WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії - Реферат

Податкова система Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії - Реферат

сплати податку настає через дев'ять місяців після закінчення розрахункового періоду.
Дохід до оподаткування визначається відрахуванням з валового доходу компанії валових витрат, які дозволені чинним законодавством. До валових витрат належать:
o поточні витрати виробництва та витрати комерційного характеру, оренда приміщень, вартість ремонту тощо;
o компенсаційні платежі робітникам та службовцям при їх звільненні, за виробничої необхідності, на перепідготовку кадрів, преміальні витрати, подарунки;
o витрати на консультації з різних питань діяльності компаній;
o транспортні витрати;
o вартість ліцензій та інші платежі, пов'язані з одержанням майбутнього прибутку;
o представницькі витрати, у тому числі витрати розважального характеру, вартість подарунків;
o заробітна плата робітникам та службовцям;
o комунальні послуги, водопостачання, газ, паливо, електроенергія тощо;
o збитки компаній як комерційного, так й некомерційного характеру.
Для малих підприємств надаються податкові пільги, але їх статус визначається не зачисельністю працівників, а за розміром одержаного прибутку. За особливою системою оподатковуються компанії нафтодобувної промисловості.
Податок на приріст капіталу встановлюється з метою обмеження розміру та прибутковості посередницьких операцій з житлом, автомобілями тощо. Найвищі ставки застосовуються для операцій, які проводять фізичні особи, менші - для операцій, які проводять компанії.
Внески на потреби соціального страхування. При розрахунку цього податку всіх платників поділяють на чотири класи залежно від характеру трудових відносин. До першого класу належать наймані працівники та їх роботодавці. Вони мають диференційовані ставки внесків. Деякі платники цієї категорії звільняються від сплати згаданого внеску - не сплачують повністю внесок ті, хто має заробіток за тиждень менший за встановлену суму. Другий клас - ненаймані, самостійні працівники, підприємці, працівники вільної праці. їх податок визначається твердою ставкою. До третього класу належать непрацюючі громадяни. Вони також мають фіксовану ставку. До четвертого класу зараховують осіб, дохід яких перевищує певну суму. Внески цього класу становлять 6,3 % одержаного доходу. Платники податку мають право на пільги залежно від класу.
Податок на додану вартість є одним із основних непрямих податків і становить 17 % загальної дохідної частини бюджету держави. Він сплачується з новоствореної вартості, яка утворюється на кожному етапі виробництва та просування товарів. Платник самостійно встановлює розмір податку і несе повну відповідальність за порядок його сплати. Тому важливе значення має контроль за платниками податку, який здійснює управління мит і акцизів в інтервалі 1-9 років. Для підприємств малого бізнесу ця періодичність може становити один місяць (втім, документація повинна зберігатися протягом шести років). За порушення чинного законодавства (шахрайство, обман, затримка реєстрації, порушення в оформленні податкових зобов'язань) законодавством Великобританії передбачаються адміністративні покарання (крім відшкодування податку, як правило, у трикратному розмірі) або покарання у вигляді позбавлення волі на термін від шести місяців до семи років залежно від обставин справи. Наприклад, за затримку реєстрації передбачається штраф у розмірі до ЗО % суми податку. Нині діють три ставки податку на додану вартість: 0; 8 та 27,5 % залежно від виду діяльності або товарів та виробів, які реалізуються. Деякі групи товарів та виробів або послуг взагалі звільняються від сплати ПДВ (земля, гральний бізнес, поштові послуги, страхування здоров'я тощо).
Акцизи. Вони встановлюються на алкогольні напої, тютюнові вироби, транспортні засоби, пальне. Деякі товари оподатковуються за твердою ставкою (наприклад, на 1 літр алкогольного напою) або у відсотках до вартості виробу чи у вигляді відсоткової надбавки до ціни (тютюнові вироби). Загалом ставки акцизів становлять від 10 до 30 %.
До непрямих податків належать мито, збори з кінних перегонів, собачих перегонів, грального бізнесу.
Одним із найдавніших податків, який і зараз застосовується у Великобританії, є гербовий збір. Він уперше був введений ще в 1694 році.
Зазначений податок встановлюється на документи й стягується з осіб під час оформлення різних цивільно-правових угод. Такі угоди повинні мати штамп, що підтверджує сплату гербового збору. Він, як правило, встановлюється у твердій валюті або у відсотках до вартості власності. При реєстрації угод з цінними паперами ставка становить 0,5 % сплаченої суми за цінні папери.
Основним місцевим податком (взагалі питома вага місцевих податків серед усіх податкових надходжень становить 10 %) є податок на майно. Сплачують його громадяни, які наймають житло. Ставку податку встановлюють місцеві органи влади відповідно до вартості нерухомого майна, оцінка якого проводиться раз на 10 років.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...