WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → 1. Акцизний збір. 2. Єдиний податок. 3. Внески на загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами - Реферат

1. Акцизний збір. 2. Єдиний податок. 3. Внески на загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами - Реферат

відпускних цін з врахуванням в ній акцизного збору.
Нараховується акцизний збір за ставками в процентах до обороту з реалізації і в твердих сумах з одиниці реалізованого товару.
В Україні вилучення акцизного збору здійснюється окремо по вітчизняних та імпортних товарах, але за єдиними ставками акцизного збору.
При визначенні оподатковуваного обороту і суми акцизного збору по вітчизняних товарах, необхідно розмежувати оподатковуваний оборот по товарах, що реалізуються за державними фіксованими і регульованими цінами.
Оподатковуваний оборот по товарах, що реалізуються за вільними цінами, визначається виходячи з їх вартості за цими цінами, що встановлені з урахування акцизного збору, без ПДВ.
Вільна відпускна ціна з врахуванням акцизного збору визначається підприємствами за формулою:
ВЦ = (С+П) : (100-А)*100,
Де ВЦ - вільна відпускна ціна;
С - собівартість;
П - прибуток;
А - ставка акцизного збору 7%.
З даної формули видно, що до акцизного збору застосовується тільки одна ставка, яка відповідає за своїм економічним значенням діючій раніше ставці 16,67% при нарахуванні ПДВ, тобто відсутня ставка, за якою можна включити суму акцизного збору в ціну реалізації.
Коефіцієнт на який потрібно помножити оптову ціну підакцизних товарів, що включає собівартість і прибуток, має вигляд:
Х = 1 : (1-А)
Оскільки акцизний збір є об'єктом оподаткування ПДВ кінцева ціна реалізації, що включає акцизний збір і ПДВ, вираховується:
ЦР = (С+П) : (100-А) 100 1,20,
Де ЦР - ціна реалізації, що включає суму ПДВ і акцизного збору.
Якщо є кінцева ціна реалізації, яка включає суму акцизного збору спочатку необхідно відняти від цієї ціни суму ПДВ і тільки тоді використовувати ставку для визначення акцизного збору:
АС = (ЦР-ПДВ) А : 100 або
АС = ВЦ * А : 100,
Де АС - сума акцизного збору;
ВЦ - відпускна ціна, що включає лише акцизний збір і не включає ПДВ.
Оподатковуваний оборот та сума акцизного збору по товарах, що реалізуються за державними фіксованими і регульованими цінами, визначається, виходячи з їх вартості за цими цінами без врахування торгових знижок, а також суми податку на додану вартість за формулою:
РЦ = (С+П) : (100-А) * 100 * 1,20* ТЗ
АС = (РЦ - ТЗ - ПДВ) * А : 100,
Де РЦ - регульована роздрібна ціна
ТЗ торгова знижка, у %.
Аналогічно визначається оподатковуваний оборот при реалізації підприємствами підакцизних товарів, які були виготовлені з сировини власного виробництва на давальницьких умовах.
Отже при формуванні ціна на підакцизні товари виникає проблема подвійного оподаткування. Як видно з вищенаведеної структури нарахування ПДВ проводить на відпускну ціну підакцизних товарів, що включає в себе оптову ціну і акцизний збір. Таким чином проходить нарахування податку на податок, що в свою чергу приводить до збільшення ціни підакцизних товарів.
Отже в Україні необхідно по мінливості вирішувати проблему подвійного оподаткування. А саме, шляхом відміни ПДВ на підакцизні товари (Білорусія). Але ж тоді виникає питання: яким чином збільшувати поступлення до бюджету?
Це можливо за рахунок збільшення ставок акцизного збору, розширення переліку підакцизних товарів, або нарахування ПДВ проводити на обсяг реалізації підакцизних товарів за мінусом акцизного збору.
Не оподатковуються акцизним збором:
" вартість легкових автомобілів спеціального призначення (міліція, швидка медична допомога) по переліку, визначеному Кабінетом Міністрів України, і автомобілів спеціального призначення для інвалідів, оплата вартості яких проводиться органами спеціального забезпечення;
" обороти з реалізації одягу хутряного, що виготовлений із скорняжного та підніжного лоскута, низькоякісних шкурок, одягу з натуральної шкіри, виготовлений з відходів.
При льготуванні акцизного збору виділяються ті групи товарів (продукції) по яких направляються кошти з бюджету, і стягування збору одночасно би просто додавалося зайвих етапів в русі коштів (допомог, дотацій) - спочатку в бюджет, а потім з бюджету назад платникам.
2) Єдиний податок
Єдиний податок було запроваджено для суб'єктів малого підприємництва в 1999 р. з метою спрощення системи їх оподаткування (один податок замість усіх, передбачених законодавством). Право вибору системи оподаткування (єдиний податок чи сукупність усіх податків) надається платникам.
Платниками податку можуть бути фізичні особи, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, у яких середньорічна чисельність залучених працівників не перевищує 10 осіб, а річний обсяг реалізації 500 тис. грн., та юридичні особи, у яких середньорічна чисельність працюючих не перевищує 50 осіб, а обсяг реалізації за рік - 1 млн. грн.
Ставка податку для фізичних осіб установлюється місцевими органами влади залежно від виду діяльності в розмірі від 20 до 200 грн. на місяць. Для юридичних осіб ставки встановлено у розмірі 6% від обсягу виручки від реалізації, якщо платник окремо сплачує ПДВ, або 10%, якщо ПДВ не сплачується.
Податок сплачується щомісячно. Ніяких перерозрахунків, виходячи із загальної суми усіх належних до сплати податків, не проводиться.
У світовій практиці податок на прибуток є однією з основних частин бюджету будь-якої країни.
У більшості країн ставка не є єдино визначеною, існують знижені, мінімальні й максимальні ставки податку. Так, максимальні ставки податку становлять в: Німеччині - 50%, Греції - 49%, Франції - 42%, Бельгії та Ірландії - 43%, Італії - 36%, Великобританії, Нідерландах, Іспанії, Португалії - 35%, Люксембурзі - 34%.
У США прибутковий податок на корпорації, тобто податок на прибуток, встановлено: з перших 50 тис. дол. прибутку стягується податок за ставкою 15%, з наступних 25 тис. дол. прибутку податок стягується за ставкою 25%, понад 75 тис. дол. прибутку - 35%.
Така методика оподаткування прибутку спонукає підприємців до збільшення продуктивності праці і максимального одержання прибутку, що зрештою призводить до збільшення надходжень до державного бюджету.
В Україні ставка податку на прибуток залишається незмінною - 30%, але змінюється підхід до визначення об'єкту оподаткування, тобто прибутку.
До введення нового Закону "Про оподаткування прибутку підприємств об'єктом оподаткування вважався балансовий прибуток підприємства, що являв собою загальну суму прибутку підприємства від усіх видів діяльності за звітний період, який включав прибуток від реалізації продукції (робіт, послуг), в тому числі продукцію допоміжного та обслуговуючих виробництв. Зараз прибуток визначається як сума скоригованого валового доходу, одержаного шляхом зменшення суми валового доходу (виручки у натуральній та грошовій формах) звітного періоду на суму валових витрат виробництва, суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із ст.8 і 9 Закону України "Про оподаткування прибутку

 
 

Цікаве

Загрузка...