WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Відповіді на питання до державного іспиту “Бухоблік” - Реферат

Відповіді на питання до державного іспиту “Бухоблік” - Реферат

до двадцяти дев"яти. Найменування професій, що належать до кожного з цих розрядів і єдині коефіцієнти заробітної плати відповідно до першого розряду.
Категорію, розряд відповідно до єдиного тарифу сітки встановлює кваліфікаційна комісія призначена, відповідним наказом по організації.
При погодинній системі оплати праці зарплата нараховується шляхом множення кількості відпрацьованих годин згідно табелю обліку робочого часу і розцінки за 1 годину.
При відрядній оплаті праці заробітна плата нараховується шляхом множення кількості виготовленої продукції за розцінку за одиницю продукції.
Якщо заробітна плата здійснюється по посадовому окладу , то при неповністю відпрацьованих днях зарплата нараховується так: місячний оклад ділять на кількість робочих днів цього місяця, таким чином одержують середньоденну зарплату, яку множать на кількість відпрацьованих днів фактично.
Основний фонд заробітної плати включає:
1. Відрядна або погодинна зарплата.
2. Надбавки.
2.1. Надбавка за супроводження вантажу, яка передбачається в розмірі 7-30% від відрядної заробітної плати, залежно від цінності вантажу.
2.2. Надбавки за класність в розмірі 25% від тарифної ставки водіїв першого класу і 10% від тарифної ставки водіїв другого класу.
2.3. Надбавка за керівництво бригадою в розмірі півмісячної тарифної ставки.
2.4. Надбавка за зверхурочні роботи в подвійному розмірі годинної тарифної ставки.
2.5. Надбавка за багатозмінний режим роботи в розмірі 20% від годинної тарифної ставки у вечірній час і 40% в нічний час.
№ _47_ Порядок розрахунку заробітної плати за невідпрацьований час і за особливі умови праці.
Відповідно до Кодексу законів про працю оплата за невідпрацьований час і за особливі умови праці передбачається за певних умов і включає різні види оплат.
Оплата годин нічної роботи.
Годинами нічної роботи вважається час з 22 до 6 години. При цьому встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на 1 годину. До роботи в нічний час не допускаються: вагітні жінки та жінки, що мають дітей віком до 3 років; працівники до 18 років; працівники інших категорій (згідно з чинним законодавством). Години нічної роботи оплачуються в підвищеному розмірі, що встановлюється генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.
Оплата годин понаднормової роботи роботи.
Понаднормовою вважається робота понад встановлену законом тривалість робочого дня. Надурочні роботи допускаються у виключних випадках і з дозволу профкому підприємства. До надурочних робіт не допускаються: вагітні жінки і жінки, що мають дітей віком до 3 років; працівники до 18 років; в дні занять працівники, що навчаються без відриву від виробництва в загальноосвітніх школах і професійно-технічних навчальних закладах; працівники інших категорій (згідно з чинним законодавством).
Робота в понаднормовий час оплачується погодинникам за перші дві години в півтора разовому розмірі, а наступні - в подвійному розмірі погодинної ставки.відрядникам доплата здійснюється за всі понаднормові години в розмірв 100% тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації за погодинною системою. Понаднормові роботи не повинні перевищувати для кожного працівника 4 години протягом 2 днів підряд і 120 годин на рік. Компенсація надурочних робіт відгулом не допускається.
Порядок оплати роботи у святкові та неробочі дні.
Робота у вихідний день компенсується працівнику наданням іншого дня відпочинку або за угодою сторін в грошовій формі. Робота у вихідні і святкові дні оплачується не менш, ніж в подвійному розмірі:
а) відрядникам - не менше, ніж за подвійними відрядними розцінками;
б) працівникам, праця яких оплачується за годинними (денними) ставками, - в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки;
в)працівникам, що одержують місячний оклад, - в розмірі не менше однієї годинної (денної) ставки окладу, якщо робота проводилась в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки понад окладу, якщо робота проводилась більше місячної норми.
Оплата праці при виробництві продукції, що виявилась браком.
Повний брак з вини працівника оплаті не підлягає, а частковий - оплачується в залежності від ступеня придатності продукції за зниженими розцінками.
Місячна заробітна плата працівника в цьому випадку не може бути нижчою 2/3 тарифної ставки встановленого йому розряду (окладу).
Брак, який виник в результаті прихованого дефекту в матеріалі, що оброблявся, а також брак не з вини працівника, виявлений після приймання виробу органом технічного контролю, оплачують працівнику нарівні з придатними виробами.
Оплата часу простою на підприємстві.
Час простою з вини працівника оплаті не підлягає. В іншому випадку, якщо він попередив адміністрацію (бригадира, майстра та ін.) про початок простою, оплачують з розрахунку не нижче 2/3 тарифної ставки встановле- ного працівнику розряду або окладу.
Оплата відпусток.
Суму відпускних нараховують, виходячи з середнього заробітку. Розмір середньої зарплати визначають, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передували наданню відпустки. Святкові та неробочі дні , що припадають на період відпустки , в розрахунок тривалості відпустки не беруть і не оплачують.
№ _48_ Облік забезпечення оплати відпусток працівникам
В обліку заробітної плати працівників за час відпустки є деякі особливості. Чергові відпустки працівникам надаються протягом року, як правило, нерівномірно (особливо в сезонних виробництвах). З метою рівномірного включення до собівартості продукції (робіт, послуг) заробітної плати на оплату відпусток підприємствам дозволено створювати резерв. Такий резерв створюється шляхом щомісячного включення рівними сумами (визначеними за плановим відсотком до фактично нарахованої заробітної плати) наступних витрат на оплату відпусток. При цьому резерв створюється на наступні витрати по оплаті відпусток працівникам, а також нарахуванням на ці суми збору на соціальне страхування (оскільки при нарахуванні заробітної плати за час чергової відпустки працівнику в розрахунок приймається і допомога по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів соціального страхування).
У бухгалтерському обліку на суму створеного резерву робиться запис по дебету рахунка 23 "Виробництво", 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" та ін., кредиту рахунка 471"3абезпечення виплат відпусток". Нарахована заробітна плата за час відпустки відноситься на зменшення раніше створеного резерву записом по дебету рахунка 471 у кореспонденції з кредитом рахунка 661 "Розрахунки за заробітною платою".
Сальдо (кредитове) рахунка 47 {"Забезпечення виплат відпусток" показує залишок невикористаного на кінець року резерву.
Наприкінці року проводиться інвентаризація резерву на оплату відпусток працівникам. З цією метою за даними відділу кадрів (або уповноваженої для

 
 

Цікаве

Загрузка...