WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Латвійської Республіки - Реферат

Податкова система Латвійської Республіки - Реферат

вивозять за кордон товари та вироби. Для юридичних осіб платежі повертаються у безготівковій формі попереднім розрахунком. Для фізичних осіб розрахунок можна проводити готівкою при перетині кордону. Якщо сплачено більшу суму податку, то на вимогу власника товару її йому повертають у встановленому порядку за юридичною адресою (місцем проживання) протягом шести місяців з дня випуску товарів у вільний обіг. Якщо власник товару не повністю сплатив митний податок, то, за розпорядженням митних установ, ця сума стягується з нього в подвій-
ному розмірі протягом трьох років з дня випуску товарів у вільний обіг. Інколи сплата митного податку як для фізичних, так і для юридичних осіб може бути відкладена на термін до трьох місяців на підставі довідки або іншого документа, виданого Службою державних доходів про прийняття на облік відповідного платежу. Для юридичних осіб, які протягом тривалого часу не порушували фінансову та митну дисципліну і зобов'язуються виконувати вимоги Служби державних доходів, може бути застосована процедура митного боргу, яка дає змогу відкласти сплату митного податку на 10 днів. Такою пільгою можуть користуватися також вантажовідправники, які одержали дозвіл на виконання певної процедури митного контролю. При стягненні зазначеного податку велике значення мають митні тарифи. Вони встановлюються на товари, які переміщуються через кордон ЛР, відповідно до гармонізованої системи опису та кодування товарів і комбінованої номенклатури. Виділяють кілька видів ставок:
o основна ставка;
o ставка режиму найбільшого сприяння в торгівлі;
o ставка режиму вільної торгівлі;
o ставка, що застосовується при торгівлі ЛР з іншими державами згідно з укладеними угодами.
Але слід зазначити, що дотримується принцип захисту власного виробника. Так, якщо внаслідок інтенсивного імпорту за демпінговими цінами або субсидійованого імпорту товарів виникають або можуть виникнути матеріальні витрати у місцевого виробника таких або аналогічних товарів, то Кабінет Міністрів може на певний час ввести механізм антидемпінгу чи різні компенсації, додаткові платежі для імпортерів чи експортерів. Антидемпінговий платіж не може бути більшим за різницю між ціною на аналогічний товар на зовнішньому ринку та вартістю цього товару. І навпаки, щоб лібералізувати торгівлю, уряд може встановлювати менші квоти митних тарифів.
Для більшості товарів основна ставка митного тарифу становить 20 % митної вартості, для країн з режимом найбільшого сприяння в торгівлі - 15 %, а для держав з режимом вільної торгівлі з ЛР ввізне мито взагалі відсутнє. Для товарів, які виробляються у країнах Європейського Союзу, укладаються угоди про вільну торгівлю, особливо це стосується сільськогосподарської продукції. Знижені ввізні тарифи (здебільшого їх ставка не перевищує 1 % або взагалі відсутня) встановлюються на запчастини, промислове, транспортне обладнання, всі види імпортованої сировини для переробної та харчової промисловості, а також на товари, які не виробляються в ЛР. Відповідні ставки для товарів, які забезпечують режим найбільшого сприяння в торгівлі, встановлюються у розмірі 0,5 % вартості товару. Підвищені ввізні тарифи визначаються для окремих видів товарів, які виробляються в ЛР. Насамперед це стосується сільськогосподарської продукції, домашньої худоби, м'ясомолочної продукції, м'ясних виробів, риби, картоплі, овочів, а також для окремих видів сільськогосподарської продукції, яка виробляється тільки в ЛР. Для деяких промислових товарів, які виробляються тільки в ЛР імпортний тариф встановлюється на рівні основної ставки. До таких виробів належать цемент, парфуми, мило, свічки, певні види паперу та макулатури, пральні машини, електроінструменти, телефонні апарати, деякі види текстилю, одягу, взуття тощо.
Митна вартість товару використовується для розрахунку митного податку та інших митних платежів, для встановлення вартості товару та інших предметів, а також для визначення розміру штрафів та інших санкцій для порушників митних правил. Митну вартість імпортованих в ЛР товарів та виробів розраховує імпортер та митний службовець. Метод розрахунку імпортери вибирають самостійно, а правильність цього методу встановлює митна установа Служби державних доходів, яка проводить митне оформлення вантажів. Митна вартість повинна розраховуватись на підставі фактично та документально підтвердженої інформації. Якщо така інформація відсутня, то митна установа має право використовувати ті відомості про ціни, які є на аналогічну продукцію чи знаходяться у відповідних каталогах торговельних фірм, або будь-яку інформацію з інших джерел. Митна вартість імпортованих товарів визначається різними методами:
o за вільною ціною імпортованих товарів, яку вказує імпортер;
o за митною вартістю ідентичних товарів;
o за митною вартістю однотипних товарів;
o за митною вартістю товарів, які виробляються в іншій державі. Вільна ціна імпортованих товарів включає як фактично сплачену суму, так і інші витрати:
o витрати на транспортування товарів з-за кордону, в тому числі на розвантаження, перевантаження та розміщення вантажу у сховищах, витрати, пов'язані зі страхуванням товару, посередництво, вартість тари та пакування;
o частина вартості товарів (робіт та послуги), яка була віддана імпортеру безкоштовно або зі зниженням оплати з метою використання для експорту, виробництва та продажу;
o ліцензійні та інші платежі за використання об'єктів інтелектуальної власності, які імпортер прямо або непрямо повинен здійснити згідно з умовами продажу;
o частина прибутку імпортера, одержана при подальшому продажі товарів, які підлягають оцінюванню.
Основним методом визначення митної вартості є договірна ціна імпортованих товарів та інших виробів. Для товарів, які, згідно з комбінованою номенклатурою класів, фіксуються за товарними групами, митна вартість визначається на підставі вартості ідентичних чи однотипних товарів за світовими цінами або на рівні місцевої оптової ціни. Як правило, за основу беруться світові ціни країн ЄС. При визначенні митної вартості товарів, які експортуються, за основу беруться внутрішні ціни. Але в ціну не включаються витрати на перевезення, страхування товарів, інші витрати, які виникають за межами ЛР, та ПДВ. Вартість культурних цінностей та предметів мистецтва встановлюють експерти Державної інспекції із захисту пам'ятниківкультури, при цьому вартість вказується у дозволі на вивезення. Слід зазначити, що в ЛР існує багато товарів, робіт та послуг, які взагалі не обкладаються митним податком. Переважно це стосується товарів, які потім використовуються для державних потреб.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...