WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Організація обліку праці та її оплати - Контрольна робота

Організація обліку праці та її оплати - Контрольна робота

документами, вартості одержання матеріалів, продукції та товарів в рахунок заробітної плати та інших утримань із сум оплати праці персоналу.
Рахунок 662 " Розрахунки з депонентами" - облік нарахованих, але не одержаних персоналом у встановлений строк сум з оплати праці. Регістрами обліку по рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці" є журнали 5 та 5А.
Надання відпусток регулюється Законом України "Про відпустки", згідно з яким право на відпустки мають громадяни України, що перебувають у трудових відносинах з підприємствами , а також працюють за трудовою угодою у фізичної особи, іноземні громадяни та особи без громадянства, які працюють в Україні.
Види відпусток:
" щорічна відпустка - основна і додаткова ( за роботу в шкідливих і важких умовах, за особливий характер праці, інші, передбачені законодавством)
" додаткова віпустка у звя`зку з освітою
" творча відпустка
" соціальна відпустка - у зв`язку з вагітністю та пологами; по догляду за дитиною; додаткава відпустка працівникам, що мають дітей.
" відпустка без збереження зарплати.
Надання відпусток працівникам підприємства здійснюється згідно ст.74,75,76,77,78,79,80,81,82,83,84 КЗпП.
Підставою для надання відпустки є заява працівника. На підставі затвердженого графіку відпусток чи заяви працівника на підприємстві видається наказ про надання відпустки. Наказ видається в двох примірниках. Один примірник залишаються у відділі кадрів. При цьому в типовій формі П-2 в розділі ІV " Відпустки " проводяться записи про види відпусток , період, за який вона надається, дати і номери наказу. Другий примірник наказу передається до бухгалтерії підприємства і є підставою для нарахування і виплати відпускних.
При оформленні відпустки також застосовують перелік про надання відпустки (ф.П-7).
Оскільки додаткова відпустка за ненормаваний робочий день до 7 календарних днів, то в колективному договорі слід передбачити перелік посад ( вид робіт чи професій) з зазначенням проти кожної конкретної тривалості додаткової відпустки. Наприклад:
- головний бухгалтер - 7 календарних днів;
- заступник головного бухгалтера - 7 календарних днів;
- бухгалтер - 6 календарних днів;
- касир - 2 календарних дні.
Додаткова відпустка за ненормований робочий день надається пропорційно до часу, відпрацьованого на роботі, посаді, яка дає право на таку додаткову віпустку.
Згідно з законодавством України передбачено наступні види відрахувань з фонду оплати праці:
" збір на обов`язкове державне пенсійне страхування;
" внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням;
" внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
" внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання , які спричинили втрату працездатності.
Згідно з чинним законодавством із заробітної плати працівників підприємства також проводяться утримання.
Обов`язковими видами утримань із заробітної плати є наступні:
" прибутковий податок з громадян;
" утримання до Пенсійного фонду;
" утримання на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням;
" утримання на загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Крім того із заробітної плати можуть здійснюватися утримання, наприклад, аліментів, штрафів та інших сум для відшкодування заподіяного збитку на підставі рішення судів, а також профспілкові внески тощо.
Утримання аліментів здійснюєтьсяз усіх видів заробітку та додаткової винагороди як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.
Поряд з тим законодавством передбачено ряд виплат, з яких не здійснюється утримання аліментів (таблиця 2).
Таблиця 2.
№ зп Види виплат
1 Вихідна допомога при звільненні і сума неоподатковуваного розміру матеральної допомоги
2 Компенсація працівникові за невикористану відпустку, крім випадків, коли особа при звільненні отримує компенсацію за відпустку, невикористну протягом декількох років
3 Допомога на лікування
4 Допомога по вагітності та пологах
5 Компенсаційні виплати при відрядженнях і переведенні на роботу в іншу місцевість
6 Польове забезпечення, надбавки до заробітної плати та інші суми , що виплачуються замість добових і квартирних
7 Компенсаційні суми, що виплачується за амортизацію інструментів та знос одягу
8 Матеріальна допомога особам, які втратили право на допомогу по безробіттю
9 Вартість безоплатно наданих квартир і комунальних послуг
10 Одноразова допомога при народженні дитини
11 Державна допомога на поховання
12 Допомога по догляду за дитиною; допомога особам, зайнятим доглядом за трьома і більше дітьми віком до 16 років, доглядом за дитиною-інвалідом, по тимчасовій непрацездатності у зв`язку з доглядомза зворою дитиною; інша допомога на дітей, передбачена законодавством
13 Державна допомога, що виплачується на неповнолітніх дітей у період розшуку їх батьків
14 Щомісячна грошова допомога у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадян, які проживають на територіях радіоактивного зараження
15 Вартість виданого безоплатного обмундирування і натурального посточання
16 Дотації на харчування, вартість путівки до санаторіїв і будинків відпочинку за рахунок фонду споживання
Утримання аліментів здійснюється із сум заробітку, який належить особі, що сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку податків.
Завдання контролю за використанням праці і фонду її оплати - систематичне спостереження за використанням праці і фонду її оплати на кожній ділянці підприємства і за кожним виконавцем окремих господарських процесів.
Оперативний бухгалтерський контроль за використанням праці і фонду її оплати може здійснюватись за допомогою первинних одноразових і зведених документів, накопочувальних і групувальних відомостей, виробничих звітів і технологічних карт. Організувати такий контроль повинен головний бухгалтер підприємства. Оперативний контроль сприяє підвищенню ефективності праці, її економному і раціональному розподілу, виконанню робіт, усуненню непродуктивних випрат праці, зниженю собівартості продукції, забезпеченню підвищення продуктивності праці, підвищенню загальної ефективності діяльності всього виробництва.
Для раціональної організації оперативного бухгалтерського контролю розробляється план контролю, в якому зазначаються об`єкти контролю, його джерела, віконавці, способи і строки складання

 
 

Цікаве

Загрузка...