WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Персоніфікований облік. - Реферат

Персоніфікований облік. - Реферат

обов'язкових платежів;
2) органами, які здійснюють державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, об'єднань громадян;
3) органами державної податкової служби;
4) органами реєстрації актів громадянського стану;
5) робочими органами виконавчих дирекцій страхових фондів;
6) іншими підприємствами, установами, та організаціями та фізичними особами.
Відомості персоніфікованого обліку надаються органам Пенсійного фонду юридичними та фізичними особами, зазначеними у частинах першій та другій та у пунктах 5, 6 частини третьої цієї статті в строки, у порядку та за формою, встановленою Пенсійним фондом за погодженням з страховими фондами.
Відомості персоніфікованого обліку надаються органам Пенсійного фонду органами, зазначеними у пунктах 1 - 4 частини третьої цієї статті в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Органи реєстрації актів громадського стану зобов'язані подавати відомості про смерть застрахованої особи органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації застрахованої особи протягом 10 календарних днів з дня реєстрації смерті застрахованої особи.
3. Особливості надання інформації застрахованим особам
Особи, які відповідно до законодавства є застрахованими особами у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні (а у випадках, передбачених законодавством - члени сім'ї зазначених осіб) безпосередньо або через довірену особу, в порядку, визначеному Пенсійним фондом, у будь-якій час можуть без обмежень знайомитися звідомостями, які внесені до її персональних облікових карток.
Органи Пенсійного фонду зобов'язані один раз на рік надавати кожній особі, зазначеній у частині першій цієї статті, безплатно в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, відомості, які містяться в персональній обліковій картці фізичної особи.
4. Конфіденційність відомостей
у системі персоніфікованого обліку
Відомості, що містяться у системі персоніфікованого обліку, є конфіденційною інформацією і можуть використовуватися лише для цілей і в порядку, визначеному законодавством, з дотриманням вимог, передбачених законодавством про інформацію.
Відомості, що містяться у системі персоніфікованого обліку, використовуються органами Пенсійного фонду та виконавчими дирекціями страхових фондів для:
" підтвердження страхового стажу застрахованої особи у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;
" обчислення страхових внесків;
" визначення права застрахованої особи або членів її сім'ї на виплати за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням;
" визначення розміру, перерахунку та індексації виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням;
" надання інформації застрахованим особам (у випадках, передбачених цим Законом, - членам їх сімей) на їх вимогу або в інших передбачених цим Законом випадках.
В інших випадках відомості, що містяться у системі персоніфікованого обліку, надаються та використовуються лише за рішенням суду відповідно до законодавства.
Робочі органи виконавчих дирекцій страхових фондів використовують відомості, що містяться у системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, в порядку, визначеному Пенсійним фондом за погодженням зі страховими фондами.
Пенсійним фондом забезпечується комплекс організаційних та технічних заходів, спрямованих на захист відомостей, що містяться у системі персоніфікованого обліку, в тому числі забезпечується обмеження кола посадових осіб, які відповідно до своїх службових обов'язків мають доступ до відомостей, що містяться у системі персоніфікованого обліку.
Особи, які мають доступ або користуються відомостями, що містяться у системі персоніфікованого обліку за їх незаконне розголошення несуть відповідальність згідно з законодавством.
Висновки
Персоніфікований облік відомостей у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування полягає у збиранні, автоматизованій обробці, систематизації та зберіганні передбачених Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, відомостей щодо участі громадян у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, сплати страхових внесків та визначення права громадян на виплати за цим страхуванням і реалізацію цього права.
Дані персоніфікованого обліку використовуються робочими органами виконавчих дирекцій страхових фондів для визначення розміру матеріального забезпечення застрахованих осіб за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та під час здійснення перевірок цільового використання коштів фондів.
Відомості, що містяться у системі персоніфікованого обліку, є конфіденційною інформацією і можуть використовуватися лише для цілей і в порядку, визначеному законодавством, з дотриманням вимог, передбачених законодавством про інформацію.
Список використаної літератури:
1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV.
2. Базилевич В.Д. Страховий ринок України. -К.: Знання, 1998.
3. Базилевич В.Д. Страхова справа. -К.: Знання, 1997.
4. Опарін В.М. Фінанси.(загальна теорія) -К.: КНЕУ, 1999.
5. Опарін В.М. Фінансові ресурси: проблеми визначення та розміщення. //Вісник НБУ.-2000-№5.
6. Яцура С.І. Особливості пенсійного страхування в Україні. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...