WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Суть податків, мета і функції (пошукова робота) - Реферат

Суть податків, мета і функції (пошукова робота) - Реферат

значній кількості підакцизних товарів українського виробництва законодавством надано пільговий режим оподаткування акцизним збором, що негативно впливало на співробітництво з міжнародними організаціями, а державному бюджету, у свою чергу, бракувало відповідних сум акцизного збору.
Ставки акцизного збору встановлюються у процентах та твердих розмірах. Процентні ставки застосовуються відносно до обсягу реалізації в цінах, що включають цей податок умовно процентна ставка акцизного збору може бути зіставлена зі ставкою 16,667% ПДВ). Включення акцизного збору у відпускні ціни товарів (ВЦ) проводиться за такою формулою(А - ставка акцизного збору): ВЦ=(С+П):(100-А) 100. Тверді ставки встановлені в ECU на одиницю товару чипевну величину його виміру.
Обчислення і сплата акцизного збору проводиться двома методами. Для вино-горілчаних і тютюнових виробів установлено справляння податку за допомогою спеціальних акцизних марок. Для решти товарів обчислення проводиться за встановленими ставками до обсягу реалізації за відповідний період(декаду, місяць, а для алкогольних напоїв - щоденно).
Сума ПДВ, належна до сплати в бюджет
Схема1Структурно-логічна схема ПДВ
Ставки
Об`єкт оподаткування
Платники
20%
20% 16,667%
Юридичні особи
Фізичні особи
Обороти з реалізації та інші обороти, які включають суму ПДВ
Вартість придбаних матеріальних ресурсів (робіт, послуг) з ПДВ, які відносяться на собівартість, і вартість придбаних і введених в експлуатацію основних виробничих фондів та нематеріальних активів
Включення в ціни товарів, робіт, послуг
До обороту, що включає суму ПДВ
Сума ПДВ, в придбаних товарах
Сума ПДВ, в реалізованих товарах, роботах, послугах
Сума ПДВ, належна до сплати в бюджет
--
Суб`єкти підприємницької діяльності, в тому числі з іноземними інвестиціями, що здійснюють господарську діяльність; ті, що ввозять (пересилають) товари на митний кордон України
Суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють господарську діяльність; громадяни, що ввозять (пересилають) товари на митну територію України
16,667% 16,667% 16,667%
2.3. Мито - це непрямий податок, який стягується з товарів (інших предметів), які переміщуються через митний кордон України, тобто ввозяться, вивозяться чи прямують транзитом. Платниками мита є фізичні та юридичні особи, які здійснюють переміщення товарів через митний кордон. Об`єктом оподаткування виступає митна вартість товарів, або їх кількісна оцінка, що залежить від виду встановлених ставок.
Ставки мита встановлюються:
- у процентах до митної вартості;
- у грошовому вимірі в ECU на одиницю товару чи певну одиницю його характеристики.
Процентні ставки встановлено на трьох рівнях: повні, пільгові, преференційні. Їх застосування залежить від того, який митний режим установлено в Україні для тієї чи іншої країни походження товарів. На схемі 2 приведено механізм нарахування та сплати мита.
Схема 2
Механізм нарахування і сплати мита
Механізм нарахування і сплати мита
Порядок обчислення та сплати мита
(1) (4)
(2) (3) (5)
Порядок визначення митної вартості товару
Порядок визначення країни походження
Порядок визначення товарної групи товару, що імпортується
Порядок застосування пільг
Порядок обчислення та сплати мита проводиться за встановленими ставками по товарних групах. Сплата проводиться декларантом і є підставою для випуску товарів з митниці.
2.4. Податок на прибуток підприємств здійснюється оподаткування юридичних осіб на основі Закону України від 22 травня 1997 р. "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Згідно із Законом платниками податку є:
- резиденти - суб`єкти підприємницької діяльності, бюджетні установи, громадські організації та інші;
- нерезиденти - фізичні особи, юридичні особи, постійні представництва нерезидентів.
Об`єктом оподаткування є оподатковуваний прибуток, який розраховується за наступною схемою (схема 3).
Згідно зі статтею 4 Закону: "... Валовий дохід - це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами".
У статті 5 Закону дається визначення валових витрат: "Валові витрати виробництва та обігу - це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, що здійснюються як компенсація вартості (робіт, послуг), які були придбані (виготовлені) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності
Схема 3
Схема розрахунку оподаткування прибутку
Оподатковуваний прибуток
Скоригований дохід = сукупний - доходи, що виключаються
валовий дохід (коригування)
=
Сума амортизаційних відрахувань
Сума валових витрат
-
-
Отже, можна дати такий висновок, що оподатковуваний прибуток - це різниця між скоригованим доходом та сумою валових витрат і сумою амортизаційних відрахувань.
У статті 8 і 9 Закону приводиться визначення та розрахунок амортизації.
Амортизація основних фондів і нематеріальних активів - це поступове віднесення витрат на їх придбання, на зменшення скоригованого прибутку платника податку у межах норм амортизаційних відрахувань, встановлених чинним законодавством. Амортизації підлягають витрати на:
- придбання основних фондів та нематеріальних активів для власного виробничого використання, включаючи витрати на придбання племінної худоби та вирощування багаторічних насаджень до початку плодоношення;
- самостійне виготовлення основних фондів для власних виробничих потреб, включаючи витрати на виплату заробітної плати працівникам, які були зайняті виготовленням таких основних фондів;
- проведення всіх видів ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів покращання основних фондів;
- покращання якості земель, не пов`язаних із будівництвом.
Не підлягають амортизації та повністю відносяться до складу валових витрат звітного періоду витрати платника податку на:
- придбання і відгодівлю продуктивної худоби;
- вирощування багаторічних плодоносних насаджень;
- придбання основних фондів або нематеріальних активів з метою їх подальшого продажу іншим особам чи їх використання як комплектуючих (складових частин) інших основних фондів. Призначених для подальшого продажу іншим особам;
- утримання основних фондів, що знаходяться на консервації.
На мою думку, особливістю є те, що амортизаційні відрахування цільового призначення не мають. Основні фонди діляться на три групи:
1. Будівлі, споруди, їх структурні компоненти та

 
 

Цікаве

Загрузка...