WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Сполучених Штатів Америки - Реферат

Податкова система Сполучених Штатів Америки - Реферат


Реферат на тему:
Податкова система Сполучених Штатів Америки
Податки в Сполучених Штатах Америки (США) мають культовий характер. Для громадян країни не постає питання, сплачувати податок чи ні. Тільки сплачувати, і в терміни та у порядку, визначеному чинним законодавством.
Податки відіграють велику роль в механізмі федерального розподілу бюджетних коштів, тому що вони є, по суті, найстабільнішим джерелом надходження коштів до бюджету. На них припадає близько 79 % дохідної частини федерального бюджету. Незважаючи на те, що США є державою з найрозвиненішою ринковою економікою, для неї характерне державне регулювання економічних процесів. У цьому питанні основним інструментом виступає податкова політика як важіль впливу на будь-який бізнес.
Регулюванню економіки місцевими органами також відводиться важливе місце, а в деяких випадках воно відбувається значно частіше, ніж регулювання федеральними органами. Велике значення мають місцеві податки, причому в останні роки їх розміри збільшуються. У деяких штатах місцеві органи управління мають переважну частку в фінансуванні державної політики освіти, соціального забезпечення, охорони здоров'я, будівництва шляхів, утримання поліції (до 90 %), а також охорони навколишнього середовища, будівництва житла (до 40 %). Фінанси США складаються як з місцевих бюджетів, так і з особистих фондів, фінансів підприємств, які належать місцевим органам влади. Крім того, за допомогою податкової політики в США проводиться досить ефективне економічне регулювання господарської
діяльності, і це приводить її у відповідність до суспільних потреб. Тобто податкова політика виконує не тільки фіскальну функцію, а й розподільчу та соціальну.
Федеральний бюджет США формується здебільшого за рахунок прямих податків. У той же час основними джерелами поповнення місцевих бюджетів є непрямі податки.
Найбільшу питому вагу в загальному федеральному бюджеті США має прибутковий податок з фізичних осіб. Він може розраховуватись двома способами: дохід окремого громадянина або дохід сім'ї (дохід сім'ї складається з доходів усіх її членів).
Для розрахунку цього податку визначаються всі доходи:
o заробітна плата;
o дохід від підприємницької діяльності;
o пенсії (з усіх джерел, у тому числі з недержавних фондів);
o державна допомога;
o доходи з інших джерел (наприклад, від цінних паперів).
Деякі доходи (приміром, від продажу майна або цінних паперів) оподатковуються спеціальним податком або податком у складі особистого доходу.
Із загальної суми валових доходів відраховуються витрати, пов'язані з одержанням валового доходу. До них належать:
o придбання земельних ділянок;
o придбання обладнання;
o придбання приміщень, будівель, споруд;
o різні поточні витрати.
Ці витрати враховуються у громадян, які займаються як підприємницькою діяльністю, так і вільними професіями. Після відрахування з валового доходу перерахованих витрат одержують чистий дохід. З нього вираховують:
o неоподатковуваний мінімум доходів;
o внески у благодійні фонди;
o місцеві податки;
o відсотки, одержані за цінні папери урядами штатів;
o аліменти;
o витрати на медичне страхування (не більш ніж 15 % оподаткованої суми);
o відсотки за іпотечним боргом та від застави нерухомості тощо. Дохід оподатковується за прогресивною шкалою. Платники податку поділяються на чотири категорії, які мають різні ставки та межі доходу. До цих категорій належать:
o подружжя, які мають сукупний дохід;
o подружжя, які мають роздільні доходи;
o самотній глава сім'ї;
o самотній громадянин.
Ставка оподаткування коливається у межах від 15 до 39,6 %. В останні роки з'явилась тенденція до збільшення мінімуму доходів, які не оподатковуються, та до зменшення максимальної ставки оподаткування (раніше вона становила майже 50 % доходу).
Друге місце в дохідній частині федерального бюджету займають відрахування на соціальне страхування. Воно здійснюється як роботодавцями, так і найманими працівниками в рівних частках (50 % на 50 %). Відрахування має цільове призначення й тенденцію до підвищення.
Третє місце в дохідній частині бюджету займає податок на доходи корпорацій. Особливістю цього податку є те, що він сплачується як у федеральний бюджет, так й в бюджети штатів, тобто в місцеві бюджети. Ставка оподаткування у федеральний бюджет становить 34 %. Вона встановлюється за прогресивною шкалою: на перші $50 тис. - 15 %, на наступні $25 тис. - 25 % і понад $25 тис. - 34 %. На доходи від $100 тис. до $335 тис. встановлюється додатковий збір 5 %. Як видно, цей податок має тенденцію до зменшення для підприємств малого та середнього бізнесу і стимулює їх розвиток.
Ставки згаданого податку в різних штатах визначаються місцевими органами влади і становлять від 3 % - у штаті Міссісіпі до 12 % - у штаті Айова.
Щодо податку на доходи корпорацій надається багато пільг. Так, з чистого доходу сплачуються місцеві податки на доходи, на 100 % дивідендів від дочірніх підприємств, які знаходяться у повній власності компаній на території штату, до 80 % дивідендів, одержаних від стягнення податків з місцевих корпорацій, доходи з цінних паперів місцевих штатів, внески в благодійні фонди тощо. Важливе значення мають пільги для корпорацій, які проводять прискорену амортизацію своїх основних фондів або використовують альтернативні види пального (наприклад, надається 50%-ний податковий кредит від вартості обладнання компаніям, які використовують сонячну енергію або енергію вітру). Для деяких видобувних галузей та їх підприємств на 50 % зменшується розмір податку на виснаження надр.
Додатком до цього податку є податок на надприбуток. Введення його - один із найважливіших податкових важелів впливу здебільшого на монопольні підприємства. В умовах конкурентного ринку, коли діє велика кількість підприємств, ринок сам регулює та встановлює ціни на вироби, які, з одного боку, задовольняють вимоги споживачів, а з другого - встановлюють середні ціни, які наближаються до виробничої ціни. Але все ж на ринку з'являються підприємства-монополісти. Причинами їх появи можуть бути:
o виробництво абсолютно нової продукції, яка не має аналогів у світі;
o застосування нових технологій та найвищої продуктивності праці;
o поява звичайних монополістів (наприклад, видобуток корисних копалин тільки в

 
 

Цікаве

Загрузка...