WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерський і податковий облік ліцензування - Реферат

Бухгалтерський і податковий облік ліцензування - Реферат


сировина - предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.
Продаж яких виробів необхідно ліцензувати
Розпочинаючи діяльність з роздрібної або оптової торгівлі горілчаними, тютюновими виробами, передусім необхідно визначити для себе, продаж яких товарів потребує ліцензування. Відповідно до Закону України від 19.12.95 р. №481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", до алкогольних напоїв належать продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць, які належать до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів за кодами 22 04, 22 05, 22 06, 22 08.
Так, до алкогольних напоїв за кодом 22 04 належать:
- вина виноградні натуральні, включаючи кріплені;
- сусло виноградне, крім зазначеного в товарній позиції 20 09 (соки фруктові, включаючи виноградне сусло, і соки овочеві, незброджені та ті, що не містять добавок спирту, із додаванням або без додавання цукру або інших підсолоджуючих речовин).
До товарів під кодом 22 05 належать:
- вермути;
- інші виноградні натуральні вина з додаванням рослинних або ароматних екстрактів.
До товарів під кодом 22 06 належать:
- інші зброджені напої (яблучний сидр, пері - грушевий сидр, медяний напій);
- суміші зі зброджених напоїв і суміші зброджених напоїв і безалкогольних напоїв, які в іншому місці не пойменовані.
До товарів за кодом 22 08 належать:
- етиловий неденатурований спирт із концентрацією спирту менше 80%;
- спиртові настойки;
- лікери;
- інші спиртові напої.
Що стосується тютюнових виробів, реалізація яких підлягає ліцензуванню, то до них належать товари, що мають, відповідно до Гармонізованої системи опису, коди 24 02 і 24 03.
До групи 24 02 належать:
- сигари, сигари з обрізаними кінцями;
- сигарили - тонкі сигари;
- сигарети з тютюну чи його замінників.
До групи 24 03 належать:
- інший виготовлений промислово тютюн;
- промислові замінники тютюну;
- тютюн "гомогенізований" "відновлений";
- тютюнові екстракти та есенції.
________________________________________
Перегланути блок-схему (PDF-43.3Kb)
________________________________________
Скільки ліцензій потрібно і де їх придбати
Кожного разу, коли підприємець вирішує зайнятися реалізацією горілчаних чи тютюнових виробів або разом тих і інших, постає запитання: а скільки ліцензій потрібно для цього? Щоб правильно відповісти на нього, перш за все необхідно з'ясувати, скільки торгових місць має підприємство, на яких будуть реалізовуватися горілчані або тютюнові вироби.
Законом України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" визначено, що видача ліцензій на здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності. Тобто підставою для визначення кількості ліцензій, які має придбати підприємець, є кількість місць торгівлі.
У вищезгаданому законі визначено, що місце торгівлі - це місце реалізації товарів, обладнане електронним контрольно-касовим апаратом або де є товарно-касова книга, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.
Оснащення місця торгівлі електронними контрольно-касовими апаратами або товарно-касовими книгами є умовою реалізації товарів, а не підставою для видачі кількох ліцензій.
Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою КМУ від 30 липня 1996 року №854, встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями - це діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування.
Таким чином, враховуючи вимоги чинного законодавства для здійснення діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями в одному приміщенні чи будівлі (продовольчому магазині, барі, кафе тощо) за однією адресою, суб'єкт підприємницької діяльності повинен мати одну ліцензію на діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Якщо підприємець має намір здійснювати продаж на одному торговому місці як горілчаних, так і тютюнових виробів, необхідно мати на увазі, що ліцензії видаються окремо(!) на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
На підставі наведеного можна зробити висновок:
- підставою для придбання ліцензії є факт продажу горілчаних та тютюнових виробів;
- кількість ліцензій не залежить від кількості електронно-касових апаратів або товарно-касових книг, які використовуються на одному торговому місці;
- кількість ліцензій повинна дорівнювати кількості торгових місць, де реалізуються горілчані вироби;
- якщо в одному торговому місці здійснюється продаж як горілчаних, так і тютюнових виробів, навіть при застосуванні одного касового апарата необхідно придбати дві ліцензії.
Залишилося з'ясувати, де отримувати ліцензії?
Як визначено законодавством, ліцензію отримують за місцем торгівлі підприємця.
Приймання документів для одержання ліцензій на провадження роздрібної торгівлі та їх видача провадяться відділами з питань торгівлі районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, а у містах обласного підпорядкування - виконавчими комітетами міських рад, за погодженням з Міністерством фінансів. Приймання документів для одержання ліцензій на провадження оптової торгівлі - у відповідних територіальних управліннях Мінфіну.
У разі провадження діяльності з продажу таких виробів у декількох торгових місцях, розташованих у різних територіальних громадах, ліцензії придбаваються у відповідних територіальних громад.
Подання документів
Перш ніж вирушити до відділу торгівлі місцевої держадміністрації або виконкому міськради або до відповідного відділу Мінфіну, заздалегідь з'ясуйте, о котрій годині та в якому приміщенні приймають документи. Адже документи для отримання ліцензії приймають за графіком, у спеціально визначеному приміщенні.
Документи для отримання ліцензії подає фізична особа:
- особисто підприємець, у разі придбання ліцензії фізичною особою - суб'єктом підприємницькоїдіяльності;
- яка уповноважена юридичною особою, у разі придбання ліцензії юридичною особою.
Наказом МЗЕЗторгу України від 17.06.96 р. №347 "Про заходи щодо організації роботи з видачі ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами" визначено порядок надання документів.
Якщо ліцензію на право роздрібної торгівлі горілчаними або тютюновими

 
 

Цікаве

Загрузка...