WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Особливості господарської діяльності будівельних галузей та їх вплив на побудову бухгалтерського обліку - Реферат

Особливості господарської діяльності будівельних галузей та їх вплив на побудову бухгалтерського обліку - Реферат


Реферат на тему:
Особливості господарської діяльності будівельних галузей та їх вплив на побудову бухгалтерського обліку
Будівництво є галуззю матеріального виробництва, діяльність якої спрямована на зведення нових і реконструкцію старих будівель, споруд, об'єктів виробничого та невиробничого призначення на місці їх функціонування.
Капітальне будівництво як галузь складається з таких суб'єктів господарювання:
o проектно-пошукові та науково-дослідні установи;
o підрядні будівельні, монтажні підприємства та обслуговуючі їх транспортні підрозділи;
o підприємства, зайняті виробництвом будівельних матеріалів;
o постачальницькі підприємства, які займаються виробничо-технологічною комплектацією будівництва;
o підприємства, які здійснюють ремонт і експлуатацію будівельної техніки.
П(С)БО 18 "Будівельні контракти" визначає будівництво як:
o спорудження нового об'єкта;
o реконструкція об'єктів;
o розширення об'єктів;
o добудова об'єктів;
o реставрація об'єктів;
o ремонт об'єктів;
o виконання монтажних робіт.
Практично ідентичними у П(С)БО 18 "Будівельні контракти" та Положеннях про підрядні контракти у будівництві України, затверджених Науково-технічною радою Міністерства України у справах будівництва та архітектури (протокол від 15.12.93 № 9) є визначення терміна "Об'єкт будівництва".
Під об'єктом будівництва розуміють сукупність будівель і споруд або окремі будівлі та споруди, будівництво яких здійснюється за єдиним проектом.
Окремими об'єктами будівництва є також і види робіт (вертикальне планування, благоустрій будівельного майданчика, під'їзні шляхи, зовнішні інженерні мережі та ін.). Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 27.08.2000 № 174 у складі Державних будівельних норм затверджені Правила визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1.-1-2000). Пунктом 2.1.1 затверджених Правил визначено, що об'єктом будівництва є кожна відокремлена будівля (виробничий корпус або цех, склад, житловий будинок тощо) або споруда (міст, тунель, платформа тощо) з усіма улаштуваннями (галереями, естакадами тощо), устаткуванням, меблями, інвентарем, підсобними та допоміжними пристроями, що належать до неї, а також, за необхідності, з інженерними мережами, які прилягають.
За технологічною ознакою розрізняють підприємства, які зайняті виконанням будівельних, монтажних і пусконалагоджувальних робіт, а також здійснюють монтаж конструкцій та обладнання.
Будівельні організації поділяються на: 1) загальнобудівельні; 2) спеціалізовані (що виконують окремі види робіт). Основною госпрозрахунковою одиницею у будівництві є будівельно-монтажна фірма, трест, акціонерне товариство. До їх складу входять: будівельне управління, будівельно-монтажне управління, пересувні механізовані колони.
За участю у спорудженні об'єкта виділяють генпідрядні та субпідрядні будівельно-монтажні організації. Генеральний підрядчик несе відповідальність за своєчасне введення потужностей та об'єктів, а субпідрядчик виконує окремі види робіт на об'єкті та передає їх генпідрядчику. Взагалі підрядчик - юридична особа, яка укладає будівельний контракт, виконує передбачені будівельним контрактом роботи і передає їх замовникові. Стандартом 18 "Будівельні контракти" не розкрито значення термінів інших учасників (сторін) підрядного контракту у будівництві.
Положенням про підрядні будівельні контракти від 15 листопада 1993 р. № 9 до таких учасників віднесено учасників будівництва, які підписують контракт. При двосторонніх договорах його учасниками виступають замовник і підрядчик. Указаним Положенням передбачено, що замовник - це учасник контракту, який визначає умови укладання контракту, приймає роботи та здійснює розрахунки за них з підрядчиком. У ролі замовника, відмічено Положенням, може виступати інвестор або за його дорученням інші фізичні та юридичні особи.
Інвестор як суб'єкт інвестиційної діяльності, який приймає рішення про внесення власних, кредитних і залучених майнових та інтелектуальних цінностей, може виступати у ролі вкладника, кредитора, а також виконувати функції будь-якого учасника інвестиційної діяльності. Так, наприклад, прийнято Постанову Кабінету Міністрів України "Про порядок передачі права на завершення припинених будівництвом об'єктів житла" від 31.01.2000 № 168. Указаною Постановою передбачено, що замовником-ін-вестором може виступати юридична особа, місцевий орган виконавчої влади, виконавчий орган рад, фонд підтримки індивідуального та молодіжного житлового будівництва, які одночасно поєднують функції замовника та інвестора. Не виключено, що таким замовником-інвестором може виступити МЖК. У Положенні про МЖК "Про вдосконалення шляхів розвитку молодіжного житлового будівництва" від 28.10.96 № 1300 передбачено, що МЖК - це підприємство або організація, незалежно від форм власності, які виконують функції замовника та забудовника житлових будинків.
У галузі будівництва реалізуються капітальні вкладення (інвестиції) підприємств на відтворення основних засобів. Структура інвестицій і класифікація капітальних вкладень наведена відповідно на рис. 2.1 і 2.2.
Будівництво з економічного погляду має певні особливості, які обумовили потребу створення нестандартних облікових процедур, що визначають роль і завдання обліку у цій галузі:
o унікальність кожного об'єкта будівництва - унікальність виявляється в обліку будівельних процесів (розрахунків з постачальниками обліком обсягів робіт);
o велика тривалість виробничого циклу - у

 
 

Цікаве

Загрузка...