WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Cтан системи оподаткування фізичних осіб в Україні, її переваги та недоліки, перспективи розвитку - Курсова робота

Cтан системи оподаткування фізичних осіб в Україні, її переваги та недоліки, перспективи розвитку - Курсова робота

потіжність двигуна чи довжина транспортного засобу) і тверді ставки податку на рік залежно від видутраспортного засобу.
Також це стосується транспортних засобів, щодо яких звільняється від сплати податку вище зазначена категорія осіб.
Річна сума податку з власників транспортних засобів сплачується незалежно від того, коли вони були придбані. У випадках, коли транспортні засоби придбані у другому півріччі, податок сплачується новим власником у половинному розмірі, незалежно від того, сплатив чи ні податок за ці транспортні засоби їх попередній власник.
При знятті транспортного засобу з обліку для його реалізації до строку проходження технічного огляду фізичні особи податок за цей рік не сплачують. Податок буде сплачено новим власником перед його реєстрацією.
Податок з власників транспортних засобів не справляється , якщо овни не знаходяться на обліку Державтоінспекції або інших відповідних органів. За транспортні засоби, що не експлуатуються у зв"язку із перебуванням їх власника у відрядженні або з інших причин даний податок сплачується на загальних підставах за повний рік.
Облік надходження податку ведеться за платниками- фізичними особами у книзі зведених .підсумків надходжень, скасувань та надходжень за формою № 26 та у реєстрі надходжень та повернень за формою № 25 відкритим за кодом бюджетної класифікації 12020200 - "Податок з громадян-власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів".
Відповідальність платників податку з власників транспортних засобів.
За порушення податкового законодавства щодо податку з власників транспортних засобів платники несуть відповідальність згідно із Законами України "Про податок з власників транспортних засобів засобів та інших самохідних машин та механізмів", "Про погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами", "Про державну податкову службу в Україні".
При застосування до платників податків штрафних санкцій слід керуватися Інструкцією про порядок застосування та стягення сум штрафних санкцій органами державної податкової служби, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2001 № 110, зареєстрованою у Міністрестві юстиції України 23.03.2001.№ 268/5459.
При нарахуванні пені у зв"язку із несвоєчасним погашенням узгодженого податкового зобов'язання слід керуватися Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2001.№ 77, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 16.03.2001р.за№ 240/5431.
Єдиний податок
Фізичні особи - суб"єкти підприємницької діяльності можуть бути платниками єдиного податку, якщо вони самостійно обрали єдиний податок як спосіб оподаткування отриманих ними доходів і одержали відповідне свідоцтво від органу державної податкової служби.
Право запровадження спрощеної системи оподаткування та обліку звітності, яка передбачає можливість сплати єдиного податку, мають фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис.грн.
Не можуть бути платниками єдиного податку:
1 - фізичні особи - СПД, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними і тютбновими виробами, пально-мастильними матеріалами;
2 - суб"єкти підприємницької дільності, на яких поширюється дія Закону України "Про патентування деяких відів підприємницької діяльності" в частині придбання спеціального патенту.
Для фізичних осіб ставки єдиного податку встановлюються місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності та не може становити менше ніж 20 грн та більше ніж 200 грн на місяць. У разі, коли фізична особа здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, вона отримує одне свідоцтво і сплачує єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. У разі, коли фізична особа - платник єдиного податку - здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої рпаці або за участю у підприємницькій діяльності членів її сім"ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 % на кожну особу.
Фізична особа-СПД сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Фізична особа-СПД, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, перерахування, відрахування до державних цільових фондів зборів, пов"язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім"ї. Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладаються єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім"ї.
Відповідно до Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" після набрання ним чинності до прийняття спеціального закону про оподаткування фізичних осіб-підприємців діятимуть відповідні норми Декрету "Про прибутковий податок з громадян".
III. Шляхи вдосконалення прямих податків з громадян.
Майбутнє України як держави з визначеним вектором інтеграції в європейську спільноту потребує вироблення відповідних підходів до вдосконалення податкової системи країни. На сьогодні в Україні відсутні механізми адаптації фінансової системи держави до технологій, притаманних високорозвиненим ринковим суспільно-економічним відносинам.
Основний обсяг податкових надходжень забезпечують прямі податки. Так, протягом 2003 року до заведеного бюджету України надійшло 13,5 млрд.грн від прибуткового податку з громадян (5,1 % ВВП).
Останнім часом проблемі вдосконалення прямого опоодаткування населення приділяється чимало уваги: по-перше, реформовано прибутковий податок з громадян у бік зменшення ставки, що сприятиме розширенню бази оподаткування та стимулюванню економічної активності платників, по-друге, внесено суттєві зміни з метою спрщення процедур адміністрування, по-третє, зменшено обсяг податкових пільг (як правило, необгрунтованих).
Значно зросла кількість наукових праць, автори яких досліджують систему прямого оподаткування населення та порушують наболілі питання щодо їх вдосконалення (плідно працюють над цією проблематикою О.Василик, О.Данилов, Л.Литвиненко, П.Мельник, А.Соколовська та інші вчені). Водночас є значні проблеми щодо забезпечення системності побудови прямого оподаткування як специфічного інституту

 
 

Цікаве

Загрузка...