WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Удосконалення обліку та аналізу оборотних активів на основі ПЕОМ за програмою “Акцент” (ЗАТ «Буковинка») - Дипломна робота

Удосконалення обліку та аналізу оборотних активів на основі ПЕОМ за програмою “Акцент” (ЗАТ «Буковинка») - Дипломна робота

"перемелювати" великі об'єми облікової інформації.
"Акцент" - рішення, перевірене часом, яке володіє відмінною надійністю та гнучкістю, забезпечує функціонування системи обліку при зростанні підприємства від малого до великого.
"Акцент" - це не просто бухгалтерська програма. Це універсальний інструмент, на базі якого можна створювати системи обліку виробничої діяльності. Програма легко маштабується від настільної системи до системи обліку на великому підприємстві і не залежить від його форми власності.
На даному підприємстві облік оборотних активів за програмою "Акцент" ведеться так: грошові засоби являються важливішим елементом оборотних засобів. Грошові кошти виражаються в національній валюті та іноземній.
Рух їх здійснюється в двох формах : готівковій та безготівковій. Зберігається грошові кошти на банківських рахунках і в дорозі.
Отже, до грошових коштів підприємства відносять :
- готівку в касі;
- гроші на банківських рахунках;
- інші грошові засоби.
Наприклад, на рахунку "Інші грошові засоби" ведеться інформація про наявність і рух грошових документів, які знаходяться в касі підприємства. Також враховуються грошові суми, внесені в каси банків, ощадні каси або поштові відділення для подальшого їх зарахування на розрахункові рахунки підприємств.
Основою здійснення безготівкових розрахунків являються розрахунки платіжними дорученнями. Касові операції повинні зафіксовуватись відповідними документами : прибутковими касовими ордерами, видатковими касовими ордерами, платіжною відомістю.
Історія розвитку програмного забезпечення для обліку безупинно зв'язана з удосконалюванням у них аналітичного обліку. Саме розвитий аналітичний облік і став тим, що привело до бурхливого розквіту електронних технологій обробки інформації. Які ж способи побудови аналітичного обліку зараз найбільш поширені ?
У будь-якому підручнику по нормативній документації, що регламентує ведення бухгалтерського обліку, можна знайти термін . Це означає, що облік інформації в журналах ордерах і відомостях такого рахунка буде вестися в більш докладному виді. Наприклад, по рахунку 631 ведеться облік взаєморозрахунків з постачальниками і підрядчиками, тобто вказується кому платили і від кого одержували продукцію. По рахунку 281 ведеться складський облік, тобто враховується в кількісному відношенні рух товару. І так далі.
У паперовому обліку це була відмінна схема, що чітко працювала, і розроблювачі програм, не думаючи довго, перенесли її в комп'ютерний облік.
Виглядає це приблизно так :
1. У плані рахунків для кожного рахунка є властивість, що визначає його, як аналітичний
2. Після того, як користувач включає цю властивість, йому необхідно указати види аналітичних ознак, що будуть використовуватися. У залежності від програми, набір таких видів може бути обмежений чи не обмежений.
3. При введенні інформації, зв'язаної з таким рахунком, програма автоматично зажадає информацию, зв'язану з аналітичним обліком.
Усі неначебто просто і зрозуміло. Але, як і в будь-якого іншого рішення, у цього теж маються свої переваги і недоліки:
Переваги
1. Легко зробити введення аналітичної інформації обов'язковим. Хоча, чесно говорячи, не зрозуміло, навіщо користувача вважати дурним. Кожен бухгалтер у стані сам контролювати свої дії і визначати необхідністьуведення додаткової інформації.
2. Легко зберігати проміжні результати. Обмежений і визначений заздалегідь вид аналітики припускає можливість заздалегідь розраховувати дані і зберігати їх у базі даних (звичайно це називається ), а при побудові звітів, діставати відтіля вже готові цифри, що помітно прискорює процес формування звітів.
3. Легко визначити можливі варіанти аналітичних звітів. З іншого боку, розроблювачі, що традиційно повторюють правила паперового обліку в комп'ютерному обліку, дублюють його цілком, у тому числі, переносячи туди і повний набір звітів.
Недоліки
1. Обмеженість можливих напрямків аналітики. Чим більше аналітичних напрямків, тим більше інформації для кожного рахунка в проводці буде потрібно вводити. Якщо ж таке введення обов'язкове, то робота перетворюється в . Тому, зрозуміле прагнення враховувати на рахунку тільки необхідний мінімум аналітичних ознак.
2. Складність при побудові користувальницьких звітів, тобто звітів, не передбачених розроблювачем програм. Це зв'язано з тим, що може знадобитися звіт по тій аналітиці, що не враховувалася на рахунку чи узагалі враховувалася на кореспондуючих рахунках.
3. Розділивши аналітичну інформацію з рахунків, не завжди зручно потім її в зведені звіти. Наприклад, те саме найменування предмета може одночасно враховуватися на різних рахунках і, відповідно, бути елементами різних аналітичних напрямків. Порахувати скількох усього предметів цього найменування є на підприємстві вже буде нелегко.
Залишається додати, що способи реалізації аналітичного обліку на рахунках теж бувають різні. Як уже було відзначено, це можуть бути просто посилання на довідники з переліком аналітичних об'єктів (кореспондентів, товару й ін.). Іноді субрахунку основних рахунків виконують роль сховища аналітичної інформації, тобто, наприклад, рахунок 631 - розрахунки з постачальниками і підрядчиками, а його субрахунку - це вже конкретні кореспонденти. У цьому випадку, у проводці вказується не тільки рахунок, але і його субрахунок.
Не новина, що найбільш затребуваними в частині комп'ютерного обліку, були програми для торгівлі, де можливість розширеного аналітичного обліку цінувалася значно вище бухгалтерського.
Описана вище схема аналітичного обліку ставало каменем спотикання у використанні бухгалтерських програм для товарного обліку. І для нього розроблялася окрема програма.
Але час на місці не коштує, і з'явилися нові способи аналітичного обліку.
Аналітична інформація потрібна усім. Щоб при цьому врахувати й інтереси бухгалтера можна запропонувати наступну схему аналітичного обліку.
1. Факти господарської діяльності підприємства описуються у виді господарських операцій, що складаються з проводок. Проводка є мінімальною цеглинкою інформації.
2. Кожна проводка описується набором аналітичних ознак. Кількість напрямків може бути необмеженим, введення аналітики не обов'язковим.
3. Бухгалтерські рахунки використовуються як облікові регістри, що цілком відповідає їх призначенню. Подвійний бухгалтерський запис, тобто коли обов'язково вказується рахунок на який (кредитується) інформація і на який (дебетується) інформація, дозволяє контролювати правильність реєстрації інформації.
Якщо представити така побудова аналітичного обліку візуально, то вийде багатомірна матриця, що складається з перетинання аналітичних ознак і бухгалтерських рахунків. Відповідно, така модель легко у терміни сучасних баз даних.
Переваги
1. Кількість аналітичних напрямків нічим не обмежено.
2. Абсолютно довільні вибірки інформації. При тім, що не потрібно попередньо цікавитися про наявність аналітики.

 
 

Цікаве

Загрузка...