WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Королівства Норвегія - Реферат

Податкова система Королівства Норвегія - Реферат


Реферат на тему:
Податкова система Королівства Норвегія
Податкова система Королівства Норвегія (КН) побудована на тих же принципах, що й податкові системи інших країн Північної Європи. У цій державі діють ті ж податки, що й у інших країнах.
Більшість юридичних осіб (підприємств, фірм, корпорацій, товариств), які здійснюють на територій КН свою виробничу або іншу діяльність, сплачують податок на додану вартість. Вони обов'язково повинні зареєструватися в Державному регістрі платника ПДВ, якщо обороти товарів та послуг, які підлягають оподаткуванню, протягом 12 місяців перевищують встановлену суму. Втім, існує положення, коли податкові органи мають право зареєструвати це підприємство достроково. Ставка податку встановлена у розмірі 23 % обороту товарів та послуг, який підлягає оподаткуванню, причому в нього також включається експорт товарів. Але за цим податком діють і певні пільги. Так, від сплати ПДВ звільняються діяльність у галузі фінансів, освіта, страхові, медичні, деякі професійні послуги, а також певні операції з експорту товарів. Деякі види діяльності замість ПДВ оподатковуються іншим податком.
Важливе місце в загальній системі оподаткування займає податок на прибуток фірм та підприємств. Загалом відкриття підприємства в КН дуже спрощене і не потребує окремого обов'язкового дозволу, але він потрібен, якщо власник підприємства бажає зайнятися особливими видами діяльності, такими як банківська справа, страхування тощо.
У КН існує положення, згідно з яким усі юридичні особи або приватні підприємці для здійснення своєї виробничої та іншої діяльності повинні зареєструватися в Центральному координаційному регістрі юридичних осіб, а також у місцевому податковому органі. Це стосується не лише вітчизняних підприємств, а й іноземних представництв, розташованих на території держави.
Основною організаційно-правовою формою на території держави є акціонерні компанії. Для них встановлюється розмір мінімального статутного фонду. Статутний капітал може бути повністю сформований за рахунок іноземних компаній, але при цьому на підприємстві повинно працювати 50 % управлінського персоналу, який є резидентами країни протягом останніх двох років.
Якщо певні види діяльності (наприклад, сільське господарство) з об'єктивних причин можуть бути уразливими з боку іноземних конкурентів, то їм держава надає субсидії. Крім того, деяким підприємствам надається допомога та пільги при експорті товарів. Встановлюється гнучка система відрахувань у соціальні фонди, які сплачує роботодавець при переміщенні підприємств з великих міст у північні регіони. При цьому ставка коливається від 0 % в північних регіонах до 14,1 % - у центральних. Загалом ставка податку на прибуток становить 28 %.
Прибуток до оподаткування складається з балансового прибутку, зменшеного на суму витрат, пов'язаних із виробництвом та реалізацією виробів, а також на суму сплачених податків на території КН. Деякі витрати не підлягають відрахуванню з прибутку до оподаткування (наприклад, розважальні заходи).
Також при розрахунку прибутку до оподаткування проводяться амортизаційні відрахування від балансового прибутку, але тільки на ті виробничі активи, вартість яких перевищує встановлену суму та терміни використання більш ніж три роки. Найвищі ставки оподаткування на офісне обладнання, придбання цінностей (ЗО %), вантажні транспортні засоби, автобуси (25 %), легкові автомобілі, обладнання, інструменти, морські та річкові судна (20 %), повітряні судна (12 %). На приміщення, споруди, готелі, ресторани ставка становить 5 %, на офісні споруди - 2 %.
Дивіденди підлягають оподаткуванню на тих самих умовах, що й прибуток корпорацій, причому способом у джерела. Ця система застосовується з метою уникнення подвійного оподаткування. Акціонери, які є резидентами, мають право одержати податковий кредит, що дорівнює сумі податку, який сплачує компанія щодо дивідендів. Якщо особа, яка одержує дивіденди в закритих товариствах, є нерезидентом КН, їй надається податковий кредит і податки на дивіденди, які утримуються у джерела, вона сплачує за ставкою 25 %. Якщо вона є резидентом країни, яка не має угоди з КН про запобігання подвійного оподаткування, то у Норвегії існує положення про те, що збитки компаній можуть бути перенесені на 10 років.
Роботодавці сплачують податки на соціальне страхування у розмірі від 0 до 14,1 % з прибутку до оподаткування. Крім того, роботодавець повинен сплачувати податок у розмірі 10 % суми доходу, який перевищує розмір, встановлений чинним законодавством.
Податкова декларація разом із документами, які підтверджують її, подається у податкові органи до 28 лютого звітного року. Податок сплачується щоквартально авансовим способом. Він розраховується з суми доходів, одержаних у попередньому податковому році і перераховується рівними частинами у два терміни (15 лютого та 15 квітня). Останні дві сплати (25 вересня та 15 листопада) розраховуються з доходу, одержаного за попередній квартал.
Основним податком для фізичних осіб є прибутковий податок. Він має велику питому вагу серед усіх доходів бюджету. Податковим резидентом КН вважається фізична особа, яка присутня або має намір бути присутньою на території КН більш ніж шість місяців з дня прибуття у країну. Особи, які мають статус резидента КН, повинні сплачувати податки з усіх доходів, одержаних як на території КН, так і за її межами. Нерезиденти мають право сплачувати податки тільки з

 
 

Цікаве

Загрузка...