WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Елементи оподаткування, мито, податок на промисел - Контрольна робота

Елементи оподаткування, мито, податок на промисел - Контрольна робота

загрожує завдати шкоди вітчизняним виробникам подібних або безпосередньо конкуруючих товарів чи перешкоджає організації або розширенню виробництва подібних товарів в Україні;
- вивезення за межі митної територію України товарів при виробництві або експорті, яки прямо чи побічно використовувалась субсидія.
При визначенні митної вартості до неї включається ціна товару, зазначена в рахунку-фактурі, а також такі фактичні витрати, якщо їх включено до рахунку-фактури:
- на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України;
- комісійні та брокерські;
- плата за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належить до даних товарів та інших предметів, і яка повинна бути оплачена імпортером чи побічно як умова їх ввезення.
Запровадження мита може мати на меті здійснення економічного тиску на відповідні держави або надання їм режиму найбільшого сприяння з політичних мотивів як бачимо, фіскальне значення мита має другорядне значення.
Особливістю справляння мита є також те, що контроль за правильністю та своєчасністю його сплати до бюджету здійснює митна служба України, а не податкова служба.
Для визначення митної вартості валюта контракту перераховується у національну валюту України за курсом. НБУ, що діє на день подання митної декларації або перетину кордону.
При справлянні мита встановлена розгалужена система пільг. Так, наприклад від спати мита повністю звільняються:
- транспортні засоби, на яких здійснюються регулярні міжнародні перевезення вантажів;
- валюта України, іноземна валюта та цінні папери;
- товари, що підлягають поверненню у власність держави;
- товари та предмети, що стали в результаті пошкодження непридатними для використання;
- товари, які ввозять або вивозять в межах обсягу дозволеного Митним Кодексом України.
Існує два методи, за якими обчислюється сума мита, що підлягає сплаті:
- у процентах до митної вартості товарів;
- у встановленому грошовому виразі на одиницю товару.
Сума мита належна до сплати, перераховується платниками на рахунки митних служб, що здійснюють митне оформлення товарів чи майна або вноситься готівка в касу митної служби, після чого в установленні строки ці перераховуються до бюджету.
Документом, який є підставою для внесення мита платником, є вантажна митна декларації або її копія. Без сплати всіх належних сум мита випуск товарів майна митними службами не здійснюється. За заявою декларанта, та при наявності гарантії банку митник має право відстрочити або розстрочити сплату мита, але не більше ніж на 1 місяць. При несплаті рахунка в строк, вказаний митною службою, сума мита стягується за кожний день прострочення.
3. Податок на промисел.
Багатьом, напевно, хоча б раз у житті доводилося продавати особисті речі або раніше придбаний товар Такі дії кваліфікуються як промисел. Але не всі знають, що з доходів отриманих від продажу або перепродажу товарів необхідно сплачувати податок.
Хто ж є платником податку на промисел?
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про податок на промисел" платниками цього податку є громадяни України, іноземці та особи без громадянства - ті, які постійно проживають в Україні, і ті, що не мають постійного місця проживання - за умови, що вони не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності і здійснюють не систематичний продаж виготовленої, переробленої або придбаної продукції, речей, товарів.
Тобто, якщо громадянин продає виготовлену, перероблену продукцію або придбаний товар не більше 4-х разів на рік і не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, він може стати платником податку на промисел.
Не належать до платників податку на промисел громадяни, які здійснюють діяльність від імені іншої особи, будучи при цьому найманими робітниками; фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності; громадяни, що здійснюють продаж особистої власності через державний або приватний нотаріат чи біржу; громадяни, які продають продукцію тваринництва, рослинництва, вирощену на присадибній ділянці, в особистому, підсобному господарстві, а також: реалізують товари через мережу комісійної торгівлі.
Якщо громадяни здійснюють продаж продукції, товарів більше чотирьох разів протягом календарного року, то вони зобов'язані зареєструватися як суб'єкти підприємницької діяльності.
Відповідно до Декрету "Про податок на промисел" торгівля товарами може здійснюватися протягом 3-7-и днів.
