WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік нарахування заробітної плати різних категорій робітників на підприємствах різних форм власності - Курсова робота

Облік нарахування заробітної плати різних категорій робітників на підприємствах різних форм власності - Курсова робота


бухоблік
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Облік нарахування заробітної плати різних категорій робітників на підприємствах різних форм власності"
Вступ
За період незалежності України відбулися значні зміни у соціальній, політичній й економічній сферах. Тому необхідним було введення нових законопроектів, формування економічних відносин та економіки країни в цілому, враховуючи умови переходу до ринкової економіки.
Сучасна політика спрямована на ефективність функціонування та розвиток суб'єктів господарювання, забезпечення формування відповідних індивідуальних і колективних стимулів, основною формою реалізації яких є оплата праці різних категорій персоналу.
На госпрозрахункових підприємствах всіх форм власності і господарювання рівень оплати праці визначається підприємствами самостійно в колективних договорах. Зрозуміло, з дотриманням норм і гарантій, визначених законом України, генеральною та галузевими угодами.
За умов розвитку підприємництва та існування різних форм власності заробіток працівника вже не визначається розміром якогось гарантованого фонду оплати праці, а все більше залежить від кінцевих результатів і доходів від діяльності підприємства.
Основними формами оплати і відповідно обліковими показниками є відрядна і почасова. Якщо технічне нормування дає змогу провадити оплату праці робітників, відповідно до її кількості, тарифної системи з урахуванням у рівнях кваліфікації робітників, завантаженості і складності праці, то форми оплати праці з їх системами враховують заробіток, фактично відпрацьований час, обсяг виготовленої продукції або виконаних робіт і послуг.
Практична організація оплати праці базується на державному і договірному регулюванні її абсолютного рівня та механізмі визначення індивідуальної заробітної плати всіх окремих категорій працівників (робітників, спеціалістів, службовців, керівників) підприємств та установ різних форм власності. Основним організаційно-правовим інструментом обґрунтування диференціації заробітної плати працівників різних суб'єктів господарювання є тарифно-посадова система, основні елементи якої такі: тарифно-кваліфікаційні довідники, кваліфікаційні довідники посад керівників, спеціалістів і службовців, тарифні сітки і ставки, схеми посадових окладів.
До складу витрат на оплату праці включаються виплати заробітної плати, нараховані, виходячи з відрядних розцінок, тарифів, ставок і посадових окладів, систем преміювання робітників, керівників, спеціалістів, службовців за виробничий результати.
1. Фонд оплати праці.
Фонд основної зарплати.
Фонд оплати праці - це сума коштів направлена на оплату праці персоналу за певний період (місяць, рік).
До Фонду основної заробітної плати належать:
а) заробітна плата, нарахована за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці, посадових обов'язків за окремими розцінками, тарифними ставками робітників на підприємстві;
б) суми процентних або компенсаційних відрахувань залежно від обсягів доходів, одержаних від реалізації продукції, у випадках, коли вони є основною заробітною платою;
в) суми авторського гонорару діячам мистецтва, працівникам редакції газет і журналів, телеграфних агентств, видавництв, радіо, телебачення та і інших підприємств і оплата праці, що здійснюється за ставками авторської постановчої винагороди, нарахованими на даному підприємстві.
Фонд додаткової зарплати.
До цього фонду належать:
а) надбавки і доплати до тарифних ставок і посадових окладав у розмірах, передбачених чинним законодавством:
- кваліфікованим робітникам, що зайняті на особливо відповідальній роботах, за високу кваліфікаційну майстерність;
- за класність водіям автомобілів, працівникам локомотивних бригад, трактористам-машиністам, робітникам провідних професій тих галузей народного господарства, в яких запроваджено такі надбавки і доплати за звання майстра і клас кваліфікації;
- бригадирам з-поміж робітників, не звільнених від основної роботи, за керівництво бригади;
- персональні добавки;
- керівникам, спеціалістам, службовцям, за високі успіхи у праці ;
- за знання іноземної мови;
- за суміщення професій, розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт;
- доплата до середнього заробітку у випадках, передбачених законодавством;
- за роботу у тяжких, шкідливих, особливо шкідливих умовах;
- за роботу у нічний час;
- робітникам, постійно зайнятим на підземних роботах.
б) Премії працівникам, керівникам, спеціалістам та іншим службовцям за виробничі результати, включаючи премію за економію конкретних видів матеріальних ресурсів, в тому числі за виконання і перевиконання виробничих завдань.
в) Винагороди за вислугу років, стаж роботи, передбачені чинним законодавством.
г) Оплата праці у вихідні та святкові дні, у понаднормовий час за розцінками.
д) Заробітна плата за кінцевим підсумком року, обумовлена системами плати праці на сільськогосподарських підприємствах.
е) Суми компенсації внаслідок тимчасової втрати працездатності.
є) Процентні або комісійні винагороди.
ж) Оплата робітникам днів відпочинку.
з) Оплата праці кваліфікованих робітників, керівників, спеціалістів підприємств, що працюють без звільнення від основної роботи, з підготовки і підвищення кваліфікації робітників.
и) Суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників.
і) Оплата вимушеного прогулу або виконання нижче оплачуваної роботи.
й) Витрати, пов'язані з наданням безкоштовного проїзду працівникам залізничного, авіаційного, морського, річкового, автомобільного і міського електротранспорту.
к) Оплата щорічних і додаткових відпусток, грошових компенсацій за невикористану відпустку.
л) Оплата робочого часу працівників, залучення до виконання державних і громадських обов'язків, якщо ці обов'язки виконуються в робочий час.
м) Витрати у розмірі страхових внесків пов'язаних з добровільним страхуванням працівників. При цьому зазначені суми включаються до Фонду оплати праці у тому місяці, в якому провадяться перерахунки страхової компанії.
Інші виплати, що не входять до складу Фонду заробітної плати.
а) Суми вихідної допомоги.
б) Одноразова допомога і добові, що сплачуються при проведенні, зарахуванні і відрядженні на роботу до іншої місцевості, витрати на відрядження.
в) Надбавки за пересувний, роз'їзний характер робіт для працівників, безпосередньо зайнятих на будівництві.
г) Виплати польового забезпечення.
д) Допомога з тимчасової непрацездатності, по вагітності і пологах, одноразова допомога при народженні дитини, по догляду за дитиною до встановленого законодавством віку, грошові виплати матерям, зайнятим доглядом за трьома і більше дітьми віком до 16-ти років, допомога на дітей віком до 16-ти років.
2. Форми і системи оплати праці.
Форми і системи оплати праці на підприємстві регулює керівник підприємства.
Заробітнаплата - це грошова винагорода, яка згідно трудового договору виплачується працівникові за виконану ним роботу.
Основна заробітна плата - це оплата праці за виконану роботу відповідно встановлених норм. Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок, підрядних розцінок, посадових

 
 

Цікаве

Загрузка...