WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, класифікація податків, акцизний збір - Контрольна робота

Плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, класифікація податків, акцизний збір - Контрольна робота

податкових органів над правильністю сплати податку. Універсальні акцизи доволі нейтральні до процесів ціноутворення, оскільки податковий товар рівномірно розподіляється між групами товарів. Такі недоліки непрямих податків, як значний вплив на інфляційні процеси і регресивність в соціальному аспекті, виражені в універсальних акцизах яскравіше, ніж в інших непрямих податках.
У світовій податковій практиці існуєтри форми універсальних акцизів: податок з продажів (купівель) у сфері гуртової або роздрібної торгівлі, податок з обороту і податок на додану вартість.
Об'єктом оподаткування податку з продажу у ланках гуртової чи роздрібної торгівлі є валютний дохід на кінцевому етапі реалізації на виробництво товарів, тобто оподаткування проводиться лише один раз, на одному ступені руху товарів.
Податок з обороту стягується з валового обороту, на всіх етапах руху товарів. Із цим пов'язаний основний недолік податків цієї групи - кумулятивний ефект. Його суть у тому, що об'єкт оподаткування включаються податки, які були сплачені раніше, на попередніх етапах руху товарів.
Податок на додану вартість оплачується на всіх етапах руху товарів, але об'єктом оподаткування виступає вже не валовий оборот, а додана вартість, що зберігає переваги податку з обороту, але водночас ліквідує його головний недолік - кумулятивний ефект.
Фіскальна монополія - це прибуток держави від реалізації монополізованих державою товарів. При частковій монополії держава монополізує або тільки процес ціноутворення, або ціноутворення і реалізацію. При повній монополії держава залишає за собою виключне право на виробництво і реалізацію окремих товарів за встановленими нею цінами, наприклад, сигарет, горілку, спирт.
Мито встановлюється при перевезені товарів через митний кордон держави, тобто при ввезенні, вивезенні або транспортуванні транзитом. На відміну від інших непрямих податків стягнення мита має за мету не стільки фіскальні потреби держави, скільки формування раціональної структури експорту і імпорту.
3. Акцизний збір - один з видів непрямого оподаткування. Він включається в ціну товару і сплачується в кінцевому підсумку покупцем, а не виробником товарів. Його відносять до специфічних акцизів на відміну від ПДВ, який відносять до категорії універсальних акцизів. Тобто стягнення податку провадиться за диференційованими ставками по окремих групах товарів.
Перша відмінність акцизного збору від ПДВ - це диференціація ставок, друга відмінність - акцизним збором виключно оподатковуються товари і не оподатковуються роботи та послуги.
Із розширенням прямого оподаткування дещо зменшується фіскальний зміст акцизного оподаткування, хоч і воно і залишається досить вагомою статтею доходів бюджетів як розвинутих держав світу так і України. У структурі зведеного бюджету України у 2002 р. питома вага акцизного збору склала 9%.
В Україні стягнення акцизного збору здійснюється на підставі Декрету КМУ від 26 грудня 1992 р. "Про акцизний збір", ЗУ від 15 вересня 1995 р. "Про акцизний збір на алкогольні та тютюнові вироби" із змінами і доповненнями. В Декреті визначають суть акцизного збору як непрямого податку на споживачів окремих товарів, визначених законами як підакцизні, що стягуються з них під час здійснення оборотів з продажу таких товарів, вироблених на митній території України, або при імпортуванні таких товарів продукції на митну територію України. Акцизний збір включається до ціни підакцизних товарів.
Акцизний збір - це різновид непрямих податків, які включаються в ціну високорентабельного та монопольних товарів і сплачується покупцем.
На відміну від ПДВ, акцизним збором оподатковується виключно товари і не оподатковуються роботи та послуги, звідси - друга відмінність між ПДВ і акцизним збором - оподаткування лише товарів, причому високорентабельних, імпортних та монопольних.
Об'єктом оподаткування акцизним збором є повна вартість товарів. Однак він має великий вплив на структуру споживання, адже нерівномірне і досить значне підвищення цін при стягнення акцизного збору зменшується обсяг споживання в кількісному виразі. Цю властивість держава використовує, зокрема, для обмеження споживання алкогольних і тютюнових виробів. Акцизний збір сплачується лише один раз, тоді як ПДВ - на всіх етапах руху товарів. З точки зору соціальної справедливості акцизний збір має переваги над ПДВ, оскільки підакцизні товари споживаються, як правило, заможними верствами населення, що пом'якшує репресивність ПДВ, основний тягар якого розподіляється між широкими верствами населення.
На сьогодні до цього переліку входять: спирт, алкогольні вироби, тютюнові вироби, нафтопродукти, кава, шоколад, шкіряні та хутрові вироби, ювелірні вироби з дорогоцінних металів, делікатесна продукція з цінних видів риб і морепродуктів тощо.
Суб'єктами податку (платниками) виступають як і фізичні, так і юридичні особи, які виробляють або продають підакцизні товари або ввозять чи пересилають такі товари на митну територію України.
Об'єктом оподаткування акцизним збором для вітчизняних товарів є обороти в реалізації підакцизних товарів, а для імпортних товарів - їх митна вартість, з урахуванням фактично сплачених сум мита, або їх кількості показники у фізичному вимірі.
Об'єктом оподаткування акцизним збором є:
- обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів шляхом їх продажу, обміну на інші товари, безплатної передачі товарів або частковою їх оплатою.
- обороти з реалізації товарів для власного споживання, промислової переробки, а також для своїх працівників;
- митна вартість товарів, які імпортуються на митну територію України і у тому числі в межах бартерних агрегацій або без оплати їх вартості чи частковою оплатою.
Задача.
1). Визначаємо вартість автомобіля в гривнях
2500$ 5,52 грн. = 13550
2) Визначаємо суму мита 2 євро 160 см3 = 3200 євро.
3200 євро 5,35 грн. = 16120 грн.
3) Визначаємо суму акцизного збору.
коп.
4). Сума митних зборів:
грн.
5) Сума ПДВ
грн.
Використана література:
1. Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості ВРУ. - 1996. - №30. - Ст. 140143.
2. Про державну податкову службу в Україні: ЗУ від 4 грудня 1990 р. //. Відомості ВРУ-1994.- №15.
3. Про систему оподаткування: ЗУ від 25 червня 1991 р. В редакції Закону від 18 лютого 1997 р. // Відомості ВРУ. - 1997 р. - №16.
4. Про місцеві податки і збори: Декрет КМУ від 20 травня 1993 р. // Відомості ВРУ. - 1993 р. - №30.

 
 

Цікаве

Загрузка...