WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Windows-програмах зустрічаються поля запитів слідуючих типів:
текстове поле ( в нього слід ввести той чи інший рядок символів);
список ( з нього слід вибрати потрібний рядок);
список, що може розкриватися ( від попереднього він відрізняється тим, що список можливих значень з"являється тільки при роботі з даним полем);
прапорець (відповідає режиму, який може бути ввімкненим або вимкненим);
поле перемикача ( задає один з кількох можливих режимів).
Поле списка являє собою перелік можливих значень у вигляді вертикального списка рядків. Якщо всі можливі значення не поміщаються на екрані, то в правій частині поля виводиться лінійка прокрутки, якою можна користуватися, як це описано вище.
Переважно в полі списка можна вибрати тільки один рядок ( його треба просто виділити мишкою). Якщо потрібного рядка на екрані не видно, можна використовувати лінійку прокрутки, а також клавіші PgUp , PgDn. Крім того, для швидкого пошуку потрібного рядка в списку можна натиснути клавішу, яка відповідає першій букві в цьому рядку (цей спосіб найбільш зручний для довгих списків).
Список, що розкривається.
Поле зі списком займає багато місця на екрані, тому в запитах з великою кількістю полів переважно використовують інший вид поля - список, що розкривається. В такому списку видним є тільки вибраний елемент, але справа від нього знаходиться кнопка зі стрілкою вниз. Щоб відкрити список,клікніть по цій кнопці ( або по вибраному елементу, або по супроводжуючому напису, якщо він є), після чого Ви зможете працювати зі списком, який відкриється, так само, як зі звичайним списком.
Поле-прапорець.
Якщо поряд з деяким написом в запиті знаходиться пустий або перекреслений квадратик, то цей запит відповідає полю типа "прапорець". Це поле може мати одне з двох значень: ввімкнене або вимкнене, і переважно воно позначає деякий режим роботи програми, який може бути ввімкненим або вимкненим. Позначення тут слідуючі:
режим ввімкнено;
режим вимкнено.
Для зміни значення прапорця клікніть мишкою квадратик або відповідний йому напис.
Зауваження. В деяких запитах поле-прапорець може мати і третє значення, яке відображається квадратиком забарвленим в сірий колір.
Поле-перемикач.
При необхідності вибору однієї з кількох можливостей, що виключають одна одну в запитах Windows-програм використовують перемикач. Він являє собою набір написів, відмічених кружочками. Тут кружочком з крапкою зображається діючий в даний момент режим, а пустим кружочком - всі інші режими. При виборі іншого режиму перемикача крапка переміститься в позицію поряд з назвою вибраного режиму.
Текстове поле - це поле, для задання якого Ви повинні ввести рядок символів з клавіатури. В деякі поля можна вводити будь-які символи, в інші - тільки цифри і т.д., але на методи роботи з полем це не впливає ( при недопустимому значенні поля просто буде видано відповідне попередження).
Для заповнення текстового поля клікніть мишкою будь-де всередині його рамки. В полі з'явиться мигаюча вертикальна рисочка - курсор вводу. Символи, які Ви введете будуть з"являтися в тому місці, де знаходиться курсор (якщо частина тексту поля виділена, то символи, що вводяться замінять виділений текст).
Для переміщення курсора в інше місце текстового поля клікніть на це місце мишкою або скористайтеся клавішами переміщення вліво або вправо, Home і End (на початок і на кінець поля), клавішами переміщення на слово вліво і вправо. Для виправлення помилок Ви можете використовувати клавіші Del - знищення символу справа від курсора, і Backspace - знищення символу зліва від курсора.
При необхідності знищення або заміни частини тексту Ви можете виділити непотрібний фрагмент тексту переміщенням миші при натисненій лівій кнопці миші ( або клавішами переміщення курсора при натисненій клавіші Shift). Деякі програми також дозволяють виділити слово в рядку подвійним кліканням миші. Виділений фрагмент тексту при натисненні алфавітно-цифрової клавіші буде замінений введеним текстом ( можна також просто знищити виділений фрагмент натисненням Del або Backspase). Для відміни виділення клікніть мишкою в будь-якому місці рядка, або натисніть клавіші вліво чи вправо.
Зауваження. При переміщенні по полях списків з допомогою клавіш Tab і Shift+Tab програма, як правило, після входу в текстове поле виділяє його зміст повністю, так що при вводі символів в це поле його зміст пропадає. Якщо це небажано ( наприклад, якщо Ви хочете виправити значення поля, яке є), клікніть мишкою в будь-якому місці поля.
Текстове поле зі списком.
В багатьох програмах використовується комбінація текстового поля зі списком. В цьому випадку Ви можете або вибрати дане значення зі списка, або ввести нове значення в текстове поле. Наприклад, в списку зображаються імена файлів в деякому каталозі, а в текстове поле Ви можете ввести ім"я нового файла, якщо вимагається не використовувати один з існуючих файлів, а створити новий. Часом список під текстовим полем не зображається, а замість нього справа від текстового поля виводиться кнопка зі стрілкою вниз. Щоб відкрити список, клікніть дану кнопку.
Поле зі стрілками збільшення-зменшення.
Справа від деяких текстових полів Ви можете бачити дві маленькі кнопки: одна, трикутником вверх, а друга - трикутником вниз. Використовуючи ці кнопки, Ви можете збільшувати або зменшувати значення в даному полі (крок збільшення або зменшення визначає програма). Втім, Ви можете і не користуватися даними кнопками, а задати значення поля безпосередньо.
9. Робота зі списками.
Крім роботи з меню, перегляду і редагування документіві заповнення бланків запитів, суттєвим елементом роботи користувача з даною програмою є обробка різноманітних списків. Так, журнал операцій, рахунки, субрахунки, назви звітів, документів, субконто і т.д. виводяться користувачеві у вигляді списків. Для зручності роботи обробка різноманітних видів списків максимально уніфікована.
Список складається з послідовності однотипних записів, які виводяться на екран вертикально. В списку може бути одна або кілька граф (стовпчиків). В графах розміщені однотипні показники кожної позиції списка. Біжуча колонка в біжучому рядку відмічається світлою плямою (курсором).
Перегляд списка.
При перегляді списка Ви можете використовувати клавіші переміщення курсора, клавіші Tab і Shift+Tab, а також миш (лінійки прокрутки).
Якщо список досить довгий, то на екран виводяться тільки кілька рядків списка, а всі інші будуть видними при листанні списка вверх та вниз. В цьому випадку в правій частині списка виводиться вертикальна лінійка

 
 

Цікаве

Загрузка...