WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Королівства Іспанія - Реферат

Податкова система Королівства Іспанія - Реферат

підготовку, на створення робочих місць - 10 %;
Декларація про сплату зазначеного податку подається до 1 липня року, що настає за звітним.
Податок на додану вартість. Основною причиною його введення в 1986 році був вступ КІсп. до Європейського Економічного Співтовариства.
Платниками податку є всі підприємницькі структури, а також професійна діяльність фізичних осіб. Ним оподатковується тільки внутрішній оборот, тобто на експортні операції ПДВ не розповсюджується.
У 1994 році встановлені три ставки оподаткування:
o 4 % - на продовольчі товари широкого вжитку (хліб, молочні продукти, яйця, фрукти, овочі, зерно), а також деякі непродовольчі товари: книги, газети, ліки, машини для інвалідів, муніципальне житло;
o 7 % - на продукти харчування та продовольчі товари, які не належать до першої групи, житло для малозабезпечених, готельні, транспортні та перекладацькі послуги, білети в театри, кіно, на виставки, спортивні заходи тощо;
o 16 % - усі інші товари, вироби та послуги.
Від сплати податку звільняються заклади освіти, медичні послуги в лікарнях, фінансові та банківські операції, страхова справа, деякі операції з нерухомістю. Не сплачується ПДВ з товару, придбаного без зазначеного податку. Всі дані мають бути підтверджені бухгалтерськими документами. Якщо сума ПДВ перевищує певну суму, то обов'язково проводиться документальна перевірка.
ПДВ сплачується щоквартально до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом. В Іспанії встановлені досить жорсткі санкції за недотримання термінів сплати податків:
o за затримку сплати до 3 місяців - 10 % розміру податку;
o за затримку сплати до 6 місяців - 50 %;
o за затримку сплати на термін понад 6 місяців - 100 %. Повернення податку відбувається за останньою річною декларацією протягом шести місяців. При шахраюванні, фальсифікації рахунків тощо можуть застосовуватись кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком на шість років або штрафні санкції у розмірі до 600 %.
Акцизи. Набір підакцизних товарів такий, як й в інших країнах: алкогольні напої, тютюнові вироби, пальне, автомобілі.
На регіональному рівні встановлюються податки, які сплачуються в місцеві бюджети.
1. Податок на нерухомість. Об'єктом оподаткування виступають земельні ділянки, будівлі в межах муніципального округу. Оцінка майна здійснюється Кадастровим управлінням.
2. Податок на економічну діяльність. Платниками податку є юридичні та фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю. По суті, це податок на одержання дозволу на право здійснення діяльності та її доцільності для регіону. Від нього залежить й ставка оподаткування. Податок сплачується один раз на рік.
3. Податок на зростаючу вартість земельної ділянки сплачується при зміні власника земельної ділянки або у разі передачі ділянки іншій особі. Ним оподатковується зміна кадастрової вартості земельної ділянки за період від придбання до продажу її іншому власнику.
4. Податок з механічних автотранспортних засобів сплачують тільки власники таких засобів. Ставка залежить від потужності двигуна.
5. Податок за надання послуг, які не мають індивідуального характеру. Ставки оподаткування встановлює щорічно відповідне міністерство на підставі особливого каталогу. Об'єктом оподаткування є вивіз сміття, будівництво споруд загального призначення тощо. 6. Спеціальні податки дають змогу компенсувати вартість послуг. Вони мають індивідуальний характер, але виконуються централізовано. Наприклад, асфальтування шляхів для мешканців прилеглих будинків.
Оподаткування в КІсп. має певні особливості. Країна поділяється на три групи.
Перша група має найбільші права у сфері оподаткування. Тут можна самостійно встановлювати різні податки, які потім надходять як в регіональні, так й в місцеві бюджети. До цієї групи належать Країна Басків та Наварра.
Друга група регіонів наділена правами регулювання ставок податків.
Третя група не має ніяких прав.
У КІсп. існує досить чітка система перевірок податковими службами підприємств. У країні розроблено й чітко дотримується державний план документальних перевірок із встановленням конкретних дат. На регіональному рівні самостійно визначається 25 % загальної кількості перевірок від передбачених загальним державним планом. Важливе значення це має в умовах ринкової економіки, нестабільної економічної ситуації, коли підприємства знаходяться на різних циклах економічного розвитку.
Персонал податкової служби поділяється на дві категорії. Нижчий рівень - податкові агенти. їм необхідно мати середню освіту за фахом, і вони виконують менш кваліфіковану роботу - збір інформації, заповнення особливих бланків для одержання відомостей від платників, ведуть усю технічну, кур'єрську роботу, можуть виконувати особливі завдання з перевірки певного факту або іншу роботу. Податковий інспектор виконує більш кваліфіковану роботу, приймає рішення за результатами документальних перевірок, має право на зниження штрафних санкцій.
При проведені податкової політики значна увага приділяється розширенню інвестицій в державу, боротьбі з безробіттям та підтримці малого та середнього бізнесу.
Так, при високих податкових ставках для нових інвестицій та виробництв встановлюються досить суттєві пільги. Знижується база оподаткування на 5 % суми нових інвестицій. Якщо підприємство
інвестує в нові технології або розробку нових видів виробів та товарів, то база оподаткування зменшується на 20 %. Підприємства або фізичні особи - експортери продукції одержують особливі пільги для компенсації витрат на освоєння нових ринків та відкриття філій за кордоном.
Для вирішення проблеми безробіття підприємствам, які створюють нові робочі місця або використовують працю інвалідів та осіб, старших 45 років, надаються прямі субсидії з бюджету.
Особливі пільги надаються підприємствам малого та середнього бізнесу.
Податкова політика, яка проводиться, дала змогу КІсп. в сучасних умовах стати однією з найпривабливіших країн Західної Європи. Великі корпорації та концерни з інших країн відкривають свої підприємства в Іспанії, хоча рівень освіти та кваліфікації в цих країнах приблизно однаковий.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег //Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...