Ставка податку на промисел встановлена у розмірі 10% від вартості товару, зазначеної у декларації, якщо продаж здійснюється до трьох днів, і 20% - якщо його продаж здійснюється до семи днів. У будь-якому випадку вартість одноразового патенту не може бути меншою від одного неоподатковуваного мінімуму, тобто менше 17 грн.
Громадянин повинен представити податковій інспекції, якій подавав декларацію, квитанцію про сплату відповідної суми. Після цього йому при пред'явленні паспорта видається одноразовий патент, за що громадянин розписується у спеціальному журналі. Патент дає право здійснювати продаж товарів у терміни, зазначені в ньому. Квитанція про сплату залишається в державній податковій інспекції і додається до декларації.
Контроль за дотриманням торгівлі заодноразовими патентами покладається на державні пасткові інспекції та органи внутрішніх справ.
Громадяни, що здійснюють продаж товарів, зобов'язані пред'явити одноразові патенти на вимогу зазначених контролюючих органів.
Декретом Кабінету Міністрів України "Про податок на промисел" заборонено здійснювати продаж товарів без придбання одноразових патентів, порушувати термін їх дії або торгувати товарами, не зазначеними в декларації.
У випадку порушення громадянином зазначених вимог посадовими особами податкових інспекцій або органів внутрішніх справ складається протокол про адміністративне правопорушення. На таких громадян згідно з постановою начальника державної податкової інспекції або його заступника накладається адміністративний штраф у розмірі від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо порушення здійснені громадянином повторно, протягом 12 місяців після накладення адміністративного штрафу, розмір штрафу становить від 10-20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Варто зауважити, що Декретом не передбачене таке порушення, як зміна продажної вартості товарів у процесі їх реалізації.
Поряд із діяльністю, пов'язаною з одноразовим продажем товару окремі громадяни віддають перевагу здачі товарів у комісійні магазини під реалізацію. У даному випадку вони не самостійно здійснюють продаж товару, а доручають його реалізацію іншій особі через договори комісії. Після реалізації товару магазин не утримує прибутковий податок, а тільки напрямляє відомості на даного громадянина за формою 2 про отримання доходу якщо такий продаж здійснюється партіями товарів або носить систематичний характер, громадяни зобов'язані зареєструватись як суб'єкти підприємницької діяльності.
Задача
Підприємство за звітний період реалізувало продукції на 18000 грн. (у т.ч. ПДВ). Виплатило заробітну плату 2000 грн. Сплатило податок за землю 210 грн. перераховано благодійному фонду 200 грн. Отриманий прибуток у минулому кварталі. Отриманий прибуток у минулому кварталі.
Вирахувати податок на прибуток, що перераховується до бюджету.
Розрахунок
1. Визначаємо виручку від реалізація продукції без ПДВ
2. Визначаємо вартість сировини і матеріалів без ПДВ.
грн.
6000-1000=5000 грн.
3. Визначити суму нарахувань на заробітну плату
грн.
4. Визначаємо суму, яку можна визначити в вирах. п-ва з перерахування благодійного фонду.
5. Визначаємо суму валових витрат
ВВ = Вар.сир + Перерах. благ. фонд + Сума нарах. з/п + податок на землю + вирах. перерах. благ. фонд.
ВВ = 5000 + 2000 + 740 + 210 + 150 = 8100 грн.
6. Визначаємо суму прибутку, що оподатковується
СП = Виручка без ПДВ - ВВ
СП = 15000 - 8100 = 6900 грн
7. визначаємо суму податку на прибуток
ПнП = грн.
Список використаної літератури
1. Оненько С.Н., Тофан І.М., Грищенко О.В. Податкова система. Підручник. Львів "Новий світ 2000" 2004 р.
2. Іванишина Г.Ю. "Податковий менеджмент" Навчальний посібник. К.: 2000 р.
3. Василик О.Д. Державні фінанси України. Навчальний посібник. К.: 2001 р.
4. Мельник П.В. Розвиток податкової системи в перехідній економіці. 2001 р.
5. Панасюк В.М., Ковальчук Є.К. Податковий облік. Тернопіль 2002 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...