WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Відповіді на питання до державного іспиту “Бухоблік” - Реферат

Відповіді на питання до державного іспиту “Бухоблік” - Реферат

цього особи) складається список з зазначенням прізвища кожного працівника, за який період не використана відпустка, кількість днів невикористаної на 1 січня наступного року відпустки.
Якщо на підприємстві не прийнято створювати резерв на оплату наступних відпусток, то заробітна плата нарахована працівникам при наданні відпустки, відноситься на витрати виробництва або обігу в загальному порядку (тобто відображається по дебету рахунка 23 "Виробництво" та ін (91,92, 93, 94). в кореспонденції з кредитом рахунка 661 "Розрахунки за заробітною платою").
Суму відпускних нараховують, виходячи з середнього заробітку. Виходячи із затвердженого Порядку визначення середньої заробітної плати, при нарахуванні оплати за час чергової і додаткової відпустки в календарних днях або за час відпустки у зв'язку з навчанням без відриву від виробництва. які надаються в календарних днях, виходять з сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців (або менший фактично відпрацьований період). У підрахунок середнього заробітку включаються всі види основної і додаткової заробітної плати, преміальні виплати (у тому числі одноразові заохочення працівникам за виконання важливих виробничих завдань, винагорода за результатами роботи підприємства за підсумками року), а також допомога по тимчасовій непрацездатності (за винятком виплат, передбачених п. 4 Порядку). Шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед настанням відпустки 12 місяців (або менший фактично відпрацьований період) на відповідну кількість календарних днів року (або менший відпрацьований період), за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством, і множенням на кількість календарних днів відпустки визначають заробітну плату працівникові за час відпустки.
При наданні працівнику чергової відпустки прибутковий податок утримується в такому порядку:
1) окремо утримується податок за попередній місяць;
2) окремо - із суми відпускних І заробітку за поточний місяць, якщо працівник буде перебувати у відпустці до кінця місяця;
3) із суми відпускних, які приходяться на неповний наступний місяць, при наданні відпустки податок не утримується. Податок з цих сум утримується після повернення працівника із відпустки разом з заробітком за весь даний місяць в загальному порядку.
№ _49_ Утримання із заробітної плати.
Законодавство України передбачає утримання із нарахованої заробітної плати працівників підприємства частини грошей, що обумовлено системою оподаткування доходів фізичних осіб, формуванням доходів пенсійного фонду та органів соціального страхування, практикою судочинства тощо. За своїм характером вони поділяються на 2 групи: обов'язкові та утримання за ініціативою підприємства.
Обов'язкові утримання включають прибутковий податок, утримання до Пенсійного фонду, утримання збору на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими народженням і похованням, утримання збору на соціальне страхування на випадск безробіття, утримання за виконавчими листами і приписами нотаріальних контор на користь юридичних і фізичних осіб тощо.
До утримань за ініціативою підприємства відносять: суми, утримані з членів трудового колективу за заподіяну матеріальну шкоду, за допущений брак, своєчасно не повернуті суми, одержані у підзвіт, своєчасно не погашені безпроцентні позики, видані членам трудового колективу, за формений одяг.
Прибутковий податок - це обов'язковий платіж, що встановлюється державою для фізичних осіб, які отримують доходи. Суми прибуткового податку надходять до державного бюджету.
Сукупний оподатковуваний дохід для обчислення прибуткового податку визначається у гривнях, соті частини гривні (від 1 коп. до 99 коп. включно) невраховуються.
Розмір податку працівників з доходів, одержаних за основним місцем роботи, визначається за ставкою в розмірі 13 % нарахованої заробітної плати .
Нарахування, утримання і сплата в бюджет прибуткового податку здійснюється підприємствами всіх форм власності і фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які проводять виплату доходів.
Із доходів громадян, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, прибутковий податок знімається з чистого доходу, який являє собою різницю між валовим доходом (виручкою) і документально підтвердженими витратами, які безпосередньо пов'язані з одержанням доходів.
Існують наступні види відрахувань з суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників:
" збір на обов'язкове державне пенсійне страхування;
" внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття;
" внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням;
" внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ( в залежності від класу професійного ризику виробництва).
Утримання до Пенсійного фонду з нарахованої заробітної плати здійснюються в розмірі: 1 %, якщо загальна сума нарахованої заробітної плати складає до 150 грн., 2 %, якщо сума заробітної плати більше 150 грн. Утримання на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності становить 0,5%.
Утримання на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття становить 0,5 % від нарахованої суми заробітної плати.
Утримання за виконавчими листами.
Виконавчий лист - це документ, спрямований на примусове виконання рішення суду або денного компетентного органу (аліменти, оплата, компенсація за каліцтво). Аліменти на неповнолітніх дітей з їх батьків стягують в розмірі на одну дитину - 25%, на двох дітей - 1/3 заробітної плати, на трьох і більше дітей - 50% заробітної плати.
Ще утримуються профспілкові внески, якщо працюючий є членом профспілки в розмірі 1% від нарахованої заробітної плати.
Утримання із заробітної плати може здійснюватися також за заявами працівників(перерахування в ощадний банк, погашення комунальних платежів, погашення позик, перерахування торговим організаціям за товари продані в кредит тощо).
В системі рахунків бухгалтерського обліку утримання із заробітної плати відображається записами Дт 661 - Кт 64, 65, 68.
№ _50_ Порядок та документування операцій по виплаті заробітної плати. Облік депонованої заробітної плати
Заробітна плата працівникам відповідно до законодавства про працю виплачується в дні передбачені нормативним договором.
Основним регістром для оформлення розрахунків між робітниками і службовцями є розрахункова відомість і особовий листок.
Особовий листок відкривається на кожного працюючого де вказується прізвище , ім'я , по-батькові , рік і дата народження , професія , спеціальність , категорія , кількість дітей і інші дані , які необхідні для розрахунку з/ти.
Як в розрахунковій відомості , так і в особистому листку є три розділи :
1. Нараховано /по видах

 
 

Цікаве

Загрузка...