WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Інформаційні системи бухгалтерського обліку - Курсова робота

Інформаційні системи бухгалтерського обліку - Курсова робота

відображення в обліку господарських операцій оприбуткування товарів призначений документ "Надходження товару". Його форма заповнюється на підставі складських документів оприбуткування і супровідних документів постачальника в наступному порядку.
Спочатку в шапці документа вказується постачальник (фабрика "Орлан"), супровідний документ (накладна 9487) і склад, на який прийнятий товар (головний). Заповнення цих реквізитів провадиться вибором з відповідних довідників. Якщо запис у довіднику відсутній, його можна ввести безпосередньо в процесі роботи з документом.
Потім заповнюється таблична частина, у якій перелічуються асортимент товару, кількість і ціна за одиницю. Якщо товар уже надходив раніше, то можна скористатися кнопкою "Підбор" у цьому випадку досить вибрати товар з довідника "Номенклатура" і вказати його кількість. Інші графи табличної частини ("Ціна", "Сума", "ПДВ", "Усього") підраховуються автоматично. Припустимо, що даний товар в організацію ніколи не надходив. У цьому випадку нову товарну позицію необхідно описати в довіднику "Номенклатура", форма списку якого відкривається при заповненні табличної частини. Асортимент товарів може складати тисячі позицій, тому для зручності пошуку довідник структурують, підрозділяючи товари на групи, підгрупи і т.д. визначимо отримані товари в групу "Одяг", а потім перейти в режим опису нової товарної позиції (пункт "Нова" меню "Дії" головного меню). Для того щоб система могла правильно інтерпретувати номенклатурну одиницю, у реквізиті "Тип" указується її класифікаційна ознака. У нашому прикладі "штани дитячі" - це товар.
У реквізиті "Найменування" указується коротке найменування товарної позиції. Найменування товару для вихідних документів (накладних, рахунків- фактур) вказується в багатострочному полі "Повне найменування, коротка характеристика".
У реквізиті "Вид" указується вид діяльності, у рамках якого передбачається реалізувати товар ("Продаж верхнього одягу"). Значення цього реквізиту визначає об'єкт аналітичного обліку по субконто "Види діяльності", де на рахунку 46 "Реалізація продукції (робіт, послуг)" програма відіб'є операції з продажу товарів за допомогою документів типової конфігурації.
Реквізит "Одиниця виміру" заповнюється вибором з однойменного довідника.
Важливу роль в описі товарної позиції грає реквізит "Тип товару", значення якого і визначає, як варто враховувати товар, - на балансі чи за балансом. Між типом товару і рахунком для обліку товарів мається зв'язок, зазначений в табл.1
Тип товару
Рахунок (субрахунок) для обліку товарів
Власний 41.1 "Товари на складах" чи 41.2 "Товари в роздрібній торгівлі" (конкретний субрахунок визначається за допомогою перемикача в шапці екранної форми документа "Надходження товару")
На комісії 004 "Товари, прийняті на комісію"
Тара 41.3 "Тара під товаром і порожня"
Покупні вироби 41.4 "Покупні вироби"
Оскільки за умовами прикладу "штани дитячі" переходять у власність торгової організації, то тип товару - "Власний".
Значення реквізитів "Облікова (покупна) ціна" і "Оптова ціна без податків" носить сервісний характер і використовується за замовчуванням в екранних формах документів на надходження і відпустку товарів.
При заповненні реквізитів ставки податків, варто враховувати наступне:
- ставка ПДВ указується стосовно до продажу цього товару за схемою оптової торгівлі -20%
- якщо товар входить у перелік товарів, вартість яких за певних умов є об'єктом оподаткування з продажів, то обов'язково вказується ставка податку.
Після заповнення всіх необхідних реквізитів інформації про товар, продовжується заповнення табличної частини документа "Надходження товарів".
