WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкові надходження до бюджетів, їх характеристика, роль і місце в доходах держави - Реферат

Податкові надходження до бюджетів, їх характеристика, роль і місце в доходах держави - Реферат

введення персональних електронних карток із занесенням біометричної ідентифікації (група крові, відбитки пальців, енцефалограма і т. ін.).
По-четверте, загально неефективний характер податкової системи. Вона перешкоджає особі працювати на себе, на свою сім(ю і таким чином на державу. Система стимулює паразитичну орієнтацію на соціальне утриманство. Наприклад, сьогодні в Україні близько 7 млн. сімей отримують житлово-комунальні субсидії, а майже 20 млн. чол. не спроможні заробити навіть на оплату вартості неякісного, напівзруйнованого житла і надзвичайно примітивних комунальних послуг.
По-п'яте, чинна податкова система зумовлює формування в Україні прошарку охоронців-бандитів. Нині десятки тисяч молодих дужих людей обрали професію охоронця. Вони нічого не виробляють і їх утримання лягає тягарем на працюючих у виробництві та сфері послуг. Досвід свідчить, що після двох-трьох років роботи охоронцем-поліцейським ці люди настільки інтелектуально деградують, що вже ні на яку продуктивну працю не здатні.
Таким чином, податкова система в Україні за своєю суттю не є системою ринкових економічних інструментів. Вона не зорієнтована на підтримання відповідного балансу між різними елементами суспільства і держави щодо виробництва, розподілу та привласнення матеріальних благ, послуг, грошей, а, навпаки, виступає грабіжницьким механізмом вилучення вилученню грошових та матеріальних ресурсів у тих, хто їх виробляє і перерозподіляє на користь правлячої кланової олігархії. Головним засобом реалізації цієї брудної справи є податкова адміністрація і податкова поліція-міліція.
Висновки
Податки і бюджет - два взаємопов'язаних соціально-економічних механізми. Без податкових надходжень неможливо на здоровій основі сформувати прибуткову частину бюджету. Зрозуміло, що прямі кредити або субвенції Національного банку для фінансування державного бюджету, як це було протягом 1993-1994 рр. в Україні, це є шлях емісії, а далі - девальвація національної валюти, інфляція, підвищення цін, пограбування нації і зростання зубожіння та жебрацтва. Можна наповнювати бюджет також за допомогою ОВДП, іноземних прямих або непрямих позик у вигляді азійських, європейських чи американських бондів. Наслідки від них будуть такі самі, як від прямих кредитів та субвенцій НБУ. Єдина відмінність полягає в тому, що побудова такої фінансової піраміди буде більш розтягнутою у часі і тому негативні наслідки країна відчуватиме повільніше.
Отже, щоб мати здорову прибуткову частину бюджету, необхідна здорова та ефективна система податків. Це означає, що податки, які за своєю генетичною основою є абсолютним злом, потрібно звести до мінімуму, їх загальний рівень не може перевищувати 10% сукупного доходу. Вони мають бути простими і зрозумілими для використання, їх не може бути більше чотирьох видів. Не потрібно так нещадно оподатковувати тих, хто створює гроші, і передавати тим, хто їх проїдає або краде, навпаки, необхідно залишати 90% створюваного доходу тому, хто його створив. Слід виходити не з величини частки, що вилучається, а від її маси, бо маса податку тим більша, чим більший доход створює виробник. Виробник же тоді примножуватиме доход, коли буде впевнений, що 90% заробленого залишиться у нього і він сам вирішуватиме, як цей доход використати. У такому випадку відпаде необхідність приховування доходів, зникне основа тіньової економіки, а отже, корупції, хабарництва і рекету. Зникнуть і штучні перепони для переливання капіталу з однієї сфери економічної діяльності до іншої. Формуватиметься здоровий механізм капіталотворення на розширеній основі, швидко почне розвиватися і стане потужним середній клас. Поступово знівелюється поділ суспільства, зникне олігархічна ієрархія. На зміну державно-монополістичному капіталізмові прийде народний капіталізм. Здорова податкова система забезпечить формування здорової доходної частини державного бюджету. Зникне необхідність робити позики і сплачувати величезні відсотки на обслуговування державного внутрішнього та зовнішнього боргу. І найголовніше - буде подоланий поділ економіки України на три відособлені сегменти: натуральний, на який припадає 20% реального ВВП; неформальний (тіньовий) - 50% ВВП; офіційний (так званий державний) - 30% ВВП.
