WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Естонської Республіки - Реферат

Податкова система Естонської Республіки - Реферат

актами: Законами "Про акциз на моторне пальне", "Про акциз на алкоголь", "Про акциз на тютюн", "Про акциз на моторно-транспортні засоби".
Закон "Про акциз на моторне пальне" був прийнятий 17 червня 1993 року та введений в дію з 1 липня 1993 року. Цим податком обкладається, крім пального, мастило, що виробляється в ЕР, а також імпортоване в країну. Акциз не сплачується з моторного пального в стандартних паливних баках транспортних засобів, у тому числі в баках водних транспортних засобів, яке використовується моторними транспортними засобами, а також з пального, що знаходиться в моторах транспортних засобів, та моторного мастила, виробленого в ЕР; з експортованого виробником моторного пального та мастила, яке вивозиться з ЕР, якщо це підтверджується митною декларацією про експорт, гранична кількість моторного пального та моторного мастила, яка дозволена для ввезення в ЕР фізичною особою згідно з діючими митними правилами.
Закон "Про акциз на тютюн" прийнято 29 червня 1994 року. Цей збір стягується з тютюнових виробів, що виробляються в ЕР, а також ввезених на митну територію країни, за винятком тієї кількості, яка дозволяється діючими правилами ввозу для фізичних та юридичних осіб. Акциз з тютюнових виробів, що виробляються в ЕР, сплачується виробниками, а з тих, що ввозяться на територію країни, - безпосередньо імпортерами. Акцизним збором не обкладаються тютюнові вироби, якщо вони:
o ввозяться з митної території ЕР;
o ввозяться на митну територію ЕР для подальшого транзитного перевезення;
o продаються після проходження митного та прикордонного контролю при виїзді з Естонії або до митного та прикордонного контролю при придбанні в ЕР;
o належать юридичним особам іноземних держав та ввозяться на митну територію тимчасово у невеликій кількості для виставляння на ярмарках та виставках з дозволу митного департаменту з обов'язковим вивезенням у незмінному вигляді.
Ставка акцизного збору встановлюється в кронах до певної кількості тютюнових виробів.
Мито. Згідно з Законом "Про іноземні інвестиції" закордонні інвестори, підприємства та інші юридичні особи та роботодавці мають право ввозити особисту власність і вивозити свою продукцію без
сплати мита. Також без сплати мита закордонні інвестори можуть ввозити кошти як плату за нерухомість і для здійснення діяльності, передбаченої відповідними законними актами.
Державне мито. Урядом ЕР встановлені різні ставки державного мита. Так, за оформлення митних процедур необхідно сплатити 200 кр., за внесення запису до комерційного регістру - 700 кр. (для акціонерних товариств - 0,2 % акціонерного капіталу).
Податок на землю. Цей податок розраховується виходячи з вартості землі, яка підлягає оподаткуванню і включає державний та місцевий податки. Державний податок на землю становить 0,5 % від вартості землі, а місцевий - 0,3-0,7 %. Він стягується відповідно до Закону "Про податок на землю", який був прийнятий у липні 1993 року, і сплачують його всі власники та користувачі землі.
Податок з грального бізнесу стягується з лотереї за ставкою 16 %, гри на спритність - 18 %, гри в тоталізатор - 5 %, парі - 30 %, гри випадку - 10 тис. кр. на місяць, гральних автоматів - 3 тис. кр. на місяць.
До місцевих податків належать такі.
Особистий податок. Його сплачує мешканець волості або міста у віці від 18 до 65 років. Ставка або їх диференціація встановлюється зборами. Термін обкладання податком - один календарний рік. Від сплати особистого податку звільняються військовослужбовці строкової служби, а також інваліди І та II груп. Роботодавець на підставі заяви платника податку, прийнятого на роботу на термін не менш ніж один місяць, повинен утримувати із заробітної плати щомісяця 1/12 частину від річної суми особистого податку та перераховувати її в бюджет місцевого самоврядування за місцем проживання, яке вказує платник податку, до 5 числа місяця, наступного за виплатою заробітної плати.
Особа, яка не звільняється від сплати особистого податку і з якої цей податок не стягується, надає зборам та керівництву податкового органу свою домашню адресу та сплачує особистий податок в бюджет самоврядування за місцем проживання у розмірі не менш як 1/4 частину від річної суми податку до 25 числа першого місяця наступного кварталу.
Волосна та міська управи мають право надавати пільги з особистого податку або звільняти від нього на умовах та в порядку, встановленому зборами.
Місцевий прибутковий податок. Цей податок введений для підприємств, що розташовані та зареєстровані на території волості або міста і дохід яких, згідно з Законом "Про прибутковий податок", підлягає оподаткуванню. До категорії платників входять також неко-мерційні об'єднання та союзи, інші організації, які займаються господарською діяльністю.
Об'єктом місцевого прибуткового податку є розрахований, відповідно до Закону "Про прибутковий податок", оподатковуваний дохід платника податку, з якого вилучена встановлена частина державного прибуткового податку. Для страхових компаній об'єктом прибуткового податку є сума страхових платежів (премій).
Ставка місцевого прибуткового податку встановлюється зборами, і її розмір не повинен перевищувати 2 % доходу, який оподатковується, а для страхових товариств - 0,4 % суми страхових платежів (премій) за страхування або перестрахування, що надійшли в період оподаткування.
Волосна та міська управи мають право надавати пільги щодо цього податку та звільняти від нього на умовах та в порядку, які встановлюються зборами.
Податок з продажу сплачують фізичні особи, які здійснюють на території волості або міста підприємницьку діяльність, а також підприємства, що зареєстровані у волості або місті. Ним оподатковується вартість товарів та послуг, які реалізовані платником податку кінцевому споживачу. Ставка податку з продажу встановлюється зборами, причомудохід платника не повинен перевищувати 1 % виражених у ціні продажу товару або послуги. Періодом оподаткування є квартал. Платник податку повинен надавати керівнику податкового органу, якого призначають збори, до 20 числа першого місяця наступного кварталу фінансову декларацію про оборот, затверджену міністерством, а також сплатити податок з продажу в бюджет місцевого самоврядування у той же термін, що і подається декларація.
Податок з човнів сплачують власники човнів при їх технічному огляді, а також яхт, катерів довжиною до 12 метрів (тобто маломірних суден) у бюджет місцевих органів самоврядування за місцезнаходженням цих суден у встановлений зборами термін. Періодом оподаткування є один календарний рік. Якщо маломірне судно було зареєстроване після початку цього терміну, то воно обкладається податком з наступного після реєстрації місяця пропорційно числу місяців, які залишились до кінця періоду оподаткування.
Орган, який реєструє маломірні човни, тобто утримувач реєстру, повинен надавати у волосні та міські управи за їх клопотанням до 15 числа першого місяця наступного кварталу необхідні для стягнення податку з човнів відомості про зареєстровані або виключені з реєстру човни, що належать фізичним та юридичним особам, які проживають та цій території.
Збори мають право встановлювати диференційовані ставки податку на маломірні судна, а також забороняти технічний огляд човнів, що належать власникам, які не сплатили цей податок. Волосна та міська управи мають право надавати пільги щодо податку з човнів та звільняти від нього на умовах та в порядку, який встановлюють збори.
Податок з реклами та об'яв. Його сплачують фізичні та

 
 

Цікаве

Загрузка...