WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Підготовка організації і проведення аудиту на підприємстві - Курсова робота

Підготовка організації і проведення аудиту на підприємстві - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
З ПРЕДМЕТУ "АУДИТ"
НА ТЕМУ
Підготовка організації і проведення аудиту на підприємстві
ЗМІСТ
1. Вступ. Суть планування та його необхідність в аудиті.
2. Етапи планування:
2.1. Роботи до укладання договору;
2.2. Знання бізнесу клієнта;
2.3. Підготовчі роботи;
2.4. Оцінка системи внутрішнього контролю;
2.5. Загальний план.
3. Вивчення системи внутрішнього контролю з метою планування аудиторських процедур.
4. Програма аудиту.
5. Висновки.
6. Використана література.
Аудиторська діяльність - це організаційне і методичне забезпечення аудиту, практичне виконання аудиторських перевірок та надання інших аудиторських послуг.
Аудитор (аудиторська фірма) повинен ретельно планувати свою роботу, контролювати свою діяльність, вести облік виконаної роботи. Тому планування в аудиті слід розглядати як планування аудиторської діяльності та планування конкретної аудиторської перевірки. Аудиторська фірма розробляє і складає стратегічні плани аудиторської діяльності, які розраховані на декілька років, і поточні бізнес-плани на поточний рік.
Це потрібно для того, щоб чітко розрахувати штати, кошторис фірми, можливості подальшого розвитку тощо. Види планування аудиторської діяльності.
1. Планування аудиторської діяльності:
1.1. Стратегічне планування
" Розробка і складання стратегічного плану аудиторської діяльності;
" Коригування планових завдань і внесення змін та доповнень до стратегічного плану.
1.2. Поточне планування
" Розробка і складання бізнес-плану аудиторської фірми на поточний рік;
" Коригування планових завдань і внесення змін та доповнень до бізнес-плану.
2. Планування аудиту та інших послуг:
2.1. Оперативне планування
" Загальний план конкретної аудиторської перевірки (та інших послуг);
" Програма конкретної аудиторської перевірки;
" Коригування планових завдань і внесення змін та доповнень до плану і програми аудиторської перевірки.
Для того, щоб своєчасно і якісно провести аудит фінансової звітності, бухгалтерського балансу, законності і достовірності господарсько-фінансових операцій і правильності їх відображення на рахунках бухгалтерського обліку, необхідно чітко спланувати кожну перевірку.
Планування аудиторської перевірки - це система заходів, направлених на ефективне і своєчасне проведення аудиту.
Необхідність планування.
Аудитор повинен планувати свою перевірку з трьох причин:
1) це дасть йому можливість одержати достатню кількість інформації про стан справ клієнта. Одержання необхідної кількості інформації допоможе аудитору дати обґрунтований висновок і в результаті звести до мінімуму правові зобов'язання, а також зберегти хорошу репутацію фірми серед представників своєї професії;
2) це допоможе утримати в рамках розумного витрати на аудит. Збереження витрат в розумних межах допоможе аудиторській фірмі (окремому аудитору) зберегти конкурентоспроможність і тим самим не втратити своїх клієнтів за умови, якщо фірма (аудитор) зарекомендувала себе високою якістю послуг, що надає;
3) це дозволить уникнути непорозумінь з клієнтом. Планування повинно базуватись на обізнаності щодо діяльності клієнта, на ретельному вивченні його особливостей та умов економічного середовища.
Планування аудиторської перевірки здійснюється на основі даних попереднього аналізу і повинно забезпечувати:
" отримання необхідної інформації про стан бухгалтерського обліку і ефективність внутрішнього контролю;
" встановлення очікуваного рівня довіри внутрішньому контролю, тобто з'ясування того, наскільки аудитор може вірити матеріалам внутрішнього аудиту;
" визначення змісту, часу проведення і обсягу контрольних процедур, які підлягають виконанню на наступному етапі аудиторської перевірки;
" координацію виконуваних робіт зі збору і аналізу інформації, необхідної для оцінки достовірності і законності господарсько-фінансових операцій, достовірності бухгалтерського балансу і фінансових звітів.
Вимоги та рекомендації щодо планування аудиту визначені ННА № 9 "Планування аудиту", згідно з яким аудитори і аудиторські фірми України мають право самостійно визначати форми і методи аудиту на підставі чинного законодавства, існуючих норм і стандартів, умов договору із замовником, професійних знань та досвіду.
Метою планування аудиту є концентрація уваги аудитора на найважливіших напрямках аудиту, виявленні проблем, які слід перевірити найбільш детально. Планування допомагає аудитору належним чином організувати свою роботу та здійснювати нагляд за роботою асистентів, які беруть участь у перевірці, а також координувати роботу, яка здійснюється іншими аудиторами та фахівцями інших професій.
Документальне оформлення
Характер планування залежить від організаційної форми, розміру і виду діяльності підприємства, виду аудиту, правильного уявлення аудитора про стан справ на підприємстві. Аудиторові слід розробити і документально оформити загальний план аудиту, визначити в ньому істотність помилок, а потім здійснити аудит за цим планом.
Загальний план аудиту розробляється настільки детально, що аудитор має можливість завдяки йому підготувати програму аудиту. У свою чергу, програма аудиту, її зміст та розмір залежать від розміру, виду і специфіки підприємства, умов договору на проведення аудиту, а також особливостей методики і техніки, що їх використовує аудитор під час перевірки.
Під час розробки загального плану аудитор здійснює аналіз наступних питань:
Розуміння аудитором бізнесу клієнта:
" головних факторів, які мають вплив на діяльність підприємства;
" найважливіших характеристик діяльності підприємства, його організаційної структури, процесу виробництва, надання послуг, фінансового стану, а також порядку його звітування, включаючи зміни, які, можливо, мали місце після попереднього аудиту;
" розподілу обов'язків між керівництвом підприємства.
Розуміння обліку і системи внутрішнього контролю:
" методології і принципів бухгалтерського обліку, які застосовувались бухгалтерією підприємства;
" можливого ефекту від змін в обліковій політиці чи термінології аудиту;
" знання аудитором питань бухгалтерського обліку і системи
внутрішнього контролю, які можуть бути використані аудитором у тестах оцінки надійності внутрішнього контролю підприємства та в незалежних аудиторських процедурах.
Визначення ризиків і суттєвості:
" оцінка аудитором ризику внутрішнього контролю - ефективності системи внутрішньогосподарського контролю підприємства, тобто її спроможності попереджати і виявляти помилки на підприємстві, оцінка розміру особистого аудиторського ризику невиявлення суттєвих помилок
у звітності підприємства, яка існує під час проведення аудитором аудиторських процедур, і визначення на підставі цього найважливіших напрямків аудиту;
" визначення порогу

 
 

Цікаве

Загрузка...