WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Загальні принципи роботи ПБП. - Реферат

Загальні принципи роботи ПБП.В даному розділі будуть описані основні технічні прийоми, які використовуються при роботі з ПБП: порядок виклику програми і виходу з неї, отримання допомоги, основи роботи зі списками, використання меню, огляд і редактування документів. Оволодіння цими відомостями і відповідними навиками дозволить Вам швидко і комфортно працювати з ПБП.
1. Виклик програми
Для запуску ПБП для WINDOWS 95 необхідно два рази клікнути мишкою на піктограмі "1С:Бухгалтерія": Можна також скористатись меню Пуск-Программы-1С.
Примітка.
Якщо попередній сеанс роботи з програмою закінчився аварійно (наприклад, через "зависання" комп'ютера, відключення електроенергії) і т.д., програма при запуску може видавати повідомлення:
Програма була завершена аварійно!
Переіндексувати таблиці Бази Даних?
У відповідь на це повідомлення, як правило, потрібно натиснути клавішу Enter або натиснути мишкою на кнопці Так (Ok), і тоді програма заново створить свої допоміжні файли для пошуку в базах даних (файли індексів).
2. Вихід з програми
Для виходу з програми Ви можете використовувати один із способів:
вибрати в групі меню "Операції" програми пункт "Вихід";
натиснути комбінацію клавіш Alt+F4;
два рази клікнути мишкою по кнопці системного меню - в лівому верхньому куті вікна програми;
в операційній системі Windows-95 для виходу з програми можна двічі клікнути мишкою по піктограмі в лівому верхньому куті вікна програми або клікнути мишкою екранну кнопку х в правому верхньому куті.
Увага!
Не виключайте комп'ютер і не виконуйте перезавантаження, не виконавши виходу з програми! Це може привести до втрати інформації!
3. Вигляд екрану
Після запуску програми виводиться титульний екран.
При роботі з даною програмою інформація відображається у вікні - прямокутній області екрана (як це вимагається операційною оболонкою Windows).
Рядок заголовка.
У верхній частині екрану знаходиться рядок заголовка вікна:
в середині рядка заголовка виводиться назва вікна. У ПБП воно включає назву програми і (якщо це вказано в режимі "Общие параметры" групи меню "Сервис") назву організації, база даних якої обробляється програмою;
в лівій частині рядка заголовка знаходиться кнопка системного меню -, якщо двічі клікнути мишкою по цій кнопці - робота з програмою буде завершена;
в правій частині рядка заголовка знаходяться кнопки згортання вікна (при її натисненні вікно програми згортається в піктограму) і розгортання вікна ( при її натисненні вікно програми розгортається на весь екран, при цьому у розгорнутого вікна кнопка змінюється на кнопку відновлення розміру вікна).
В операційній системі Windows 95 назва вікна притиснена до лівого краю рядка заголовка вікна. Функції кнопки системного меню виконує піктограма в лівому верхньому куті вікна. В правому верхньому куті крім кнопок згортання і розгортання вікна, знаходиться кнопка закриття вікна х .
Рядок меню.
Під рядком заголовка розміщується меню програми, з допомогою якого виконується звертання до основних функцій програми.
У вихідному стані програми меню містить слідуючі групи:
"Операции", "Отчетность", "Сервис", "Окна", "Помощь".
Але при роботі в більшості режимів програми в меню з"являється ще одна група функцій - "Действия", вона перераховує дії, які є доступними в біжучому режимі роботи.
Лінійка піктограм.
Нижче рядка меню у вікні програми розміщається лінійка піктограм. З її допомогою Ви можете швидко виконати дії, які найчастіше зустрічаються, наприклад, друк, пошук рядка, знищення, копіювання, виклик калькулятора і т.д.
Для виконання дії, яка здійснюється одною з піктограм, необхідно клікнути мишкою дану піктограму. Якщо малюнок на піктограмі виводиться сірим (блідим), значить, дія, що відповідає даній піктограмі в даний момент є недоступною.
Для того, щоб взнати, яка дія відповідає кожній з піктограм, слід вказати мишкою на піктограму. Через дві-три секунди біля вказівника миші з'явиться напис про призначення піктограми. Переміщаючи вказівник миши, Ви зможете вияснити призначення всіх інших піктограм.
Інформаційний рядок.
В нижній частині вікна програми розміщується інформаційний рядок - в ньому виводяться повідомлення про дії виконувані програмою, підказки і т.д.
Робочий простір вікна.
Вся інша частина вікна програми є робочим простором - в ньому виводяться списки, бланки запитів, редаговані документи і т.д.
4. Використання "миші".
Для більш ефективної роботи з ПБП для Windows комп"ютер повинен бути оснащений мишкою. Хоча з даною програмою можна працювати і без використання миші, але це менш зручно.
Введемо деякі поняття, які зв"язані з використанням миші.
Вказівник миші - значок, що переміщається на екрані при русі мишкою. Звичайно він має форму стрілки, але часом він може приймати і іншу форму (в залежності від ситуації).
Клікнути мишкою - означає встановити вказівник миші на деякий об"єкт, натиснути кнопку миші (переважно - ліву) та відпустити її.
Двічі клікнути мишкою - означає встановити вказівник миші на деякий об"єкт і двічі швидко натиснути і відпустити ліву кнопку миші.
Перемістити мишкою - означає встановити вказівник миші на деякий об'єкт, натиснути ліву кнопку миші і, утримуючи її, перемістити миш на нову позицію, після чого відпустити кнопку миші.
5. Використання меню.
Як і всі Windows-програми, ПБП має рядок меню, який розміщується в верхній частині вікна програми під рядком заголовка програми. Кожному пункту в рядку меню відповідає група підпорядкованих йому пунктів меню.
Для роботи з меню слід клікнути мишкою потрібний пункт в рядку меню, і під ним відкриється прямокутник з групою пунктів меню.
В операційній оболонці Windows для вибору з меню потрібної команди клікніть мишкою по назві цієї команди. Якщо Ви передумали вибирати будь-яку команду меню, клікніть мишшю будь-де поза областю меню.
Зауваження. Вибір пункта в рядку меню і вибір пункта в вертикальному списку команд можна зробити однією дією: помістіть вказівник миші на пункт рядка меню, натисніть ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, виділіть потрібний пункт у вертикальному списку команд, який відкриється, після чого відпустіть кнопку миші.
В операційній системі Windows 95 поведінка меню дещо відрізняється. Так, якщо Ви відкрили в рядку меню прямокутник з групою пунктів меню, то "підсвітка" будь-якого пункта меню буде відповідати рухові курсора миші. Підпорядковані меню і підменю будуть відкриватися автоматично. Для вибору потрібної команди в меню достатньо

 
 

Цікаве

Загрузка...