WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Персоніфікований облік. - Реферат

Персоніфікований облік. - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Персоніфікований облік.
конфіденційність інформації
ПЛАН
ВСТУП
1. ПОНЯТТЯ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ ТА ПЕРСОНАЛЬНОЇ ОБЛІКОВОЇ КАРТКИ
2. ДЖЕРЕЛА ВІДОМОСТЕЙ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ
3. ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ЗАСТРАХОВАНИМ ОСОБАМ
4. КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ ВІДОМОСТЕЙ У СИСТЕМІ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Вступ
Персоніфікаований облік вкрай необхідний для збору інформації по кожному громадяну України, який згідно із Законому України "Про загальнообовязкое державне пенсійне страхування" повинен сплачувати певні внески і згодом отримувати згідно них свою пенсію. Важливе значення при веденні персоніфікованого обліку має конфіденційність інформації про громадянина, його діяльність та рівень доходів тощо.
В даному рефераті розглянемо детальніше такі питання як поняття персоніфікованого обліку в Україні, поняття захисту і конфіденційності інформації в персоніфікованому обліці тощо.
1. Поняття персоніфікованого обліку
та персональної облікової картки
Персоніфікований облік відомостей у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування полягає у збиранні, автоматизованій обробці, систематизації та зберіганні передбачених Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, відомостей щодо участі громадян у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, сплати страхових внесків та визначення права громадян на виплати за цим страхуванням і реалізацію цього права.
Персоніфікований облік ведеться Пенсійним фондом та його органами в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Дані персоніфікованого обліку використовуються робочими органами виконавчих дирекцій страхових фондів для визначення розміру матеріального забезпечення застрахованих осіб за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та під час здійснення перевірок цільового використання коштів фондів.
В системі персоніфікованого обліку на кожну особу, яка відповідно до законодавства є застрахованою особою у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні, в тому числі на особу, яка бере добровільну участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні, відкривається персональна облікова картка, для ідентифікації якої використовується постійний ідентифікаційний номер Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
Персональна облікова картка повинна містити такі відомості:
1) умовно-постійна частина персональної облікової картки (з реєстру застрахованих осіб):
" ідентифікаційний номер, присвоєний Пенсійним фондом з використанням постійного ідентифікаційного номеру Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
" прізвище, ім'я та по батькові на поточний момент;
" попереднє прізвище;
" дата народження;
" місце народження;
" стать;
" громадянство;
" адреса постійного місця проживання;
" номер телефону (за згодою);
" назва, серія, номер та інші реквізити документа, відповідно до якого внесено відомості;
" відмітка про смерть;
2) частина персональної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробіток (дохід) та розмір сплачених страхових внесків:
" ідентифікаційний номер страхувальника;
" період, за який внесено відомості;
" тривалість страхового стажу;
" ознака особливих умов праці, які дають право на пільги в одержанні виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням;
" розмір страхових внесків за відповідний місяць;
" сума заробітку (доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць;
" сума місячного оподатковуваного доходу (заробітку), врахована для осіб, які провадять підприємницьку діяльність і обрали особливий (спрощений) порядок оподаткування;
3) частина персональної облікової картки, яка відображає здійснення виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням:
" вид виплати;
" дата, з якої призначено виплату (дата, коли здійснено виплату);
" місяць нарахування (перерахунку, індексації) виплати;
" вид трудової або іншої діяльності, яка зараховується до страхового стажу;
" заробіток (дохід) для обчислення, перерахунку, індексації виплати;
" розмір виплати;
" запис про членів сім'ї, які перебувають на утриманні.
Персональна облікова картка зберігається у Пенсійному фонді протягом усього життя застрахованої особи, а після її смерті - протягом 75 років в електронному вигляді.
2. Джерела відомостей персоніфікованого обліку
Відомості до системи персоніфікованого обліку, передбачені статтею 16 Закону "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування", про осіб, зазначених у частині 1 статті 3 цього Закону, надаються органам Пенсійного фонду платниками збору - роботодавцями.
Відомості до системи персоніфікованого обліку, передбачені статтею 16 цього Закону про застрахованих осіб, зазначених у частині 2 статті 3 цього Закону, надаються органам Пенсійного фонду цими особами.
Відомості до системи персоніфікованого обліку, передбачені статтею 16 цього Закону, також надаються органам Пенсійного фонду:
1) інформаційним фондом Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших

 
 

Цікаве

Загрузка...