WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Особливості обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва - Курсова робота

Особливості обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва - Курсова робота

роботи та послуги, матеріальні цінності.
По дебету рахунка відображаються операції по оплаті рахунків постачальників та підрядчиків(К-т рах, 30 "Каса", рах.31 "Рахунки в банках") по кредиту - оприбуткування матеріалів, товарів (Д-т рах. 20 "Виробничі запаси", рах,22"МШП", рах.28 "Товари")
"відомість обліку заробітної плати - форми В-8
"відомість (шахматна) - форми В-9. облік у СМП, які застосовують форму бухобліку з використанням реєстрів обліку майна, обов'язково переносять підсумки по оборотам з усіх відомостей у вищевказану відомість. Це регістр синтетичного обліку, який використовується для узагальнення даних поточного обліку і взаємної перевірки вірності записів по рахунках бухобліку. Відомість відкривається на кожний місяць і використовується для запису даних по Д-ту і К-ту кожного рахунку окремо. У ній по вертикалі записують рахунки у зростаючому порядку, а по горизонталі - у порядку зростання номерів відомостей.
Дебетові і кредитові обороти по кожному рахунку переносяться в оборотну відомість, де виводиться сальдо. Оборотна відомість застосовується для складання балансу.
Оборотна відомість за 200 р.
Назва рахунку бухобліку Сальдо на початок звітного місяця Оборот за звітній місяць Сальдо на початок наступного за звітнім місяця
Д-т К-т Д-т К-т Д-т К-т
1 2 3 4 5 6 7
Відомість підписується особами, що проводили записи. Заміна оборотів у поточному місяці по операціях, які відносяться до минулих періодів, відображається у реєстрах звітного місяця додатковим записом (зменшення оборотів - способом сторно)
Схема порядку обліку за спрощеною схемою бухгалтерського обліку з
використанням реєстрів обліку майна СМП
Крім того
Крім того Законом №996 зазначено, що наявність спеціально розробленої для СМП спрощеної форми бухгалтерського обліку не означає, що останні не можуть використовувати будь яку іншу із нині застосовуваних форм бух обліку, або самостійно розробляти реєстри бух обліку.
1.5 Особливості бухгалтерського обліку СМП та їх вплив на показники фінансової звітності.
Порядок спрощеного обліку для СМП визначений інструкцією №291 та Положенням №196 із внесеними змінами. Відповідно до цих документів, СМП на свій вибір можуть застосовувати декілька варіантів бух обліку активів, зобов'язань та власного капіталу:
o із використанням рахунків обліку витрат за елементами (84 "Витрати за елементами та 85 "Інші витрати") із веденням поточного обліку залишків незавершеного виробництва та застосуванням рах. 23 "Виробництво" та рах.26 "Готова продукція"
o із використанням рахунків обліку витрат за елементами (84 "Витрати за елементами та 85 "Інші витрати") без веденням поточного обліку залишків незавершеного виробництва, але із застосуванням рах. 23 "Виробництво" та рах.26 "Готова продукція"
o із використанням рахунків обліку витрат за елементами (84 "Витрати за елементами та 85 "Інші витрати") без застосування рах. 23 "Виробництво" та рах.26 "Готова продукція"
o із використанням Плану рахунків №291
Необхідно зазначити, що основна специфіка усіх названих варіантів полягає у відмінності методики обліку витрат СМП. Решта об'єктів бух обліку: доходи розрахунки, фінансові результати, мало чим відрізняються від обліку, що застосовують всі інші підприємства та організації (крім бюджетних та фінансових ) України.
Зазначена специфіка обліку витрат впливає на методику визначення статей Звіту про фінансові результати, який складають СМП. В основному це стосується рядка 080 "Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва та готової продукції",(СМП, що займаються виготовленням продукції, наданням робіт, послуг). СМП, що займаються торгівлею цей рядок не заповнюють. Показник рядка 080 безпосередньо впливає на кінцевий фінансовий результат СМП, що визначається у його Звіті про фінансові результати. Відповідно на цей фінансовий результат впливає методика визначення початкових та кінцевих залишків незавершеного виробництва та готової продукції за звітний період, яка прямо залежить від варіанту обліку, що обраний СМП.
Усі інші рядки звіту про фінансові результати заповнюються на основі даних рахунків або субрахунків бух обліку СМП за однаковою методикою незалежно від обраного варіанту обліку.
Отже, розглянемо варіанти спрощеного бух обліку СМП з точки зору формування витрат та визначення собівартості готової продукції, незавершеного виробництва та фінансових результатів.
При І варіанті СМП, що займаються виробництвом продукції, надають послуги чи виконують роботи мають всі дані щодо визначення залишків на рах. 23 і 26, які необхідні для заповнення рядка 080 Звіту про фінансові результати.
Схема спрощеного обліку витрат СМП.
СМП, що виготовляють продукцію
1) у частині прямих виробничих витрат (собівартість)
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
2) у частині адмінвитрат на збут та витрати іншої операційної діяльності
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
3) у частині витрат фінансової, інвестиційної діяльності
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
СМП, що виконують роботи, надають послуги
1) у частині прямих виробничих витрат (собівартість)
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
2) у частині адмінвитрат на збут та витрати іншої операційної діяльності
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
3) у частині витрат фінансової, інвестиційної діяльності
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
СМП, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі
1) у частині прямих виробничих витрат (собівартість)
2) у частині адмінвитрат на збут та витрати іншої операційної діяльності
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
3) у частині витрат фінансової, інвестиційноїдіяльності
К-т 20
К-т 66
К-т 64
К-т 13
К-т 68
При ІІ варіанті списують всі прямі операційні витрати, які формують собівартість продукції, робіт, послуг з відображенням на дебету рах. 23 "Виробництво", у кінці кожного звітного періоду навіть при фактичній наявності незавершеного виробництва.СМП, що здійснюють виконання робіт, надання послуг списують у дебет рах. 79 . СМП - виробники продукції - у дебет рах. 26
Таким чином у СМП, які використовують такий варіант спрощеного обліку, на рах. 23 не буде відображена фактична сума незавершеного виробництва, яке є у наявності.
Після закінчення року такі СМП згідно з вимогами Положення № 196 повинні здійснити інвентаризацію і "вилучити" з виробничих затрат (і відповідно фінансових результатів) методом "сторно" тільки вартість матеріальних витрат, які на 31 грудня звітного року не пройшли обробку, або їх обробка, збирання, комплектування не завершені. Це необхідно зробити для того, щоб фінансовий результат роботи СМП за рік було правильно визначено.
У разі використання ІІ варіанту схеми відображення витрат та їх списання у виробничих та торгівельних СМП відображається так, як і в І варіанті, лише з різницею, що незавершеного виробництва у виробничих СМП на кінець місяця не має, а з'являється воно лише після закінчення звітного року (сальдо рах.23)
При відображені результатів інвентаризації

 
 

Цікаве

Загрузка...