WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії - Реферат

Податкова система Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії - Реферат


Реферат на тему:
Податкова система Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії
Податкова політика Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії (Великобританії) має давню історію і у такому вигляді, в якому існує зараз, сформувалася ще в XVII-XVIII століттях.
У цій державі почала розвиватися наукова податкова теорія. Одним із перших економістів-теоретиків був Франсис Бекон, який висунув вимоги до оподаткування, основною з яких була добровільність. Податки, які стягуються добровільно, не послаблюють мужність народу. Тобто сплата податків повинна йти від серця. Пізніше англійський економіст Вільям Петті у праці "Трактат про податки та збори" обґрунтував необхідність оподаткування, яка зводилася до наступного.
1. Кожен повинен сплачувати стільки, скільки він насправді споживає. У цьому разі немає якогось насильства, і податок легше сплачується, тому що він є еквівалентом тих предметів, які споживаються.
2. Податки, якщо сплачуються регулярно, спонукають платника бути ощадливим, що є одним із найважливіших способів збагачення народу.
3. Повинен дотримуватись принцип сплати податку тільки один раз, тобто уникнення так званого подвійного оподаткування, тому що будь-яка річ або послуга може бути спожита тільки один раз.
4. Оподаткування дає можливість постійно мати інформацію про дійсний стан добробуту населення, його багатства, зробити висновки про розвиток промислів і про стан держави загалом. Стягненням податків повинні займатися спеціальні чиновники, щоб уникнути відкупу.
Основні принципи оподаткування вперше були розроблені у Великобританії англійським економістом і філософом Адамом Смітом. Найбільших зміни податкова система зазнала в останньому столітті. Основним напрямком податкової політики держави було проведення заходів на поетапне зниження ставок прибуткового податку, проведення змін щодо надання пільг окремим верствам населення, структурних змін податкової системи (деякі податки скасовувались, вводились нові тощо).
Загалом управління, регулювання, а також розробку податкової політики у Великобританії здійснює Казначейство. Воно розробляє державну економічну та фінансову політику. Йому підпорядковується Управління внутрішніх доходів та Управління мит і акцизів. Управління внутрішніх доходів має офіс головного податкового інспектора в Лондоні й мережу по всій країні. Всіма непрямими податками керує Управління мит та акцизів.
Сучасна податкова система Великобританії складається з п'яти груп податків:
1) прямі податки на доходи;
2) непрямі податки;
3) місцеві податки;
4) податки на ділову активність;
5) інші податки.
За складом усі податки Великобританії поділяються на загальнодержавні та місцеві. Причому переважають загальнодержавні - до 90 % усіх податкових надходжень. Податки поділяються на прямі та непрямі, а також на ті, що стягуються з фізичних та юридичних осіб.
Найважливішим податком з фізичних осіб є прибутковий податок, який становить близько 65 % усіх прямих податків, що надходять до державного бюджету.
Оподаткування фізичних осіб залежить не тільки від розміру доходу, а й від джерела його одержання, тобто існує так званий розподільчий принцип. Залежно від джерела одержання доходи поділяють на шість шедул (частин), які оподатковуються за особливою методикою:
1) заробітна плата, пенсії, допомога та інші трудові доходи;
2) дивіденди та інші відсотки й виплати, які може одержувати громадянин від різних компаній та фірм;
3) доходи від власності на землю, майно, споруди, житло, які здаються в тимчасове користування іншим особам;
4) доходи від державних цінних паперів;
5) доходи від здійснення комерційної діяльності;
6) доходи від використання з комерційною метою різних лісових масивів.
Доходи фізичних осіб умовно поділяються на зароблені та інвестовані. Прибутковий податок стягується із сукупного річного доходу з урахуванням особливостей їх розрахунку (кожної шедули) та пільг, передбачених чинним законодавством.
Існує загальний порядок сплати податку, приблизно як і в Україні, - на підставі декларації, яка заповнюється платником податку в терміни, визначені чинним законодавством. При цьому громадяни, які одержують тільки заробітну плату, в кінці року можуть таку декларацію не заповнювати.
При оподаткуванні прибутковим податком мають місце різні знижки, серед яких найвідчутнішими є особисті та сімейні. їх розмір та порядок надання затверджуються та змінюються парламентом держави й переглядаються майже щорічно. Крім знижок, платнику податку можуть надаватися й різні пільги - неповним родинам, які потребують допомоги хатньої працівниці, сліпим та ін.
Залежно від річного доходу існують три ставки прибуткового податку: 20, 25, 40 %.
Крім прибуткового податку, з 1990 року введено подушний податок, який сплачують майже всі громадяни, старші 18 років. Він встановлюється місцевими органами влади у твердому розмірі й прямо пов'язаний з рівнем витрат. З 1993 року його розмір встановлюється залежно від ринкової вартості майна та кількості членів родини. При цьому проводиться оцінка вартості майна за всіма категоріями, які мають різні ставки оподаткування.
Податок на спадщину. Встановлюється неоподатковуваний мінімум, а сума, що перевищує зазначену, має ставку 40 %. Діє система пільг та знижок, яка дає змогу знизити податок до 80 %.
До основних податків з юридичних осіб належать прибутковий податок з компаній, податок на приріст капіталу, на додану вартість, внески на потреби соціального страхування, акцизи, гербовий збір, податок на майно.
Податок з компаній стягується з доходів юридичних осіб за попередній фінансовий рік. Ставка встановлюється щорічно й має дворівневу систему - для фірм та корпорацій, а також для підприємств малого бізнесу (причому останні оподатковуються за ставкою на 25-30 % нижчою). Термін

 
 

Цікаве

Загрузка...