WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → 1. Акцизний збір. 2. Єдиний податок. 3. Внески на загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами - Реферат

1. Акцизний збір. 2. Єдиний податок. 3. Внески на загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни "Податкова система"
1. Акцизний збір
Історія людства виробила різні форми і методи оподаткування. Кожний вид податків має свої специфічні риси та функціональне призначення і посідає окреме місце в податковій системі. Податкова система є необхідним компонентом сучасної ринкової економіки.
Змінюються не тільки види і форми стягнення до бюджетів певних сум коштів, а й саме відношення до податків. Вони стали знаряддям реалізації державної політики з питань економіки і соціального розвитку. За допомогою податків здійснюється перерозподіл валового внутрішнього продукту в територіальному, галузевому аспектах, а також між різними соціальними групами.
За формою оподаткування всі податки поділяються на дві групи: прямі і непрямі.
В Україні, в умовах переходу до ринкової економіки, у 1992 р. було запроваджено акцизний збір. Акцизний збір виступає джерелом формування доходної частини бюджетів усіх рівнів і виступає інструментів перерозподілу доходів громадян в Україні.
В Україні акцизний збір як інструмент перевірки оподаткування використовується майже 10 років. На цей період відбулося становлення цього податку, вносяться зміни в механізм його нарахування і сплати, змінюються об'єкти оподаткування, тобто йде процес становлення цього податку.
Акцизний збір - вид непрямого податку, що включається в ціну товарів та стягується за індивідуальними ставками при реалізації певного переліку товарів (підакцизних товарів).
Існування податку на дану дату вартість і акцизного збору пояснюється неможливістю за допомогою одного універсального акцизу регулювати всі сторони процесу споживання.
Емітентом відпускної ціни є повна собівартість, прибуток, акцизний збір, ПДВ. При діючій методиці формування ціни по підакцизних товарних, коди ПДВ нарахування на вартість, враховуючи акцизний збір, тобто накладна податкова на податки. Враховується те, що акцизним збором обкладається певний перелік товарів з метою усунення подвійного оподаткування, пропонуємо по підакцизних товарах відмінити ПДВ. Випадаючу суму ПДВ, можна компенсувати за допомогою збільшення ставок акцизного збору. В дипломній роботі проведені розрахунки, які апробують дану пропозицію.
Акцизний збір, на відміну від податку на додану вартість, враховує диференційований підхід до регулювання споживання тих чи інших підакцизних товарів.
Призначення акцизного збору:
1. Джерело ті інструмент забруднення доходної частини бюджету.
2. Інструмент регулювання розмірів споживання через вплив на розмір ціни.
3. Інструмент регулювання інформаційних операцій зовнішньо-господарської діяльності.
Можна виділити такі основні проблеми, що виникають при стягненні акцизного збору в Україні:
Нечітке трактування окремих статей положень законів і нестабільність законодавчої бази щодо питання акцизного збору: постійні доповнення, зміни, уточнення не дають змоги ефективно працювати як товаровиробником так і органом, що здійснюють контроль за їх діяльністю (Державні податкові інспекції (адміністрації), податкова міліція, правоохоронні органи).
У відповідності до Закону України "Про акцизний збір" встановлені ставки акцизного збору, зміна ставок акцизного збору потребує внесення змін до закону. З метою оперативного управління цим процесом вважаємо за доцільне ставки акцизного збору затверджені ВРУ в певному діапазоні і надати право КМУ уточнювати ці ставки.
В декреті КМУ "Про акцизний збір" був встановлений перелік підакцизних товарів, а в діючому законі встановлено тільки те, що акцизний збір встановлюється на високорентабельні і монопольні товари, а все ж таки необхідно встановити перелік підакцизних товарів.
З 1996 року ставки акцизного збору в Україні на імпортні товари і на товари вітчизняного виробництва є єдиними. Але це невірно, ставки акцизного збору повинні бути вищі на імпортні товари та нижчі на товари вітчизняного виробництва. Також у зв'язку з тим, що держава втрачає значні суми акцизного збору, у зв'язку із дією пільг по експортним операціям за іноземну валюту - їх необхідно відмінити.
При нарахуванні податку на додану вартість на під акцизні товари виникає проблема подвійного оподаткування, яку необхідно по можливості вирішувати. А саме шляхом відміни ПДВ на підакцизні товари (Білорусія), збільшення ставок акцизного збору, розширення кола підакцизних товарів.
Також необхідно посилювати контроль з боку митних, правоохоронних органів і податкової міліції при здійсненні фізичними та юридичними особами експортно-імпортних операцій з метою зменшення обсягів контрабандної продукції.
Платниками акцизного збору є суб'єкти підприємницької діяльності, що займаються виробництвом підакцизних товарів (продукції).
До підакцизних товарів (продукції) відносять: алкогольні напої, тютюнові вироби, вина, спирт етиловий, автомобілі і шини до них, мотоцикли, причепи, кава, ікра, краби, креветки, омари, шоколад, пиво, харчові продукти з вмістом какао, одяг з натуральної шкіри, вироби з хутра, ювелірні вироби, печі мікрохвильові, магнітофони та інша звукозаписувальна апаратура, відеоапаратура, рушниці спортивні, мисливська та інша зброя (пневматичні та газові рушниці і пістолети, дубинки), дистиляти, бензин, аудіо - та відеокасети (із записами та без записів), компакт диски, меблі для сидіння які трансформуються або не трансформуються в ліжка, офісні меблі, приймачі телевізійні кольорового зображення незалежно від розміру екрану.
У проекті Податкового кодексу суттєво скорочено перелік підакцизних товарів на які встановлюється акцизний податок (замість терміна "акцизний збір" у проекті Кодексу вводиться новий термін "акцизний податок" ), визначено платників податку, порядок його обчислення та сплати при реалізації підакцизної продукції. Зокрема передбачається визначити п'ять груп підакцизних товарів, а саме:
1. спирт етиловий, алкогольні напої;
2. тютюнові вироби;
3. пиво;
4. бензин, дизельне пальне;
5. транспортні засоби.
Щодо товарів, які пропонується вилучити з переліку підакцизних, то до державного бюджету за 2004 рік надійшли незначні суми, тобто скорочення переліку підакцизних товарів за рахунок продуктів харчування та деяких інших товарів суттєво не вплине на формування доходної частини бюджету .
Об'єктом оподаткування акцизним збором виступають обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) шляхом продажу, обміну на інші товари (продукцію, роботи, послуги), безплатної передачі товарів (продукції) або з частковою їх оплатою, обороти з реалізації (передачі) для власного споживання, промислової переробки (крім оборотів з реалізації (передачі) для виробництва підакцизних товарів).
Для того, щоб визначити суму акцизного збору, насамперед треба визначити оподатковуваний оборот. Оподаткованим оборотом є вартість реалізованих підакцизних товарів, які визначаються, виходячи з

 
 

Цікаве

Загрузка...