WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

перегляду і редагування. Реакція програми на дії користувача в цих режимах різна: наприклад, при натисненні клавіші вправо в режимі перегляду програма переміщає виділене на графу вправо, а в режимі редагування - переміщає курсор (зображений вертикальною рискою) в редагованій графі на один символ вправо. Тому Ви повинні вміти розрізнити, в якому режимі знаходиться програма. Це можна зробити слідуючим чином:
в режимі редагування в графі або міститься мигаюча вертикальна риска - курсор вводу, або в графі виділена деяка її частина;
в режимі перегляду біжуча графа списка виділена повністю.
Вхід в режим редагування.
Для входу в режим редагування графи зі списком слід виділити цю графу і натиснути комбінацію клавіш Shift+Enter. Якщо список виведено не для вибору, а для коректування, то в режим редагування графи списка можна увійти також, натиснувши клавішу Enter або двічі клікнувши графу мишкою.
Вихід з редагування.
Після вводу значення графи списка слід натиснути клавішу Enter або кнопку Зап. в нижній частині вікна зі списком, і програма вийде з режиму редагування, записавши (врахувавши) зроблені Вами зміни. Якщо Ви передумали вносити зміни, Ви можете перервати процес редагування натисненням клавіші Esc - при цьому всі зроблені Вами при редагуванні зміни будуть анульовані.
Зауваження. Після вводу значення графи списка Ви можете перейти до редагування значення графи того ж запису списка, не виходячи з режиму редагування. Для цього слід перейти до другої графи запису натисненням Tab або Shift+Tab, або просто клікнувши мишкою в іншу графу запису. Однак, якщо Ви клікнете мишкою інший запис списка, програма видасть запит про те, чи потрібно зберегти зроблені при редагуванні зміни.
Ввід символів.
При вводі символів в режимі редагування символи, які вводяться будуть з'являтися в тому місці, де знаходиться курсор. Якщо частина тексту графи виділена, то символи, що вводяться замінять виділений текст.
Переміщення курсора.
Для переміщення курсора в інше місце графи слід клікнути в це місце мишкою або скористатися клавішами, Home і End.
Знищення символів.
Для знищення символівв редагованій графі Ви можете використовувати клавіші Del - знищення символу справа від курсора, і Backspace - знищення символу зліва від курсора. Якщо частина тексту графи виділена, то клавіші Del і Backspace знищать виділений текст.
Виділення фрагменту графи.
Виділити частину тексту графи можна переміщенням миші при натиснутій лівій кнопці миші, або клавішами переміщення курсора при натисненій клавіші Shift. Виділений фрагмент Ви можете:
знищити, натиснувши клавішу Del;
запам"ятати в буфер обміну Windows, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl+Ins або піктограму М (в подальшому Ви можете вставити цей фрагмент тексту, наприклад, при редагуванні поля в журналі операцій, при текстовому редакторі і т.д.).
Всі описані вище операції можна виконати також з допомогою відповідних пунктів групи меню "Действия".
Зняття виділення.
Щоб зняти виділення, яке Ви зробили (наприклад, якщо Ви хочете виправити значення поля, що вже є) клікніть мишкою в будь-якому місці поля, або натисніть клавіші вліво чи вправо.
Вставка вмісту буфера обміну.
Ви можете вставити в редаговану графу натисненням Shift+ Ins вміст буфера обміну Windows (звичайно, якщо там міститься фрагмент тексту). Вставка проводиться в тому місці, де знаходиться курсор. Якщо частина тексту графи виділена, то вставка замінить виділений текст.
Вибір зі списка.
Якщо значення графи може вводитися шляхом вибору зі списка можливих значень (наприклад, при вводі номерів рахунків дебета і кредита проводки), то при редагуванні поля в його правій частині виводиться кнопка вибору. В цьому випадку для виклику списка значень слід натиснути клавішу F4 або кнопку вибору в правій частині редагованого поля. Для вибору рядка зі списка значень слід виділити в ньому потрібний рядок, як звичайно, і натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Enter або кнопку Выб. в нижній частині вікна зі списком.
Якщо значення графи може виводитися тільки шляхом вибору зі списка значень (наприклад, при вводі назви субконто), то при вводі нового запису програма відразу виводить на екран список можливих значень поля.
11. Друк і перегляд перед друком.
Програма дозволяє роздруковувати всі формовані нею документи, а також багато допоміжних даних - списки рахунків, об"єктів аналітичного обліку, описи проводок і т.д. Друк може здійснюватися на будь-якому принтері, який підтримує Windows.
Виконання друку.
Для друку оброблюваних Вами в даний момент даних слід натиснути піктограму в рядку піктограм або клавішу F8 (можна також вибрати пункт "Печать" з групи меню "Действия"). Якщо друк в даний момент неможливий, то малюнок на піктограмі виводиться блідим.
Подальші дії залежать від того, що Ви хочете роздрукувати:
при друку документів довільного формату програма виводить запит, який дозволяє вибрати кількість копій і вказати чи слід друкувати на сторінці дві копії документа;
при друку стандартних звітів Ви можете вибрати тільки кількість копій. Все інше задається в пункті "Параметры печати отчетов" групи меню "Сервис";
для списка рахунків або списка об'єктів аналітичного обліку (субконто) програма виводить запит настройки друку списка (тут необхідно вказати, наприклад, чи виводити субрахунки і в якому порядку виводити субконто), після чого на екран в окремому вікні виводиться формований документ. Ви можете надрукувати його, натиснувши F8 або піктограму . Друк здійснюється так само, як і для стандартних звітів.
Настройка принтера.
Для настройки принтера Ви можете використати пункт "Принтер" групи "Сервис" меню програми. При виборі даного пункту на екран виводиться стандартний запит настройки принтера Windows. Ви можете в ньому вказати драйвер принтера, який використовується для друку, формат використовуваного паперу і задати інші параметри драйвера принтера.
Для друку стандартних звітів (а також списка рахунків і списка субконто) програма використовує додаткові установки: розміри полів на листі паперу, режим стиснення документа (використовується при необхідності помістити документ на одному листі), формат колонтитулів і т.д. Ці настройки задаються в пункті "Параметры печати отчетов" групи меню "Сервис".
Перегляд документа перед друком.
Для документів довільної форми і стандартних звітів (а також списка рахунків і списка субконто) програма дозволяє переглядати розміщення документа на сторінці при друкові. Для цього слід вибрати в групі меню "Действия" пункт "Просмотр".
Програма

 
 

Цікаве

Загрузка...