WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Республіка Кіпр - Реферат

Податкова система Республіка Кіпр - Реферат


Реферат на тему:
Податкова система Республіка Кіпр
Податкова система Республіки Кіпр (РК) має свої особливості, пов'язані з адміністративним устроєм острова. Він поділяється на дві частини: турецьку та грецьку. Сприятливішою для оподаткування суб'єктів інших країн є грецька частина. Особливістю податкової системи Кіпру є створення великої кількості офшорних компаній. Для здійснення іноземних інвестицій в економіку РК необхідно одержати дозвіл Національного банку та відповідного міністерства.
Згідно з чинним законодавством в РК встановлені кілька організаційно-правових форм компаній:
o акціонерне товариство;
o компанії з внесками членів як гарантією задоволення вимог кредиторів;
o повне товариство;
o командитне товариство.
Офшорні компанії, які реєструються в РК, повинні повністю, на 100 % контролюватися іноземними резидентами та проводити свої операції за межами острова. Але ці компанії можуть мати свій офіс в РК і здійснювати управління своєю діяльністю. Крім того, в Республіці Кіпр можливе створення офшорних трастів, які повністю
звільняються від оподаткування. Компанії, які створені та зареєстровані і здійснюють управління з острова, оподатковуються як резиденти. Компанії, які зареєстровані на території РК, але керуються з інших територій, оподатковуються податком на прибуток з доходів, одержаних тільки на території острова. Ставка податку на прибуток становить 20-25 %. Офшорні компанії сплачують податок за зниженою ставкою 4,25 %. Якщо на острові існують філії, якими управляють та контролюють із закордонних юрисдикцій, то вони звільняються від сплати податків.
Система прибуткового оподаткування фізичних осіб в РК стимулює участь фізичних осіб в офшорній діяльності. Ставка оподаткування встановлюється в межах від 0 до 40 %. За зниженою фіксованою ставкою 5 % оподатковуються іноземні інвестиційні доходи та пенсії, що перераховуються в РК нерезидентами, які не здійснюють безпосередньо свою діяльність на острові. Доходи, що одержують кіпріоти, які проживають за межами острова, але переказують свої інвестиції на острів, оподатковуються за ставкою 5 %. Іноземні службовці, які працюють вофшорних компаніях, сплачують прибутковий податок за ставкою 0,5 % звичайної ставки. Крім того, ця категорія працівників не сплачує податки на соціальне страхування.
Стандартна ставка податку на додану вартість в РК встановлена у розмірі 8 %. Нульова ставка застосовується щодо фінансових послуг, ренти, продажу нерухомості.
Податок на нерухомість стягується за прогресивною шкалою. Найвища ставка становить 45 %.
Податок на оборону встановлений у розмірі 2-3 % загального доходу.
Крім того, на острові стягуються податок на капітал та гербовий збір.
З дивідендів, які сплачує компанія, зареєстрована на острові або яка управляється чи контролюється з острова, стягується податок на розподілений прибуток за ставкою 20 %. Офшорні компанії повністю звільняються від сплати цього податку. Ставка податку на розподілений прибуток залежить від податкових угод з іншими державами. Такі угоди вже підписані з більшістю держав, але з деякими з них існують особливості, які полягають в створенні обмежень при використанні кіпрських офшорних компаній (наприклад, США, Канада, Великобританія).
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...