WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Основи формування Декларації про доходи фізичних осіб. Терміни її подання - Реферат

Основи формування Декларації про доходи фізичних осіб. Терміни її подання - Реферат


Реферат на тему:
"Основи формування Декларації
про доходи фізичних осіб. Терміни її подання"
?
В 2006 році, як і в минулому році процес декларування в Україні проводиться згідно з Законом України від 22.05.03 № 889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі Закон).
Обов'язок подання декларації у громадян-платників податку з доходів фізичних осіб виникає у разі отримання ними протягом звітного року різних видів оподатковуваних доходів у таких випадках:
- якщо при нарахуванні чи виплаті доходів податок не утримувався (пп.8.1.3 ст.8 Закону);
- якщо доходи були одержані від особи, яка не є податковим агентом (пп.8.2.1 та пп.. 8.2.2 ст.8 Закону);
- якщо громадянин отримував іноземні доходи (пп..9.9.1 ст.9 Закону). Іноземний доход - це доход, відмінний від доходу з джерелом його походження з території України (п.1.4 Закону).
Громадяни України, які знаходяться за її межами, повинні добровільно задекларувати свої доходи шляхом подання декларації поштою до державної податкової інспекції за місцем їх проживання на території України.
Нагадуємо, що термін подання декларацій про доходи одержані у 2005 році, закінчується 1 квітня 2006 року.
До 1 квітня кожний сумлінний платник податків, що підробляв минулого року не за основним місцем роботи, просто зобов'язаний завітати до рідної податкової інспекції, отримати, заповнити і віддати податківцям декларацію про свої доходи.
Протягом січня-березня 2004 року органи державної податкової служби приймають декларації про сукупний річний дохід громадян, одержаний у 2003 році. І хоча порядок подання громадянами до органів державної податкової служби декларацій про сукупний річний дохід в Україні діє вже з 1993 року, питаннь не меншає.
Декларування доходів - є конституційним обов'язком кожного громадянина. Ст. 67 Конституції України передбачає подання громадянами до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у законодавчо встановленому порядку. Порядок подання таких декларацій встановлено статтями 12 та 19 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" (зі змінами та доповненнями).
З 1 січня 2004 року набув чинності новий Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 року (№ 889-IV), який вносить суттєві зміни до порядку оподаткування та декларування доходів громадян. Цей Закон замінив Декрет Кабінету Міністрыв України "Про прибутковий податок з громадян" (далі - Декрет). Однак, враховуючи те, що минулого року ще діяв зазначений Декрет, громадяни повинні декларувати свої доходи згідно з його вимогами.
Декларацію про доходи подають:
- Громадяни, які мали постійне проживання в Україні, тобто проживали на території України більше 183 днів протягом календарного року та які протягом 2003 року одержали доходи не за місцем основної роботи, служби, навчання.
- Громадяни, які мали постійне проживання в Україні, і які, поряд з доходами із джерел в Україні за основним чи не основним місцем роботи або за основним місцем роботи разом з неосновним місцем роботи, одержували доходи за межами України.
- Громадяни, які протягом календарного року не мали місця основної роботи, але одержували доходи з різних джерел як в Україні, так і за її межами:
- одержували несистематичні доходи від здавання вторинної сировини;
- матеріальну допомогу;
- доходи від продажу лому дорогоцінних металів;
- доходи у вигляді авторської винагороди (гонорари за публікацію статей у пресі);
- доходи від операцій купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав незалежно від обсягів таких операцій та від того, здійснювались ці операції за основним чи не за основним місцем роботи;
- отримували винагороду за кордоном, тощо.
За бажаннім подають декларацію громадяни, які протягом 2003 року одержували доходи не за основним місцем роботи у розмірі, що не перевищує 1 тис. 95 грн. на рік.
Відповідно до пп. "в" п. 1 ст. 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" до сукупного оподатковуваного доходу не включаються державні пенсії, а також додаткові пенсії, що виплачуються за умови добровільного страхування пенсій.
Якщо громадянин протягом календарного року одержував пенсію і доходи тільки за основним місцем роботи (де ведеться трудова книжка), то декларацію про доходи подавати до податкової інспекції не потрібно.
Декларація про доходи подається громадянами особисто або надсилається поштою до районної податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації).
Декларування доходів громадян проводиться відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" і пов'язане з виконанням конституційного обов'язку. Декларацію громадяни подають у податкові органи за місцем проживання щорічно до першого квітня року, наступного за звітним. Бланки декларацій видаються безкоштовно. Далі наведені пункти Закону, що визначають доходи, які підлягають обов'язковому декларуванню.
Сума (вартість) подарунків у межах, що підлягають оподатковуванню згідно з нормами статті 14 цього закону.
Оподатковуваний дохід (прибуток), не включений до розрахунку загальних оподатковуваних доходів попередніх податкових періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або нарахований податковим органом згідно із законом.
Останній абзац пп.4.2.9
Якщо додаткові блага надаються особою, що не є працедавцем платника податку, чи особою, яка діє від імені або за дорученням такого працедавця, то такі доходи прирівнюються з метою оподаткування до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.
Сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк давності згідно з законом, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів (обов'язкових платежів) та погашення податкового боргу.
Інвестиційний прибуток від здійснення платником податку операцій з цінними паперами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу від операцій, зазначених у підпунктах 4.3.3 та 4.3.17 цієї статті.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, у межах, що підлягає оподаткуванню цим податком згідно з нормами статті 13 цього Закону.
Кошти або майно (немайнові активи), отримані платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, підтверджених обвинувальним вироком суду, незалежно

 
 

Цікаве

Загрузка...