WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Французької Республіки - Реферат

Податкова система Французької Республіки - Реферат

сплачується роботодавцями з фонду оплати праці. Податок має прогресивну шкалу
Податок на професійну освіту. Основна мета цього податку - знаходження коштів на фінансування професійно-технічної освіти у країні. Він стягується з фонду оплати праці за ставкою 0,5 % річного фонду оплати праці підприємства загалом плюс 0,1 %. Якщо на підприємстві працює понад 10 осіб, то воно переходить на фінансування довгострокової професійної освіти. У цьому разі ставка підвищується до 1,2% загального фонду заробітної плати. Якщо підприємство використовує тимчасову робочу силу, ставка підвищується до 2 %. На професійну підготовку молоді стягується додатково ще 0,3 %. Крім того, підприємство, на якому працює понад 10 працівників, обов'язково бере участь у фінансуванні житлового будівництва, для чого відраховується 0,65 % річного фонду оплати праці (при цьому форма участі може бути будь-якою: від прямого інвестування до надання позики).
Податок з автотранспортних засобів підприємств та компаній. Його платником виступають фірми, які мають власний автотранспорт. Ставка податку встановлюється залежно від потужності транспортних засобів та їх кількості.
Серед податків з фізичних осіб важливе значення має прибутковий податок. Сума доходівгромадян розраховується на початку року за підсумками попереднього фінансового року. В доходи громадян враховуються всі види доходів, одержаних від будь-якої діяльності, у тому числі заробітна плата, доходи від операцій з нерухомістю, при передачі власності тощо. Згаданий податок стягується за прогресивною шкалою. Для цього встановлюється неоподатковуваний мінімум доходів на рік, а далі застосовуються ставки від 0 до 56,8 %.
Крім прибуткового податку, фізичні особи сплачують різні соціальні відрахування, які, по суті, також є податками.
Поряд із загальнодержавними податками існує багато місцевих, які встановлюють місцеві органи самоврядування, вони ж визначають їх ставки та порядок сплати.
1. Земельний податок. Якщо ділянка землі забудована, податок стягується з усієї площі й стосується усієї нерухомості, яка є: споруди, будинки, сільськогосподарські та інші будови, пристрої промислового або комерційного використання. Частка, яка оподатковується, дорівнює 1/2 кадастрової орендної вартості ділянки. Щодо цього податку встановлюються пільги, а з деякої власності він узагалі не стягується, наприклад, з державної власності, що знаходиться за межами міст і призначена для сільськогосподарського використання, з фізичних осіб, старших 75 років, та ін.
2. Податок на незабудовані ділянки стосується площі під забудову. Базою оподаткування є кадастровий дохід. Він становить близько 80 % кадастрової орендної вартості ділянки. Від сплати податку тимчасово можуть звільнятися ділянки, які знаходяться у державній власності.
3. Податок на житло сплачують як власники житла, так й ті, хто його орендує. У деяких випадках малозабезпечені можуть звільнятися від його сплати.
4. Професійний податок. Ним оподатковуються юридичні та фізичні особи, які займаються професійною діяльністю і не одержують при цьому заробітної плати. База для оподаткування розраховується як сума орендної вартості нерухомості, якою володіє платник і використовує для своєї професійної діяльності, або як відсоток від заробітної плати, яка виплачується співробітникам, а також відсоток від одержаного доходу.
5. Податок на прибирання територій.
6. Мито на утримання сільськогосподарської палати.
7. Мито на утримання торгово-промислової палати.
8. Мито на утримання палати ремесел.
9. Місцеві збори за освоєння родовищ.
10. Збори на установку електроосвітлення.
11. Мито за використання устаткування.
12. Мито з автотранспортних засобів.
13. Туристський збір.
14. Податок за перевищення допустимого ліміту щільності забудови.
15. Податок за перевищення межі питомої зайнятості площі.
16. Податок на озеленення та ін.
За порушення податкового законодавства передбачаються цивільні, адміністративні та карні санкції (останні визначаються не карним законодавством або нормами Кримінального кодексу, а нормативними актами загальної системи податкового законодавства). До таких порушень належать обман, шахрайство, приховування бази оподаткування, подання заздалегідь неправильної бухгалтерської звітності тощо. Особливо це стосується різних фіктивних угод купівлі-продажу. Як покарання можуть бути застосовані:
o штраф на велику суму;
o обов'язкове відшкодування сум податків;
o позбавлення волі порушника на різні строки;
o заборона займатися підприємницькою та комерційною діяльністю;
o публікація вироку суду в пресі.
Порушенням вважається ситуація, коли платник податку протидіє агентам, які здійснюють перевірку, образа їх тощо.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...