WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Основні принципи визначення податкового кредиту. Терміни подання декларації з ПДВ. Відповідальність платників ПДВ за невчасне подання декларації (конт - Реферат

Основні принципи визначення податкового кредиту. Терміни подання декларації з ПДВ. Відповідальність платників ПДВ за невчасне подання декларації (конт - Реферат

частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково ні, до суми податкового кредиту включається тільки частка сплаченого (нарахованого) податку, яка відповідає частці використання таких товарів (робіт, послуг) в оподатковуваних операціях звітного періоду.
Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вв як і при обчисленні податкового зобов'язання, дата здійснення першої з подій:
- або дата списання коштів з банківського рахунку в оплату товарів (робіт, дата виписки рахунку (чека);
- або дата отримання податкової накладної, яка засвідчує факт придбання платі податку товарів(робіт, послуг).
Особливості виникнення права платника податку на податковий кредит І окремих операцій:
- для операцій з ввезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) - дата сплати по) по податкових зобов'язаннях;
- для бартерних (товарообмінних) операцій - дата здійснення заключної (балансуючої) операції, що відбувалася після першої з подій: відвантаження або оприбуткування;
- для довгострокових контрактів - дата збільшення валових витрат замовника довгострокового контракту.
Практично будь який податковий закон крім об'єкта оподаткування, ставки податку та інших необхідних для обчислення податку обов'язкових умов містить податкові пільги. Так особливістю Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" є встановлення права платника податку на податковий кредит.
Оскільки скоро закінчується цей податковий рік, а податковий кредит застосовується саме за підсумками відповідного звітного року, то саме зараз необхідно одержати повну інформацію щодо умов, порядку та строків одержання податкового кредиту.
Податковий кредит - це сума витрат, понесених платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року.
Іншими словами громадяни мають право суму загального річного оподатковуваного доходу зменшити на суму деяких витрат, установлених цим Законом і тим самим повернути собі частину сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Перелік витрат, які дозволено включати до складу податкового кредиту визначено Інструкцією про порядок нарахування платником податку податкового кредиту щодо податку з доходів фізичних осіб. Проте слід зазначити, що лише частину з наведених в переліку витрат дозволено включати до складу податкового кредиту за підсумками 2004р., а деякі витрати передбачено включати до складу податкового кредиту не раніше 2005р.
Після закінчення 2004 р. платник податку може скористатися податковим кредитом за такими витратами:
" пожертвування або благодійні внески;
" навчання;
" страхові внески за договорами довгострокового страхування життя;
" оплата вартості державних послуг пов'язаних з усиновленням дитини.
Закон установлює деякі обмеження в нарахуванні громадянами податкового кредиту:
" право на податковий кредит має виключно резидент України, який отримав індивідуальний ідентифікаційний номер і є найманим працівником ;
" товари, роботи, послуги повинні бути придбані у резидента України;
" витрати понесені громадянином , повинні бути підтверджені документально (фіскальний або товарний чек, касовий ордер, товарна накладна, договір або інший документ, який ідентифікує продавця товарів ( робіт, послуг) і визначає суму таких витрат);
" загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року у вигляді заробітної плати ;
" із суми витрат , фактично понесених громадянином, за якими він має право отримати податковий кредит, виключається сума ПДВ та акцизного збору;
" зменшення оподатковуваного доходу дозволяється тільки за підсумками звітного року (а не в момент здійснення витрат). Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
До складу податкового кредиту платник має право віднести лише витрати, понесені ним самостійно. Якщо певні витрати бере на себе працедавець (наприклад, оплату навчання, лікування, внески на добровільне страхування тощо), то до податкового кредиту такі суми не включаються
Суми податкового кредиту, нараховані громадянином за кожною з перелічених підстав його надання, зазначаються у річній податковій декларації, Таку декларацію треба подати до податкового органу за місцем проживання після закінчення звітного податкового року, але не пізніше 1 квітня року що настає за звітним. Тобто за підсумками 2004року громадяни подають декларацію з 1 січня 2005 р. по 1 квітня 2005року.
2. Терміни подання декларації з ПДВ. Відповідальність платників ПДВ за невчасне подання декларації
Декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації особою, яка зареєстрована як платник ПДВ незалежно від того, виникло у цьому періоді податкове зобов'язання чи ні.
Порядком передбачено дві форми податкової декларації з ПДВ (схема 1):
Схема 1
Звітний період теж залежить від обсягу оподатковуваних операцій з продажу товарів (робіт, послуг) і може дорівнювати одному календарному кварталу.
Визначення податкового (звітного) періоду для кожного платника податку здійснюється на початку кожного наступного календарного року з урахуванням поданої податкової звітності за попередній календарний рік (схема 2).
Схема 2
Структурно - логічна схема форми податкової декларації з ПДВ
Звітний період, який дорівнює кварталу, встановлюється згідно заяві встановленої форми, яка подається до податкових органів не пізніше, ніж за один місяць до початку календарного року. Протягом календарного року дозволяється заміна квартального податкового періоду на місячний з початку будь - якого кварталу поточного року. Заява про таку заміну подається платником податку до органу ДПС за один місяць до початку кварталу. Зворотні зміни в календарному році не дозволяються. Строки подання Декларації з ПДВ наведені на схемі 3:
Структурно - логічна схема визначення звітних періодів податкової декларації з ПДВ
Повна декларація з ПДВ складається із вступної частини та чотирьох розділів, з яких четвертий розділ заповнюється працівниками податкової інспекції (схема 4):
Схема 4
Структурно - логічна схема складання податкової декларації з ПДВ
Різниця в заповненні розділу III скороченої декларації в порівнянні з повною

 
 

Цікаве

Загрузка...