Ясна річ, що якісна трансформація податкової системи спричинить і кардинальні зміни у видатковій частині бюджету. Зникне потреба у паразитичних витратах на утримання карно-поліцейської та експлуататорської касти. Мільйони молодих людей залучатимуться до продуктивної праці і не треба буде утримувати тих, хто не створює багатства (державні чиновники, податкова міліція, велика армія та органи внутрішніх справ, контролюючі органи). Для України такі зміни вкрай необхідні, оскільки у нас сьогодні 11 млн. пенсіонерів та 4 млн. інвалідів, а також 13 млн. віком до 18 років. Таким чином, у нас на кожну працездатну людину припадає одна людина або вже, або ще непрацездатна. Це велике навантаження для всієї соціально-економічної структури суспільства.
Зміна методологічної основи податкової системи, а саме позбавлення податку функції репресивно-експропріаційного інструменту, є м(яким засобом кореляційного впливу. Вона автоматично трансформує методологію формування державного бюджету. Головним стає не його дефіцит, оскільки той зникає, а спрямованість бюджету на формування здорової заможної нації в цілому і окремих її членів зокрема. З припиненням бюджетного утримання паразитичного та неефективного державного сектора економіки руйнується монополія, їй на зміну приходить відкрита конкуренція. Видаткові статті бюджету визначаються на основі об'єктивних відкритих конкурсів та тендерів.
Як бачимо, існуюча система податків та бюджету зайшла у глухий кут і перебуває на межі колапсу. Всі спроби подолати бюджетну кризу посиленням репресивного податкового тискупризводять лише до протилежних наслідків. Економіка і підприємництво дедалі більше ховаються в тінь, дефіцит бюджету збільшується, соціальна руїна та розрив між купкою багатих і мільйонами жебраків стрімко зростають. Всі традиційні фіскальні засоби лише погіршують ситуацію. В Україні вже перейшли до прямих фізичних репресій щодо економічно активних членів суспільства, які не бажають віддавати у вигляді податків 90% свого доходу. Можна стверджувати, що у суспільстві розпочалась перша фаза відкритої економічної війни між тими, хто виробляє гроші, і тими, хто їх вилучає та перерозподіляє. Цьому значною мірою сприяли останні податкові закони та Укази Президента, якими надані безпрецедентні репресивно-експропріаційні права податковим органам. Якщо ситуація якісно не зміниться у бік повної лібералізації підприємницької діяльності і створення реальних умов формування та розвитку середнього класу, якщо й далі пануватиме кланово-фінансова олігархія, соціально-економічна система України буде остаточно зруйнована і почнеться відкрита форма політичного колапсу та ентропії. Для попередження цього треба негайно змінювати податкову та бюджетну систему в окреслених нами напрямах.
Використана література:
1. Опарін В.М. Фінанси.(загальна теорія) -К.: КНЕУ, 1999.
2. Опарін В.М. Фінансові ресурси: проблеми визначення та розміщення. //Вісник НБУ.-2000-№5.
3. Павлюк К.В. Система фінансових балансів у економіці держави. // Фінанси У країни.-1997.-№8.
4. Пащенко П., Соловей Н.Стратегія управлення фінансовими ресурсами. //Бизнес-информ.-1998. -№20.
5. Ріппа М.Б. Фінансові проблеми реформування системи пенсійного забезпечення. //Фінанси України. -2000--№5.
6. Родионова Н. Финансы. - М.: Финансы, 1995.

 
 

Цікаве

Загрузка...