WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Ізраїлю - Реферат

Податкова система Ізраїлю - Реферат

то гроші повертаються платнику податку при поданні декларації, а банк, у свою чергу, інформацію про це передає в інформаційний центр. Якщо сума повернення перевищує встановлену, то відповідна декларація надаєтьсяв податкові органи з переліком первинних документів. Експортерам ПДВ повертається після 20 числа місяця, в якому проводилась сплата. Причому коли повернення здійснюється протягом більш ніж 30 днів, то на неповер-нену суму нараховуються відсотки у розмірі 4 % річних.
Дані про сплату ПДВ надходять до інформаційного центру, де вони обробляються і перевіряються. В інформаційному центрі передусім звіряють одержану інформацію з інформацією, яка надходить із банків, та з існуючою базою даних і визначають неплатників податку. До суб'єктів, які своєчасно не сплачують податок, застосовуються такі заходи:
o штраф за запізнення з поданням декларації (визначається у сумі за кожний тиждень запізнення);
o борговий штраф - у відсотках від несплаченої суми, який нараховується за кожний тиждень запізнення;
o адміністративний штраф - сума від загального розміру податку. Щорічно в Ізраїлі перевіряють близько 2,5 % платників, причому загальних податкових перевірок підприємств взагалі не проводять. Перевірки проводяться згідно з планом, розробленим заздалегідь, причому 50 % становлять ревізійні перевірки. Здебільшого перевіряють середні фірми. Значна увага приділяється експортерам та імпортерам. Деякі з них потрапляють у чорний ящик та особливі переліки. До них належать передусім ті, хто проводить зовнішньоекономічні операції вперше, хто вже був порушником податкового або митного законодавства, фірми, які одержують товари і повинні мати особливий дозвіл, а також на які є інформація про можливі порушення законодавства та хто може реалізувати неякісний товар.
Найбільшу питому вагу серед усіх податків має прибутковий податок. Але під ним розуміють кілька податків: податок на прибуток компанії, податок на прибуток від продажу майна, прибутковий податок на доходи фізичних осіб. Він становить 50 % всіх податків, що сплачуються у державі.
Податок на прибуток. Ставка податку становить 36 %. Прибуток визначається як різниця між доходами та витратами, пов'язаними з одержанням доходів. Розмір прибутку для оподаткування встановлюється за результатами роботи підприємства за фінансовий рік. Податок сплачується авансовим способом. Розмір авансової сплати визначається на основі розміру податку за попередній рік. Якщо підприємство новостворене - то виходячи з розміру середньомісячного прибутку в аналогічній сфері діяльності. Іноді таке підприємство у перший період звільняється від сплати податку, але ця пільга може надаватися тільки після подання заяви із зазначенням причини такого звільнення. Новостворене підприємство обов'язково реєструється в податковому управлінні за місцезнаходженням. Сплата податку проводиться до 15 числа кожного місяця через комерційні або поштові банки (причому останній надає цю послугу безкоштовно). У кінці фінансового року підприємство складає фінансовий звіт, який обов'язково повинен пройти аудиторську перевірку. За недотримання терміну здачі фінансового звіту з підприємства стягується штраф або накладається пеня. Якщо податок на прибуток сплачується з продажу основних фондів, майна, то враховується темп інфляції, тобто визначається так званий інфляційний прибуток.
Прибутковий податок на доходи фізичних осіб має прогресивну шкалу і розраховується за ставками 10, 20, 30, 45, 50 %. Але при розрахунку цього податку з доходу до оподаткування проводять такі відрахування:
o до пенсійної каси;
o на соціальне страхування;
o для громадян Ізраїлю;
o на непрацюючу дружину або чоловіка;
o на новоприбулих репатріантів;
o на кожну дитину (з доходу жінки).
Зазначений податок стягується способом у джерела і до 15 числа кожного місяця сплачується в державну казну. Приватні підприємці сплачують його самостійно. Ставка податку на дивіденди для фізичних осіб становить 25 %.
В Ізраїлі при народжені кожному громадянину держави надається посвідчення, номер якого співпадає з його ідентифікаційним кодом.
Після завершення фінансового року фізичні та юридичні особи, а також приватні підприємці подають декларацію про доходи в податковий орган. Кожний рік податкове управління розробляє інструкції про подання декларації, терміни та порядок подання, перелік документів, які при цьому необхідно додати, порядок заповнення декларацій та відповідальність за порушення термінів та порядку надання її. Існує два терміни подання декларації: до 30 квітня - для тих, хто діє за спрощеною системою бухгалтерського обліку, та до 31 травня - для тих, хто веде повну бухгалтерію.
Крім декларації про доходи, яка подається щорічно, кожний приватний підприємець раз на п'ять років подає декларацію про майно. У ній фіксується вартість майна в перший та останній роки періоду і таким чином визначається приріст майна. Якщо вартість майна збільшились, то особа повинна надати пояснення щодо цього збільшення та вказати джерела. Потім визначається чистий дохід. Тобто з власного доходу за п'ять років відраховуються всі витрати, і якщо одержаний чистий дохід перевищує вартість приросту майна, то це означає, що платник податку приховував доходи.
Одним із важливих податкових платежів в Ізраїлі є національне страхування. Всі громадяни, старші 18 років, повинні бути застраховані й сплачувати внески у фонд національного страхування у розмірі 5,35 % свого заробітку. Крім того, роботодавець відраховує у фонд 7,35 % з фонду оплати праці. Приватний підприємець сплачує цей податок самостійно. Для здійснення ефективного контролю кожне підприємство і приватна особа повинні зареєструватися в службі соціального страхування. Сплата внесків проводиться до 25 числа кожного місяця.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...