WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Королівства Норвегія - Реферат

Податкова система Королівства Норвегія - Реферат

доходів, одержаних з джерел, розташованих на території
КН. Звільняються від оподаткування особи, які є резидентами іншої держави, яка, у свою чергу, має угоду з КН, та за умови фактичної присутності на території КН менш ніж 183 дні в податковому році. Із дивідендів, одержаних від іноземної компанії, стягується податок на загальних умовах.
До доходів, які підлягають оподаткуванню, належать заробітна плата та інші виплати роботодавця, суми відшкодування з фондів соціального страхування, пенсії, аліменти, дохід від підприємницької діяльності та відсотки на капітал. Подружжя сплачують цей податок окремо.
При сплаті прибуткового податку визначають дві групи платників:
o самотні громадяни;
o громадяни, які мають на утриманні одну або більше осіб. Прибутковий податок має різні ставки оподаткування, які залежать від напрямку сплати та суб'єкта, який його отримує. Для платників, які мають встановлені законодавством розміри доходів, діють ставки 9,5 та 13,7 %. Для іншої групи платників ставка залишається такою ж, але збільшується розмір доходів до оподаткування. Ставка муніципального доходу має фіксований розмір і встановлюється залежно від групи платників та одержаного доходу. Вона становить 21 % і додатково 7 % податку у фонд вирівнювання, який сплачується з суми чистого доходу. Особистий дохід, який визначається як валовий дохід від трудової діяльності, у тому числі пенсії, і є об'єктом оподаткування.
Крім того, кожен працівник сплачує із заробітної плати внески до соціальних фондів у розмірі 7,8 %.Для вільних та приватних підприємців ставка податку в соціальні фонди становить 10,7 % доходу, який перевищує встановлену законодавством суму, та 7,8 %, коли сума перевищує її. Прибутковий податок стягується з пенсій у розмірі З %. Ця ж ставка застосовується і для осіб у віці до 17 та після 69 років. Іноземні громадяни також сплачують зазначений податок. Якщо діє угода з державою, громадянином якої є потенційний платник податку, тоді він звільняється від його сплати. Іноземці, які працюють на Континентальному шельфі, взагалі звільняються від сплати страхових внесків. Одержаний дохід може бути зменшений на суму фактично підтверджених витрат, але не більш як на 20 % загального доходу. При розрахунку податку також відраховується з доходу мінімум заробітної плати, який не підлягає оподаткуванню (причому для першої групи платників він вищий, ніж для другої). Прибуток за акціями, облігаціями та іншими цінними паперами, дохід від інвестицій оподатковується за ставкою 28 %.
Кожний платник податку має подати не пізніше 31 січня року, наступного за звітним, податкову декларацію. Індивідуальні підприємці та роботодавці повинні одержати також картку податкових відрахувань, у якій вказують суми податків, утримані із заробітної плати працівників. Цю картку роботодавець заповнює та подає у податкові органи кожні два місяці. Кінцеві розрахунки за податками проводяться на початку наступного податкового року, коли суми, що перевищують норми, відшкодовуються і, навпаки, недоплачені доповнюються додатковими платежами.
Крім прибуткового податку, фізичні особи сплачують також податок на спадщину та дарування. Ставка оподаткування становить 18-30 % і визначається ступенем спорідненості та вартості майна. Втім, встановлюється законодавчо вартість майна, яка взагалі звільняється від сплати податку. Якщо той, хто дарує майно, є резидентом КН, то податок сплачується з усього майна, у тому числі і з того, що знаходиться за межами країни. Якщо платник податку - нерезидент КН, то він сплачує податок тільки з активів, які знаходяться на території Норвегії (якщо не існує інших угод між державами).
Юридичні та фізичні особи щорічно сплачують податок на майно виходячи з фактичної вартості капітальних активів. Акціонерні товариства від сплати цього податку звільняються. Фізичні особи-рези-денти сплачують податок на майно як в КН, так і за її межами, а нерезиденти - тільки на те, що знаходяться в Норвегії. Ставка становить від 0 до 1,5 %. Якщо сума податку на майно перевищує 65 % суми загального доходу до оподаткування, а сума чистих активів не перевищує встановлену, то ставка може бути знижена. При перевищенні суми чистих активів ставка зменшується до 0,6 %
При купівлі земельних ділянок сплачується державне мито у розмірі 2,5 %. Особливим податком обкладаються нафтові та газові компанії. Податок на товари розкоші (парфуми), спирт, бензин сплачується за ставкою не більш ніж 70 %.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...