WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Естонської Республіки - Реферат

Податкова система Естонської Республіки - Реферат

юридичні особи з реклами або різних об'яв, що розміщуються на території місцевого органу самоврядування, а також на засобах громадського транспорту, які зареєстровані на фізичну або юридичну особу і знаходяться на території місцевого органу самоврядування. Перелік об'яв та видів реклами, що підлягають оподаткуванню, а також місць їх розміщення встановлюється зборами.
Від податку з реклами та об'яв звільняються об'яви державних установ та установ місцевого самоврядування, а також пов'язані з виборчою кампанією різних партій, публічних союзів та незалежних кандидатів. Ставка встановлюється зборами. Податок сплачується у місцевий бюджет органів самоврядування у встановлений термін. Волосна та міська управи мають право надавати пільги щодо податку з реклами та об'яв та звільняти від нього на умовах та в порядку, що встановлюється зборами.
Податок на перекриття шляхів та вулиць сплачують фізичні та юридичні особи у разі організації демонстрацій та інших заходів, а також при проведенні будівельних та ремонтних робіт, якщо це супроводжується повним або частковим перекриттям шляхів, вулиць, площ, парків, зон відпочинку. Ставка податку встановлюється зборами місцевого органу самоврядування. Він сплачується у місцевий бюджет у встановлений зборами термін.
Податок з механічних транспортних засобів сплачують фізичні та юридичні особи, які мають механічні транспортні засоби, що внесені до державного реєстру. Ставка цього податку встановлюється збора-
ми і залежить від потужності двигуна, типу транспортного засобу та кількості посадочних місць. Щодо податку з механічних транспортних засобів надаються пільги. Так, не оподатковуються засоби, що належать державним установам і установам самоврядування, збройним силам, а також ті, якими користуються акредитовані в ЕР та дипломатичні особи, дипломатичні та консульські представництва, міжнародні організації та їх представництва, міжурядові програми співробітництва, механічні транспортні засоби, що належать інвалідам І та II груп. Періодом оподаткування є один календарний рік. З механічних транспортних засобів, зареєстрованих після ЗО червня поточного календарного року, податок сплачується у розмірі 50 % ставки річного податку. Цей податок стягується у бюджет органу місцевого самоврядування на території проживання або знаходження власника механічного транспортного засобу в термін, встановлений зборами.
Податок за утримання тварин сплачують власники тварин, які утримуються на території волості або міста. Перелік таких тварин встановлюють збори. Не оподатковуються утримання службових тварин поліцією, збройними силами, прикордонною охороною, митницею, пожежними та рятувальними загонами, якщо вони використовуються для виконання службових завдань, собак-поводирів для сліпих, а також при утриманні тварин на території волості або міста на термін не більше одного місяця. Період оподаткування - один календарний рік. Ставка податку встановлюється зборами. Він сплачується у бюджет органу місцевого самоврядування у встановлений термін. Волосна та міська управи мають право надавати пільги щодо зазначеного податку або взагалі звільняти від його сплати на умовах та в порядку, який встановлюється зборами.
Податок з розваг. Його сплачують організатори розважальних заходів, які проводяться на території волості або міста, а також власники розважальних закладів, розташованих на цих територіях. Він стягується з продажу білетів на розважальні заходи. Такі заклади повинні бути зареєстровані у волосній або місцевій управі, на території якої проводяться заходи. Податок сплачується у бюджет місцевого органу самоврядування у встановлений термін. Волосна та міська управи мають право надавати пільги або взагалі звільняти від сплати цього податку на умовах та в порядку, який встановлюється зборами.
На думку естонських фахівців та спеціалістів, діюча податкова система не є ідеальною. У чинних законах і особливо в підзаконних актах багато протиріч. Наприклад, проценти фізичних осіб за вкладами у банки звільнені від прибуткового оподаткування, а дивіденди за цінними паперами - ні. Це заохочує вкладання коштів саме в банки, і дрібні інвестори, які виходять на фінансовий ринок, опиняються у гіршому становищі порівняно з вкладниками банків. Естонські експерти пояснюють це лобістською політикою банкірів.
Як і в інших країнах світу, в ЕР має місце ухилення від сплати податків, тоді як багато платників податків ставлять за мету мінімізувати розмір податків до сплати. Одним із прикладів "кримінального" ухилення від сплати податків є одержання заробітної плати в "конвертах". За оцінками деяких експертів, близько 20 % працюючих в Естонії реально одержують заробітну плату більшу, ніж офіційно вказується у платіжних відомостях. Тобто роботодавці не сплачують певну частину податків із заробітної плати найманих працівників. Але слід зазначити, що ухилення від сплати податків в ЕР не мають масового характеру. Так, у 1999 році надходження від сплати основних податків до державного бюджету ЕР становили 99 % запланованого рівня, що свідчить про досить високу ефективність податкової системи.
Значну частину в доходах бюджету країни становлять непрямі податки - податок з обороту, акцизний збір. Це має велике значення, тому що стягнення та контроль за сплатою цих податків значно дешевші порівняно зприбутковим податком з фізичних осіб та ін.
Загалом щодо податкової системи ЕР можна зробити такі висновки:
o в Естонії застосовується досить унікальна податкова система, якої немає у світі. Вона побудована на принципах простоти в розрахунках податків, зручності при їх сплаті і контролі за ними;
o фіскальна політика сприяє розширенню зовнішньоекономічних зв'язків, при цьому значна увага приділяється пом'якшенню інвестиційного клімату в державі;
o загалом податкова система характеризується відносно невисоким податковим навантаженням, що, в свою чергу, сприяє стимулюванню економічного зростання та забезпеченню стабільних надходжень до державного бюджету;
o основна перевага податкової системи Естонії в тому, що вона має відносно стабільне податкове законодавство (що невластиво іншим країнам у перехідний період).
Такий напрямок при формуванні системи оподаткування був продиктований політикою, спрямованою на європейську інтеграцію в період її формування, і при цьому використаний найперспективніший досвід розвинених європейських країн. Податкова система ЕР характеризується продуманою і зваженою податкової політикою держави, а також зручною з точки зору платника податку.
Список використаної літератури
1. Брант М., Шаповал С. Бизнес в Украине и за ее пределами. - К.: Видавничий центр "Просвіта", 1997.
2. Величко О., Дмитренко І. Іноземний досвід реформування податкової системи // Економіст. - 1998. - № 7-9. - С. 120-123.
3. Гридчина М. В., Вдовиченко Н. И., Калина А. В. Налоговая система Украины: Учеб. пособие. - К.: МАУП, 2000.
4. Дернберг Р. Л. Международное налогообложение / Пер. с англ. - М.: ЮНИТИ, 1997.
5. Евстигнеев Е. Н. Основы налогообложения и налогового права. - М., 1999.
6. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег // Избранные произведения / Пер. с англ. - М.: Экономика, 1983.
7. Налоговые системы зарубежных стран / Под ред. В. Г. Князева и Д. Г. Черника. - М.: ЮНИТИ, 1997.
8. ЧерникД. Г. Налоги в рыночной экономике. -М.: ЮНИТИ, 1997.
9. Періодична преса України та країн світу.
10. Інтернет. Сайти різних країн світу.
11. www.google.net.com

 
 

Цікаве

Загрузка...