WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Австрійської Республіки - Реферат

Податкова система Австрійської Республіки - Реферат


Реферат на тему:
Податкова система Австрійської Республіки
Податкова політика Австрійської Республіки (АР) базується на підходах централізованої спрямованості, багаторівневості та складної організаційної системи. Більшість податків стягується до федерального бюджету. Місцеві податки займають незначне місце в загальних податкових платежах. Податкова політика в Австрії побудована таким чином, що охоплює всі стадії створення виробу - від реєстрації підприємства до реалізації товару. Це ж стосується і зміни власника будь-якого майна.
Суб'єктами оподаткування виступають як юридичні, так і фізичні особи. Згідно з чинним законодавством в АР товариства не є об'єктом оподаткування. Дохід до оподаткування визначається як дохід партнерів цього товариства, і кожний сплачує податки зі своєї частини. Інші підприємства виступають як об'єкти сплати податків.
В Австрії всі юридичні особи поділяються на дві категорії.
1. Необмежена податкова відповідальність. Ця категорія платників сплачує податок з усіх доходів, одержаних на території держави, а також за її межами. Ці підприємства повинні бути розташовані, мати юридичну адресу, а також органи управління на території АР. Якщо це фізична особа, то вона має проживати на території АР і зареєструвати в країні своє підприємство.
2. Обмежена податкова відповідальність. Вона стосується фізичних осіб, які не проживають в АР, хоча їх підприємства діють на території держави. Це ж стосується і юридичних осіб, якщо компанія не має на території АР органів управління та юридичної адреси. Ці суб'єкти сплачують податки тільки за ту частину діяльності, яка здійснюється на території держави.
Оподаткування починається ще на першому етапі створення підприємства. При створенні підприємства з обмеженою податковою відповідальністю сплачуються:
o збори нотаріусу за складання необхідних документів;
o судові витрати за реєстрацію підприємства в особливому комерційному реєстрі;
o податок на інновації (2 %);
o гербовий збір стягується у розмірі 2 % суми статутного фонду. Якщо іноземна компанія має філії, то об'єктом оподаткування виступає основний та обіговий капітал;
o податок за пільговою ставкою 1 %, якщо інвестиції іноземної компанії ідуть на покриття кредиторської заборгованості.
За операції з капіталом стягується три податки:
o на інвестиції;
o на емісію облігацій;
o на операції на фондовій біржі.
При придбанні нерухомого майна стягується податок на його передачу. Він визначається на підставі сукупної ціни, до якої включається не лише ціна, яка стоїть в угоді, а й будь-які інші витрати, пов'язані з безпосереднім придбанням виробів. Коли додаткових витрат немає, вартість майна оцінюється податковими органами (як правило, вартість ця менша за ринкову). Ставка податку становить 3,5 % (він стягується, якщо майно придбають на акції підприємства або воно передається будь-якій компанії).
Об'єктом оподаткування виступає дохід корпорації після вилучення з нього собівартості та ще деяких відрахувань. До собівартості зараховуються усі витрати компанії при створенні, одержанні додаткових інвестицій, у тому числі при їх реєстрації. Крім собівартості, з доходу до оподаткування відраховується частина коштів, яка іде на інвестиційний резерв. Він може становити на підприємстві до 10 % прибутку (якщо компанія не користується податковим кредитом). Якщо інвестиційні резерви не використовуються протягом чотирьох років, то весь дохід підлягає оподаткуванню. На підприємстві може також створюватись резерв для виплати вихідної допомоги найманим працівникам. Найбільший розмір такої допомоги не перевищує 50 % загальної суми вихідної допомоги. Таким же чином формується і пенсійний резерв. Розмір пенсій встановлюється на підставі угоди між роботодавцем та працівником і, як правило, не може бути нижчим ніж 80 % останньої заробітної плати працівника. Основним при розрахунку пенсійного резерву є правила страхування, а також застосовується ставка прибутковості (як правило, 6 % річних). На кошти цих двох резервів можуть бути придбані цінні папери.
Важливе місце в загальній системі оподаткування займає прибутковий податок з громадян. Платники зазначеного податку поділяються на сім категорій залежно від зайнятості в певній галузі національної економіки або видів діяльності:
1) сільськогосподарська та лісозаготівельна діяльність;
2) надання професійних та інших послуг;
3) промислова та комерційна діяльність;
4) робота за наймом;
5) капітальні вкладення;
6) здача власності чи майна в оренду;
7) інші джерела одержання доходів.
Крім доходів від зазначених видів діяльності, оподаткуванню підлягає дохід від збільшення вартості капіталу, який одержують, коли продається усе підприємство або його частина. Але при цьому може надаватися кредит на певну суму для тих підприємств, які повністю розпродають майно або закриваються. Не оподатковуються дохід від продажу іноземних філій компаній, а також втрати, які може нести платник податку. При цьому платник має право відносити їх на собівартість. Прибутковий податок сплачується на підставі податкової форми по закінченні календарного року, яку він заповнює. Прибутковий податок стягується авансово щоквартально та в кінцевій формі по закінченні року.
Зазначений податок стягується з різних видів доходів. 1. Якщо компанія з повною відповідальністю, то до доходів від капіталів належать:
o доходи за акціями, паями, сертифікатами та іншими цінними паперами;
o доходи членів товариств, які не беруть активної участі в доходах підприємства.
На ці види доходів встановлено ставку 25 %.
2. Доходи, одержані в АР або виплачені Національним банком:
o відсотковий дохід за депозитними внесками або за іншими банківськими операціями;
o доходи за внесками та іншими цінними паперами. Але це стосується тільки тих паперів, які були випущені після 31.12.1983 р. в австрійській валюті або після 31.12 1989 р. в іноземній валюті;
o доходи за облігаціями.
Ставка оподаткування становить 10 %.
3. Доходи, одержані в АР:
o гонорари та авторські винагороди тим, хто працює за вільними професіями (письменники, архітектори, лектори та ін.);
o дохід, одержаний при передачі визначених прав (ліцензій);
o дохід від консультаційних послуг, які здійснюються на території АР;
o винагороди членам спостережних рад товариств. Ставка оподаткування становить 20 %.
Залежно від розміру доходу в АР застосовуються п'ять ставок оподаткування.
Платникам податку з необмеженою податковою відповідальністю в Австрії надається кредит, який не оподатковується. Але одержати його може тільки один член родини за умови, що дохід дружини не перевищує встановленої суми й у родині є дитина.
У цьому разі розрахунок податкового кредиту включає:
o базовий кредит;
o додатковий податковий кредит для однієї особи, яка одержала дохід;
o додатковий податковий кредит на дітей;
oдодатковий податковий кредит для найманих працівників;
o податковий кредит на осіб, які здійснюють постійні відрядження за кордон;
o податковий кредит для пенсіонерів.
Інколи надаються пільги у розмірі 50 % середньої податкової ставки на:
o сплачені доходи австрійськими компаніями у вигляді акцій, паїв,

 
 

Цікаве

Загрузка...