Після того, як у табличній частині буде відбита вся інформація про всі товари, що надійшли, документ зберігається і проводиться. При цьому автоматично будуть сформовані проводки (табл.2)
№ Дт СубконтоДт Кт СубконтоКт Вал. В Вал.торб. Сума
…... Курс Сод.Проводки №Ж
1 41.1 Штани дитячі 60.1 Орлан 200.0 28000.00
Загальний Накладна
9487 Надійшли товари ТВ
2 41.1 Штани чоловічі 60.1 Орлан 400.00 96000.00
Загальний Накладна
9487 Надійшли товари ТВ
3 19.6 Орлан 60.1 Орлан 22000.00
Накладна
9487 Накладна
9487 Виділений ПДВ ТВ
Якщо товари прибуткуються безпосередньо в роздрібній мережі, то в шапці екранної форми документа "Надходження товарів" перемикач встановлюється в положення "Товари надійшли …вроздріб". У цьому випадку будуть формуватися інші проводки (табл.3).
№ Дт СубконтоДт Кт СубконтоКт Вал. В Вал.торб. Сума
…... Курс Сод.Проводки №Ж
1 41.2 Штанидитячі 60.1 Орлан 200.0 30800.00
Загальний Накладна
9487 Надійшли товари ТВ
2 41.2 Штани чоловічі 60.1 Орлан 400.00 115200.00
Загальний Накладна
9487 Надійшли товари ТВ
Якщо, у реквізиті "Тип товару" елемента довідника "Номенклатура" указати, що товар отриманий "На комісію", то при проведенні документа будуть сформовані записи, представлені в табл.4.
№ Дт СубконтоДт Кт СубконтоКт Вал. В Вал.торб. Сума
…... Курс Сод.Проводки №Ж
1 004 Штани дитячі 200.0 30800.00
Орлан Надійшли товари ТВ
Накладна 9487
2 004 Штани чоловічі 400.00 115200.00
Орлан Надійшли товари ТВ
Накладна 9487
Висновок
Застосування інформаційних систем бухгалтерського обліку на підприємстві в умовах перехідної економіки України є однією з найбільш важливих задач. Ситуація така, що сам по собі бухгалтерський облік на підприємстві може розглядатися як внутрішня справа підприємства, а основою для оцінки фінансово-господарської діяльності підприємства з боку держави служить звітність (бухгалтерський баланс і численні інші звітні форми), що повинна щокварталу надаватися в податкову інспекцію по місцеві реєстрації підприємства. Крім того, існують планові і позапланові податкові перевірки, при проведенні яких можуть знадобитися всі бухгалтерські документи, включаючи первинні. Усе це обумовлює широке застосування ІСБО в сучасній Україні.
В даний час існує широкий вибір різних інформаційних систем бухгалтерського обліку. Не слід поділяти їх на погані і гарні, сильні слабкі. Усі вони гарні і їхні можливості знаходять практичне застосування на підприємствах різного розміру, профілю і роду діяльності. При автоматизації варто вибрати необхідну ІСБО, виходячи з задач і наявних ресурсів.
При використанні інформаційних систем бухобліка важливо не просто перевести всю паперову роботу на комп'ютер. Важливо, щоб це збільшило ефективність роботи бухгалтерії і поліпшило контроль над фінансово-господарською діяльністю підприємства, що у свою чергу збільшить ефективність управління підприємством, і, як наслідок, ефективність його роботи.
Список літератури
1. Брага В.В. "Комп'ютеризація бухгалтерського обліку М - Финстатинформ 1998
2. Журнал "Бухгалтер і комп'ютер" №1-3 2000 р.
3. "1С: Бухгалтерія", Настільна книга користувача М - 1999
4. ЕКСПЕРТ АВТОМАТИЗАЦІЇ №29,97 "Інформаційні технології і бізнес" И.Аглицкий.
5. 1998. 6. Волков С.И., Романов А.Н. "Организация машинной обработки экономической информации" - М.: Финансы и статистика", из.2-е преработанное
6. Кондрашова С.С. "Інформаційні технології в економиці": Навч.посібник.- К.: МАУП, 1998. - 136 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...