів в іншу країну.
Перелік підакцизних товарів, визначений указом президента РК, включає товари, більшість з яких є підакцизними в багатьох країн світу. До таких товарів належать спирт, усі види горілки, лікеру, інші горілчані вироби, бальзами, вина, коньяки, пиво, шампанське, тютюнові вироби, цінні сорти риби, ювелірні вироби, бензин та інше паливо, автомобілі, вогнепальна та газова зброя, нафта та продукти її переробки, електроенергія.
Платниками акцизного збору є юридичні та фізичні особи, які виробляють підакцизні товари або завозять їх на територію РК, а також займаються гральним бізнесом. Ставка цього податку затверджується указом президента РК у відсотках до вартості товару або до фізичного обсягу в натуральному виразі. За цим податком передбачені пільги. Він не стягується з:
o підакцизних товарів, які імпортуються фізичними особами за нормами, затвердженими указом президента РК;
o підакцизних виробів, які потрібні для експлуатації транспортних засобів, щоздійснюють міжнародні перевезення вантажів, пасажирів;
o виробів, пошкоджених за межами РК, які в подальшому неможливо використовувати за призначенням;
o товарів, які ввозяться як гуманітарна допомога;
o товарів, які ввозяться з благодійною метою по лінії держави, уряду, міжнародних організацій та ін.;
o авіаційного бензину;
o легкових автомобілів з ручним керуванням для інвалідів.
Збір за реєстрацію емісії цінних паперів. Платниками цього податку є юридичні особи, які здійснюють цю емісію. Об'єкт оподаткування - загальна номінальна вартість усіх цінних паперів при первинній та додатковій емісії. Цей збір сплачується виходячи з загальної номінальної вартості цінних паперів при:
o реєстрації їх первинної емісії у розмірі 0,1 %;
o реєстрації їх додаткової емісії у розмірі 0,5 %.
Зазначений податок не стягується при емісії державних цінних паперів. Сума розраховується безпосередньо платником податку виходячи з загальної номінальної вартості цінних паперів та ставок збору.
Оподаткування надрокористувачів. Порядок сплати податків та інших податкових платежів для надрокористувачів зазначається в контрактах між безпосередньо надрокористувачами та уповноваженими уряду РК або іншими органами, які укладають контракти згідно з чинним законодавством.
Надрокористувачі повинні сплачувати всі види податків та обов'язкових платежів, що встановлені чинним законодавством. Крім того, при розподілі продукції частину її надрокористувачі повинні передати РК, а також сплатити такі види податкових платежів, як прибутковий податок з юридичних осіб, податок на чистий дохід постійного представника іноземної юридичної особи, ПДВ, бонуси, роялті, збір за державну реєстрацію юридичної особи, ліцензійний збір за право займатися певними видами діяльності тощо.
Особисті податки та податкові платежі включають:
o бонуси, комерційне відкриття видобування;
o роялті;
o податок на надприбуток;
o частину продукції, яка передається РК при її розподілі.
Усі види бонусів та роялті є відрахуваннями для визначення доходу при розрахунку прибуткового податку та податку на надприбуток. Існує особлива система оподаткування надприбутку. Об'єктом оподаткування є сума чистого доходу надрокористувача за кожним контрактом за звітний період, за яким він одержав внутрішню норму прибутку понад 20 %. Ставка встановлюється виходячи з досягнутого рівня внутрішньої норми прибутку на кінець звітного періоду і становить від 0 до 30 % (максимальна ставка).
Соціальний податок. Ним оподатковується фонд оплати праці. Але цей податок не нараховується на:
o обов'язкові пенсійні внески фізичних осіб до накопичувальних пенсійних фондів, які сплачуються юридичними особами;
o компенсація за невикористану відпустку;
o вихідна допомога при звільненні;
o компенсаційні виплати, встановлені згідно з чинним законодавством;
o доплати та надбавки до заробітної плати замість добових, коли постійна робота пов'язана зі службовими відрядженнями або має роз'їзний характер;
o вартість спецодягу та спецвзуття;
o матеріальна допомога, оплата тимчасової непрацездатності тощо.
Платниками згаданого податку є юридичні особи, в тому числі і з іноземною участю; представництва та різні філії іноземних юридичних осіб, а також фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи. Сплата податку здійснюється за місцезнаходженням платника. Ставка встановлюється у розмірі 21 % фонду оплати праці. Деякі державні установи, центр соціальної адаптації та трудової реабілітації дітей з порушенням розумового та фізичного розвитку мають ставку соціального податку 20,5 %, благодійні та громадські організації - 6,5-7,5 % фонду оплати праці.
Державне мито стягується згідно з Законом "Про державну політику" № 1792 від 19 грудня 1992 року. Платниками є фізичні особи, для яких відповідні уповноважені органи здійснюють дії та видають документи, які мають юридичне значення. Зазначений податок розраховується у відсотках до відповідної суми (розмір позову, який по-свідчується угодою, та ін.) або до місячного розрахункового показника.
При стягненні місцевих податків їх ставки визначаються законодавчими та іншими правовими актами місцевого самоврядування, якщо інше не передбачається законами РК. До місцевих податків належать податки та збори, які встановлюються рішенням районних та місцевих органів державної влади (наприклад, податок з реклами, з продажу автомобілів та ін.).
Земельний податок. Об'єктами оподаткування є земельна ділянка, яка використовується для сільськогосподарського призначення, населені пункти, промисловість, транспорт, зв'язок, оборона, лісовий та водний фонди тощо. Платники податку - юридичні особи (в тому числі нерезиденти), їх філії, представництва, інші відокремлені структурні підрозділи, фізичні особи, які мають у власності або постійному користуванні земельні ділянки. Розмір зазначеного податку визначається залежно від якості, місцезнаходження, водозабезпечення земельної ділянки. При цьому на ставку не впливає результат господарської або іншої діяльності землекористувача або землевласника. Земельний податок встановлюється у вигляді щорічних фіксованих платежів за одиницю земельної площі. Ставка залежить від напрямку використання земельної ділянки.

 
 

Цікаве

Загрузка...