WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Порядок проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності - Реферат

Порядок проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності - Реферат


Реферат на тему:
"Порядок проведення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності"
До основних завдань державної податкової служби, відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1994 р. № 509-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями), належить здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Для реалізації таких завдань податкові органи в межах своєї компетенції наділені правом здійснювати перевірки фінансової діяльності суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних і фізичних осіб). Виключною компетенцією органів державної податкової служби є проведення планових і позапланових виїзних перевірок стосовно сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, а також неподаткових платежів.
З метою послаблення впливу контролюючих органів на діяльність суб'єктів підприємницької діяльності чинне законодавство України передбачає вичерпний перелік перевірок і підстав для їх проведення. Зокрема, види перевірок, періодичність та підстави їх проведення визначає Указ Президента України "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" від 23 липня 1998 р. № 817/98 (далі - Указ про дерегулювання). Крім того, Закон України від 20 лютого 2003 р. № 550-IV "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 р. № 2181-ІІІ" (далі - Закон № 2181-ІІІ) передбачає такий вид перевірок, як камеральні перевірки.
Таким чином, види й підстави перевірок закріплені на законодавчому рівні, проте виникає питання: яким чином контролюючі органи реалізовують свій обов'язок щодо перевірки суб'єктів господарської діяльності, тобто в якому порядку контролюючі органи відображають результати таких перевірок?
Слід звернути увагу на те, що порядок оформлення результатів перевірок суб'єктів господарювання - юридичних осіб регулюється низкою відомчих актів Державної податкової служби України. Цей порядок досить активно обговорювався в засобах масової інформації, щодо нього на сьогоднішній день вже склалася різноманітна судова практика.
Дещо інакше склалася ситуація щодо оформлення результатів перевірок суб'єктів господарської діяльності - фізичних осіб. Як відомо, протягом досить тривалого часу результати перевірок фізичних осіб приватних підприємців складалися в довільній (причому досить спрощеній) формі. Лише з набуттям чинності Закону України № 2181-ІІІ податкові органи дещо підкоректували зміст таких актів.
Відсутність окремого акта, який би закріпив порядок оформлення результатів перевірок, не сприяє забезпеченню досконалого та якісного відображення результатів проведених документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб. Враховуючи це, 11 червня 2004 р. відповідно до Закону України від 4 грудня 1990 р. № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" Державна податкова адміністрація України прийняла Наказ № 326, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 червня 2004 р. за № 803/9402. Цей документ покликаний врегулювати порядок оформлення документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб. Нижче розглянемо можливості зазначеного Порядку, і на що у зв'язку з його застосуванням необхідно звернути увагу фізичній особі - приватному підприємцю.
ВИДИ ПОДАТКОВИХ ПЕРЕВІРОК
По відношенню до фізичних осіб - приватних підприємців органи державної податкової служби мають право здійснювати планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Під плановою документальною перевіркою розуміють перевірку фінансово-господарської діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, яка проводиться відповідно до вимог ст. 2 Указу Президента України від 23 липня 1998 р. № 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності" та передбачена в плані роботи податкового органу.
Під позаплановою документальною перевіркою розуміють перевірку, яка не передбачена в планах роботи податкового органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, які визначені в Указі Президента України від 23 липня 1998 р. № 817/98. Такими обставинами можуть бути:
а) за наслідками зустрічних перевірок виявлено факти, які свідчать про порушення суб'єктом підприємницької діяльності норм законодавства;
б) суб'єкт підприємницької діяльності не подав в установлений строк документи обов'язкової звітності;
в) виявлено недостовірність даних, заявлених у документах обов'язкової звітності;
г) суб'єкт підприємницької діяльності подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами контролюючого органу під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки;
д) у випадку виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з суб'єктом підприємницької діяльності, якщо суб'єкт підприємницької діяльності не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу протягом трьох робочих днів від дня отримання запиту.
ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРКИ
Термін проведення планової документальної перевірки суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи не повинен перевищувати 30 робочих днів. Такий строк не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, річний сукупний валовий дохід яких перевищує 20 млн. грн. Строк проведення перевірки останніх може перевищувати 30 робочих днів.
Продовження строків проведення перевірки здійснюється за рішенням керівника податкового органу вищого рівня.
З метою усунення неоднозначного тлумачення таких понять, як "момент початку перевірки" та "момент закінчення перевірки", в Порядку наголошено, що під терміном проведення перевірки розуміють проміжок часу між датою початку і датою закінчення документальної перевірки. При цьому датою закінчення перевірки є дата підписання акта перевірки, а от

 
 

Цікаве

Загрузка...