WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Особливості обліку податку з власників транспортних засобів, на забруднення навколишнього середовища - Реферат

Особливості обліку податку з власників транспортних засобів, на забруднення навколишнього середовища - Реферат


Реферат на тему:
Особливості обліку податку з власників транспортних засобів, на забруднення навколишнього середовища
Підприємство, крім витрат на приведення автомобіля до належного стану, понесе витрати, пов'язані з платою за проведення державного технічного огляду згідно з Постановою KM України "Про оплату за проведення державного технічного огляду, реєстрацію і перереєстрацію автомототранспортних засобів, приймання екзаменів з навичок управління ними та екзаменів з правил дорожнього руху" від 05.12.92 № 680:
o автомобіля - 6 % від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17,0 х 6 % = 1,02 (грн));
o мотоцикла, моторолера, причепа, напівпричепа - 5 % від
неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17,0 х 5 % =
= 0,85 (грн)).
У податковому обліку вказаний платіж відображатиметься у складі валових витрат звітного періоду.
У бухгалтерському обліку вартість послуг щодо проведення техогляду виражатиметься за дебетом рахунків обліку витрат (23, 91, 92, 93...) і кредитом рахунка 685 "Розрахунки з іншими кредиторами".
Згідно зі ст. 5 Закону про податок з власників автотранспорту при проведенні техогляду підприємство - власник транспортного засобу зобов'язане подати до органів ДАІ документ (платіжне доручення), що підтверджує сплату податку з власників транспортних засобів.
У податковому обліку витрати на проведення техогляду відносяться до складу валових витрат підприємства (як, до речі, і витрати на сплату податку з власників ТЗ) на підставі пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про оподатковування прибутку підприємств" від 28.12.94 № 334/94-ВР. Податковий кредит за цими витратами у підприємства не виникне. Адже відповідно до пп. 3.2.6 п. 3.2 ст. З Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 № 168/97-ВР оплата вартості державних послуг, наданих органами виконавчої влади (а саме до них належать ДАІ відповідно до Закону України "Про міліцію" від 20.12.90 № 565-ХІІ) і обов'язковість одержання яких установлюється законодавством, не є об'єктом обкладання ПДВ.
У п. 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" зазначено, що витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів. А саме це відбувається при перерахуванні засобів на проведення техогляду. Таким чином, у бухгалтерському обліку кошти, сплачені за проведення техогляду, також відносяться до витрат підприємства.
Витрати на проведення техогляду доцільно враховувати на рахунку 92 "Адміністративні витрати", на який відноситься і податок з власників транспортних засобів. Отже, оплата за проведення техогляду буде відображатися такою кореспонденцією рахунків: Д-т 92 - К-т 68.
Протягом звітного року підприємства - власники автотранспортних засобів щокварталу до 15 числа місяця, що настає за
звітним кварталом, сплачують до бюджету податок з власників транспортних засобів, розрахований виходячи з даних про кількість транспортних засобів (при цьому враховується об'єм циліндрів і потужність двигуна для кожного автотранспортного засобу) за станом на 1 січня звітного року, а також з урахуванням автотранспортних засобів, що надійшли на підприємство протягом звітного року.
У разі, якщо протягом звітного року автотранспортний засіб вибуває, то згідно з вимогами ст. 6 Закону про податок з власників автотранспорту перерахунок розміру податку у зв'язку з перереєстрацією транспортних засобів не проводиться. Водночас при зміні власника, починаючи з кварталу, що настає за кварталом вибуття (продажу) транспортного засобу, податок повинен сплачувати новий власник. Але слід підкреслити, що це питання є досить спірним, і, на думку податкових органів, яка виражена в листі ДПАУ від 06.05.2000 № 6278/7/17-0317, продавши автотранспортний засіб, підприємство - колишній власник, продовжує сплачувати податок з власників транспортних засобів.
Слід зауважити, що підприємства - власники транспортних засобів не сплачують податок у разі викрадення транспортного засобу, факт якого підтверджений відповідними документами органом, що порушив кримінальну справу.
У податковому обліку щоквартально нарахована до сплати сума податку з власників транспортних засобів буде збільшувати валові витрати звітного періоду. У бухгалтерському обліку нараховані суми податку будуть відображатися на підставі п. 18 П(С)БО-16 за дебетом рахунка 92 "Адміністративні витрати" і за кредитом рахунка 641 "Розрахунки за податками".
За виробничої необхідності з метою підвищення достовірності обліку і отримання реальних даних про собівартість продукції, витрати того або іншого виду діяльності чи структурного підрозділу підприємства податок з власників транспортних засобів може відображатися і на інших витратних рахунках підприємства, наприклад на рахунку 93 "Витрати на збут", якщо транспортний засіб використовується виключно для забезпечення процесу продажу товарів.
Розглядаючи питання податку з власників транспортних засобів, доцільно підкреслити, що у разі оперативної оренди автотранспортного засобу у фізичної особи сума податку з власників
транспортних засобів за домовленістю сторін може бути сплачена підприємством-орендарем. Щодо включення вказаних сум до складу валових витрат зауважимо, що річний розрахунок суми податку з власників транспортних засобів складається на підставі даних бухгалтерського звіту (балансу), а орендований транспортний засіб буде враховуватися не в балансі, а на позабалансовому рахунку 01 "Орендовані необоротні активи", таким чином, вони не попадуть до задекларованої суми річного податку з власників транспортних засобів.
Особливості порядку нарахування і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища
Збір за забруднення навколишнього середовища розраховується і сплачується на підставі Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою KM України від 01.03.99 № 303 та Інструкції "Про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього середовища", затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього середовища і ядерної безпеки України ДПАУ від 19.07.99 № 162/379. Платниками збору є:
o суб'єкти підприємницької діяльності всіх форм власності, їх об'єднання, філії, інші відокремлені підрозділи. Якщо до складу підприємства включаються відокремлені підрозділи, які не мають банківського рахунка, не ведуть бухгалтерського обліку, не складають окремого балансу, то збір за забруднення ними навколишнього середовища сплачує підприємство. Тобто "самостійні" філії звітують і сплачують збір самі, а за "несамостійні" філії звітує і платить головне підприємство;
o громадські підприємства та організації;
o постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні;
o громадяни, які здійснюють на території України забруднення природного середовища і розміщення відходів.
Об'єктом нарахування збору для автотранспорту є обсяг фактично використаних видівпального, в результаті спалення якого утворюються шкідливі

 
 

Цікаве

Загрузка...