WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

прокрутки, і Ви можете використовувати її для виводу рядків списка, що не поміщаються у вікні.
Якщо всі колонки списка не поміщаються у вікні, то в нижній частині вікна зі списком виводиться горизонтальна лінійка прокрутки, і Ви можете прокручувати список горизонтально, виводячи недоступні раніше колонки.
Вибір елемента списка.
Якщо список виведено на екран для вибору з нього деякого рядка, то для вибору Ви повинні будете виділити цей рядок, як звичайно, і натиснути комбінацію клавіш Ctrl+Enter або кнопку Выб. в нижній частині вікна зі списком. Більш простий спосіб - двічі клікнути мишкою потрібний рядок списка.
Коректування списка.
Ви можете коректувати значення граф списка, додавати і знищувати записи (рядки) в списку.
Додавання запису.
Для додавання нового запису в список слід натиснути клавішу Ins або кнопку Нов. в нижній частині вікна зі списком. Після цього слід послідовно ввести дані в графи запису. Після вводу значення (процес редагування значення графи описано в слідуючому параграфі) слід натиснути клавішу Enter або кнопку Зап. в нижній частині вікна зі списком. В будь-який момент Ви можете перервати ввід нового запису натисненням клавіші Esc.
Копіювання запису.
Для копіювання запису списка слід виділити його (клікнувши в будь-яке місце даного рядка мишкою) і натиснути клавішу F9 або кнопку Коп. в нижній частині вікна зі списком. Після цього слід відкоректувати зміст граф нового запису, як це описано нижче.
Знищення запису.
Для знищення запису зі списка слід виділити його (клікнувши в будь-яке місце даного рядка мишкою) і натиснути клавішу Del або кнопку Уд. в нижній частині вікна зі списком. На екран буде виведено запит про підтвердження необхідності знищення. Натисніть Enter або кнопку запиту Да длязнищення запису, або кнопку запиту Нет для відмови від нього.
Сортування списка.
Списки, що виводяться на екран переважно впорядковані в деякій послідовності (номерів, дат, назв і т.п.). При цьому нові записи і відредаговані записи поміщаються не в кінець списка, а в потрібне місце згідно біжучому порядку записів.
В деяких списках Ви можете змінювати порядок виводу записів на екран. Наприклад, в журналі операцій можна впорядкувати записи по даті, дебету, кредиту, сумі або змістові проводок. Порядок можна змінити при допомозі меню "Действия" або в запиті настройки списка.
Використання біжучого значення.
При перегляді списка Ви можете, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl+Ins або піктограму М, запам"ятати в буфері обміну Windows значення біжучої графи списка. В подальшому Ви зможете його вставити, наприклад, при редагуванні значення в журналі операцій, в текстовому редакторі і т.д.
Якщо графа має числове значення, Ви можете додати його до значення, яке зберігається в буфері обміну, або відняти його від значення, яке зберігається в буфері обміну:
щоб додати до значення, яке зберігається в буфері обміну, значення біжучої графи, натисніть комбінацію клавіш Shift+ або піктограму М+;
щоб відняти від значення, яке зберігається в буфері обміну, значення біжучої графи, натисніть комбінацію клавіш Shift- або піктограму М-.
Всі описані вище операції зі значенням біжучої графи можна виконати і з допомогою відповідних пунктів групи меню "Действия".
Швидкий пошук. При перегляді списків Ви можете здійснити швидкий пошук рядка (запису) списка. Якщо список може бути впорядкованим різними способами, то пошук виконується по перших символах тієї графи, по якій впорядковано список. Якщо ж можливість вибору порядку записів в списку відсутня, то пошук виконується по перших символах першої графи списка.
Для швидкого пошуку запису спочатку впорядкуйте, якщо це можливо, список по тій графі, по значенню якої Ви хочете здійснити пошук. Потім введіть початкові символи (букви, цифри) того значення, яке Ви хочете знайти в списку. У випадку, коли введений символ знайдено, він відображається в рамці в нижній частині списка, а вказівник встановлюється на перший елемент, який відповідає введеним символам. Для зняття останнього символа з рядка пошуку використовуйте клавішу Backspace (стрілка вліво над клавішею Enter).
При пошуку по даті вказуйте спочатку рік (дві цифри), потім (без крапки) місяць і день, наприклад, "960324" (24 березня 1996 року).
Пошук рядка символів.
При перегляді списка Ви можете виконати пошук в ньому рядка символів. Для початку пошуку слід натиснути піктограму в лінійці піктограм або комбінацію клавіш Ctrl+F3 (можна також вибрати пункт "Поиск" в групі меню "Действия"). При цьому з"являється запит, в якому пропонується ввести рядок пошуку - послідовність символів, по якій буде виконуватися пошук, а також вказати напрям пошуку: вперед (тобто, вправо і вниз), назад (тобто, вліво і вверх) і спочатку (почати з першого рядка і з лівої колонки).
Крім того, Ви можете встановити ознаку пошуку "По одній колонці". В цьому випадку пошук буде проводитися тільки в тій колонці списка, в якій в даний момент знаходиться курсор.
Для початку пошуку слід вибрати кнопку запиту Поиск. Якщо введена Вами послідовність символів буде знайдена, курсор встановиться в даному рядку і в даній колонці. Якщо весь список переглянутий і введена послідовність не знайдена, видається повідомлення "Строка не найдена!".
Зауваження. Пошук виконується без врахування різниці між великими та малими буквами, так що Ви можете вказати рядок символів будь-якими буквами.
Повтор пошуку.
Ви можете виконати повторний пошук по тому самому рядку символів, по якому виконувався попередній пошук. Це робиться слідуючим чином:
для пошуку в тому ж напрямі, що і раніше - натисніть клавішу F3 або виберіть пункт "Повторить поиск" групи меню "Действия";
для пошуку вперед - натисніть піктограму в верхній частині вікна звіту або комбінацію Shift+F3 (можна також вибрати пункт "Повторить поиск вперед" з групи меню "Действия");
для пошуку назад - натисніть комбінацію клавіш Alt+F3 або піктограму в верхній частині вікна звіту (можна також вибрати пункт "Повторить поиск назад" з групи меню "Действия").
Зміна ширини колонок.
З допомогою миші Ви можете змінювати ширину колонок списка. Для цього слід встановити миш в рядок заголовків колонок списка на границю між двома колонками, натиснути ліву кнопку миші і перемістити границю колонок в бажане місце.
Слід мати на увазі, що при зміні розмірів вікна зі списком програма пропорційно змінює ширину колонок списка.
10. Коректування полів списків.
Режим перегляду і редагування.
При роботі зі списками програма може знаходитися в одному з двох режимів -

 
 

Цікаве

Загрузка...