WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

клікнути мишшю назву цієї команди.
При використанні клавіатури для вибору пункта меню слід:
натиснути клавішу Alt і виділити клавішами потрібний пункт рядка меню ( можна також натиснути клавішу Alt в комбінації з підкресленою буквою потрібного пункта меню);
виділити клавішами з вертикального рядка потрібну команду меню інатиснути клавішу Enter
( можна також натиснути клавішу, що відповідає підкресленому символові в назві потрібної команди).
Для відмови від вибору команди можна натиснути клавішу Alt.
Підпорядковані меню.
Якщо справа від назви пункту меню в вертикальному списку зображено трикутник, то при виборі даного пункту відкриється підпорядкований вертикальний список команд меню, з якого слід буде зробити вибір, як звичайно ( або з допомогою клавіші Enter, або з допомогою миші).
Умовні позначення в меню.
Для полегшення використання меню у всіх Windows-програмах використовуються уніфіковані позначення в системі меню.
Позначення Значення
1. Сірий (блідий) колір команди меню :
2. .Многокрапка "....", розміщена за командою :
3. Трикутник, розміщений за командою :
4. Комбінація клавіш вказана справа від команди :
5. Галочка, розміщена перед командою меню : 1. Ця команда в даний момент недоступна.
2. Після вибору команди з"явиться вікно діалогу
з запитом необхідних параметрів.
3. Після вибору команди з"явиться підменю, з якого слід буде зробити вибір.
4. Дана комбінація клавіш може використовуватися для швидкого виклику даної команди без звертання до меню.
5. Дана команда означає режим програми, що діє в даний момент. Вибір команди відмінить цей режим, при цьому галочка зникне.
Зауваження. Вертикальні списки команд меню можуть ділитися горизонтальними лініями на декілька груп команд. Ці лінії не впливають на роботу меню, вони служать тільки для виділення груп команд з подібними функціями.
Системне меню.
Практично всі вікна Windows мають так зване системне меню. Воно викликається при натисненні мишкою кнопки - в лівій частині рядка заголовка вікна, а також при натисненні Alt+Пробіл, коли це вікно активне.
В операційній системі Windows 95 функції кнопки системного меню виконує піктограма в лівому верхньому куті вікна.
Вибір команди з системного меню здійснюється як звичайно.
Команди системного меню дозволяють виконувати з допомогою клавіатури дії по управлінню вікном (переміщення, зміну розміру, закриття і т.д.). Поскільки ці дії зручніше робити при допомозі миші, ми не будемо розглядати тут команди системного меню.
6. Робота з вікнами.
В даній програмі запити, списки, звіти, документи і т.д. відображаються в окремих вікнах - прямокутних областях екрану. Використання вікон здійснюється по правилах єдиного зразка, які будуть описані в даному параграфі.
Заголовок вікна.
Як правило, в верхній частині вікна знаходиться рядок заголовка вікна. В середині рядка заголовка відображається назва вікна, в правій та лівій частинах рядка заголовка можуть (але не обов"язково) розміщатися кнопки системного меню, а також згортання і розгортання вікна. Всі ці кнопки можуть бути відсутніми: вони є тільки у вікнах, для яких відповідні дії мають зміст.
В операційній системі Windows 95 назва вікна притиснена до лівого краю рядка заголовка вікна. Функ-ції кнопки системного меню виконує піктограма в лівому верхньому куті екрану. В правому верхньому куті вікна, крім кнопок згортання і розгортання вікна, знаходиться кнопка закриття вікна.
Ми будемо називати область рядка заголовка, не зайняту кнопками, заголовком вікна.
Види вікон.
При роботі з Windows на екрані можуть з'являтися три різновиди вікон:
вікна програм (в заголовку у них виводиться назва програми);
так звані вторинні вікна, створювані програмами. В ПБП в них виводяться списки, документи, звіти і т.д.
вікна запитів. Вони переважно використовуються для виводу на короткий строк будь-якої інформації, запиту на ті чи інші дії користувача, ввід будь-яких даних і т.д.
Вікна запитів завжди виводяться поверх інших вікон програми. Переважно при появі вікна запиту ніяка робота з даною програмою неможлива до відповіді на запит і закриття вікна запиту.
Робота з всіма типами вікон з допомогою миші здійснюється практично однаково. А при використанні клавіатури слід пам"ятати, що перехід від одного вікна програми до іншого здійснюється при допомозі комбінації клавіш Alt+Esc, а від одного вторинного вікна до іншого (відкритого тою ж програмою) - натисненням Ctrl+F6 (див.нижче). Закриття вікна програми здійснюється комбінацією клавіш Alt+F4, вторинного вікна - Ctrl+F4, вікна запиту - натисненням Esc.
Зміна розмірів і положення вікон.
З допомогою миші Ви можете легко змінювати розмір і положення вікон. Щоб змінити розміщення вікна на екрані, вкажіть мишкою на заголовок вікна і, натиснувши ліву кнопку миші, перетягніть вікно на нове місце, після чого відпустіть ліву кнопку миші.
Щоб змінити розмір вікна, слід вказати мишкою на границю вікна, при цьому (якщо розміри вікна можуть бути змінені) вказівник миші перетвориться на двохсторонню стрілку. Натиснувши на ліву кнопку миші, перетягніть границю вікна на нове місце, а потім відпустіть кнопку миші.
Щоб розкрити вікно на весь екран, клікніть мишкою кнопку в правій частині рядка заголовка вікна (якщо даної кнопки там немає, значить , і вікно розкрити на весь екран не можна). У вікна, розкритого повністю на весь екран, замість кнопки в правій частині заголовка вікна з"являється кнопка. Щоб закрити розкрите вікно до початкових розмірів, клікніть мишшю кнопку в правій частині рядка заголовка вікна.
Щоб згорнути вікно в піктограму, клікніть мишшю кнопку в правій частині рядка заголовка вікна ( якщо даної кнопки там немає, значить, і вікно згорнути в піктограму не можна). Ви можете перемістити піктограму в інше місце екрану, перетягнувши її мишшю, і розгорнути піктограму в вікно, двічі клікнувши її мишшю .
Зауваження. При роботі з даною програмою, як правило, зручніше розкрити її вікно на весь екран, щоб не переключитися випадково на їншу програму, клікнувши мишкою за межами області вікна даної програми.
В операційній системі Windows 95 кнопки згортання і розгортання вікна мають інше позначення, але працюють аналогічно кнопкам в Windows. Різниця в тому, що вікно в Windows 95 не згортається в піктограму, а у вигляді прямокутної кнопки, яка містить піктограму приложення і його назву, поміщається в Панель Завдань.
Використання лінійок прокрутки.
Вміст деяких вікон може не вміщатися повністю у відведеному

 
 

Цікаве

Загрузка...