WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Сполучених Штатів Америки - Реферат

Податкова система Сполучених Штатів Америки - Реферат

окремому регіоні й постачання їх на ринок тільки одним підприємством);
o монополії, які з'являються внаслідок конкурентної боротьби;
o монополії, які були створені на державному рівні (приміром, у електроенергетиці, водопостачанні міст, в каналізаційній мережі, на залізничному транспорті тощо).
Але в будь-якому разі монополія знижує або сприяє зниженню конкуренції й розвитку звичайних ринкових відносин. Тому в США для зменшення негативних наслідків і був введений цей податок. Він вирівнює прибуток корпорацій, зменшує внутрішні ціни на той чи інший виріб. Крім того, бюджетодержує додаткові кошти. У монопольних підприємствах США більша частина коштів, як правило, належить державі, яка встановлює та контролює не тільки ціни, а й обсяги виробленої продукції, доступ на ринок виходячи із суспільних потреб громадян держави.
Податок з продажу капітальних активів. Найбільша ставка оподаткування цих доходів становить 34 %. Об'єктом оподаткування є дохід, одержаний від продажу обладнання, інших основних фондів та майна підприємства.
Акцизні збори займають незначне місце в загальній сумі дохідної частини бюджету. Вони встановлюються на алкогольні та тютюнові вироби, а також на такі послуги, як повітряні перевезення тощо. В останні роки з'явилась тенденція до збільшення кількості підакцизних товарів (на дорогі автомобілі, коштовності, хутро, приватні літаки та ін.) та підвищення ставки оподаткування.
Податок на спадщину нараховується на майно, яке переходить у спадщину або дарується. Ставка залежить від ступеня спорідненості та вартості спадщини. Наприклад, майно вартістю до $10 тис. від сплати податку звільняється. На цінніші подарунки або майно ставка встановлюється за прогресивною шкалою - від 18 до 50 % (найвища ставка застосовується на майно вартістю понад $2,5 млн).
Особливістю податкової системи США є її децентралізація. Крім федеральної податкової політики, на рівні штатів проводиться своя податкова політика, яка формує свою податкову систему.
До податків, які сплачуються в бюджет штатів, належать наступні.
Прибутковий податок з корпорацій та громадян. Ставки прибуткового податку з громадян встановлюються від 2 до 12 %, причому податок із заробітної плати сплачується до бюджету штату, а з інших доходів - у штат за місцем проживання.
Основним джерелом дохідної частини бюджету штату є податок з продажу, або податок зі споживання. У деяких штатах він відсутній (застосовується в 44 штатах із 50). Ставка встановлюється в кожному штаті й коливається від 3 % - у штатах Колорадо та Вісконсіна до 8,25 % - у штаті Нью-Йорк. Особливістю цього податку є те, що він може розподілятись за кількома напрямками. Наприклад, одна частина податку сплачується у бюджет штату, а інша - у бюджет великих міст.
У деяких штатах введений податок на ділову активність. Наприклад, у штаті Каліфорнія він складається з двох частин:
o оподаткування загального обороту підприємств та корпорацій у розмірі до 2,5 %;
o податок з фонду заробітної плати - 1,6 %.
Крім федерального бюджету та бюджетів окремих штатів, у США існують бюджети окремих міст. До основних джерел наповнення цих бюджетів належить податок на майно. Наприклад, у Нью-Йорку він становить 40 % бюджету міста. Цей податок стягується із власників приблизно 900 будівель та споруд. При встановленні та сплаті податку на майно виділяють форми власності (приватна, комерційна та ін.). Залежно від цього й проводиться оподаткування. Так, власник квартири сплачує його у меншому розмірі, ніж той, хто здає у найом житловий будинок або в оренду виробничі площі. Орендарі житла взагалі не сплачують цього податку. Податок на майно встановлюється не тільки на будівлі, а й на землю тощо. База оподаткування визначається як 1/3 ринкової вартості, ставка може доходити до 6,75 % (в середньому ставка становить 1,4 %). Вартість майна та його оцінка уточнюються один раз на чотири роки.
Крім згаданих місцевих податків, у США існують і інші податки:
o податок на готельне обслуговування сплачується у розмірі 5 % від плати за готель;
o податок на комунальні послуги сплачується у розмірі 3 % від плати за телефон, газ, електроенергію;
o податок на угоди. Наприклад, при продажу та купівлі майна податок становить $2,5 на кожну $1000.
Місцеві органи влади видають різні ліцензії та дозволи, наприклад, на продаж продуктів (окремо молока), алкогольних напоїв, тютюнових виробів, володіння ресторанами, на право користування автомобілем, мотоциклом, утримання домашніх тварин. Ліцензійні збори є джерелом наповнення дохідної частини бюджетів штатів.
Незважаючи на велику кількість та досить високі ставки місцевих податків, вони повністю не задовольняють потреби місцевих бюджетів у тих обсягах, які необхідні для задоволення всіх потреб. Тому певну частину місцевих бюджетів становлять субсидії та дотації з федерального бюджету (який здебільшого складається з податків та зборів).
Для місцевих податків характерні багатоваріантність та регресивність, причому здебільшого вони не враховують доходи платників податків. Багатоваріантність має тільки одну мету - створити у платника податку психологічний стан, коли у нього складається враження меншого податкового тягаря, а також охопити всі види доходів у невеликих розмірах, але в досить значній загальній сумі. Це дає змогу охопити як сферу споживання, так й сферу накопичення.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...