WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Персоніфікований облік в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування - Реферат

Персоніфікований облік в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування - Реферат

контролю за правильним призначенням пенсій та повнішим врахуванням трудового внеску кожного громадянина, відіграє система персоніфікованого обліку тих відомостей про застрахованих осіб, які згодом використовуватимуться для призначення та виплати їм пенсій. Тому запровадження даного механізму в пенсійну систему України і стало пріоритетною потребою сьогодення.
Стимулом, який послужив для активізації роботи, спрямованої на створення нормативно-правової бази щодо запровадження в державі системи персоніфікованого обліку, як одного з першочергових завдань реформування пенсійної системи, став спеціальний Указ Президента України від 4 травня 1998 року "Про заходи щодо впровадження персоніфікованого обліку відомостей у систему обов'язкового пенсійного страхування", яким було передбачено розробити і затвердити комплекс заходів щодо поетапного впровадження протягом 1998-2000 років у Пенсійному фонді України автоматизованого персоніфікованого обліку. На виконання вищезгаданого документа Кабінет Міністрів України у червні цього самого року, ухвалив Постанову "Про затвердження Положення про організацію персоніфікованого обліку відомостей у систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування". Таким чином, починаючи з 1998 року в Україні було розпочато поетапне впровадження персоніфікованого облікув систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, підґрунтям якого стало вдосконалення усієї системи пенсійного страхування. Доречи, прийнятий Верховною Радою України 9 липня 2003 року Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", остаточно затвердив, що всі процеси, які пов'язані з надходженням доходів, визначенням стажу, заробітної плати та перерахуванням пенсій, покладаються на систему персоніфікованого обліку.
Сутність персоніфікованого обліку в сфері пенсійного страхування, полягає в збиранні, обробленні, систематизації та зберіганні передбачених законодавством про пенсійне забезпечення інформації про застрахованих осіб, необхідної для розрахунку пенсій відповідно до трудового стажу, розміру заробітку і пенсійних внесків кожного застрахованого громадянина, пов'язаних з визначенням права на їх виплати з Пенсійного фонду та їхнього розміру за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.
Отже, відтепер на кожну особу, яка зареєстрована в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, Пенсійним фондом відкривається персональна облікова картка, в якій відображаються анкетні дані про фізичну особу, дані про стаж, заробіток і сплачені страхові внески, а також інша необхідна для ведення персоніфікованого обліку інформація. Так, особа може на протязі усього свого трудового життя, працювати не змінюючи місце роботи, чи навпаки неодноразово з різних причин його змінювати, або навіть працювати одночасно на декількох підприємствах, установах, організаціях тощо, однак дані про стаж, заробіток та сплачені страхові внески будуть відображатися на її персональній обліковій картці з урахуванням усіх місць трудової діяльності, і коли настає страховий випадок, встановлений пенсійним законодавством, відомості з персональної облікової картки, стають базою для визначення пенсійних прав особи, на підставі яких і буде призначатися пенсія.
Приділяючи увагу даному питанню, зазначимо, що запровадження персоніфікованого обліку у систему пенсійного страхування України, дозволяє перш за все реалізовувати повною мірою страхову сутність пенсії, адже забезпечує розвиток пенсійного забезпечення у напрямку встановлення прямої залежності розміру пенсії від заробітку, з якого сплачуються страхові внески і страхового стажу - періоду, протягом якого сплачувалися ці внески.
Також персоніфікований облік створює необхідні інформаційно-технологічні передумови для реалізації базових принципів пенсійного страхування в державі. Та має усі можливості для більш точнішого прогнозування чисельності зайнятого населення та пенсіонерів у державі як у цілому, так і по окремим професіям, і як наслідок, більш точніша оцінка необхідних витрат на виплату пенсій.
Крім цього, завдяки персоніфікованому обліку, на практиці вперше реалізовується принцип саморегулювання відносин між роботодавцем та робітником, який сприяє посиленню контролю за інформацією яка надходить із звітів роботодавців та зрештою забезпечує більш високий рівень відповідальності та платіжної дисципліни страхувальників.
У той же час персоніфікований облік створює гарантовані передумови для повноцінного забезпечення достовірності первинних даних про заробіток, з якого обчислюються страхові внески, розмір страхових внесків та будову трудового (страхового) стажу застрахованих громадян.
І, нарешті, завдяки персоніфікованому обліку вирішуються нагальні проблеми які виникають у процесі підтвердження документів необхідних для реалізації права на пенсію.
Наведене вище дає підстави зробити висновок, що факт введення персоніфікованого обліку у практику Пенсійного фонду, дійсно означає рішучий крок уперед у моделі побудови нової пенсійної системи, оскільки, по-перше, дозволяє її призвести у відповідність до ринкових відносин, по-друге, функціонування даного механізму забезпечує захист прав і свобод застрахованих осіб у сфері пенсійного страхування та найголовніше завдяки персоніфікованому обліку, розрахунок пенсій кожної особи ставиться у пропорційну залежність до її страхового стажу та розміру зарплати.
Список використаної літератури:
1. Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV.
2. Яцура С.І. Особливості пенсійного страхування в Україні. - К., 2002.

 
 

Цікаве

Загрузка...