WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

фонду розвитку виробництва та інших аналогічних фондів, створених за рахунок минулих періодів;
- до 50 % - на відшкодування витрат підприємства на закупівлю спеціального обладнання і устаткування для забезпечення роботи інвалідів 1 і 2 груп, що перебувають з ним у трудових відносинах. Звільняються від сплати податку на прибуток підприємства громадських організацій інвалідів, зареєстровані згідно з чинним законодавством, де інваліди становлять 50% загальної чисельності працюючих в основному виробництві, і за умов, що рентабельність зазначених підприємств не перевищує 50 % і що вони не займаються експортно-імпортними операціями, крім випадків коли такі операції здійснюються для забезпечення виробництва власної продукції та її реалізації. Сума нарахованого податку, яка зменшилась на кінець звітного року, після його зменшення на зазначені цілі, підлягає перерахуванню до бюджету на загальних підставах;
- до 100 % - на відшкодування витрат підприємств та організацій, спрямованих на інвестування будівництва і придбання житла для військовослужбовців та членів їх сімей, які мають право на отримання житла відповідно до чинного законодавства України.
Особливу увагу потрібно звернути на оподаткування прибутку підприємств з іноземними інвестиціями, які зареєстровані в Україні. Прибуток підприємств з іноземними інвестиціями, зареєстрованими до 1.01.95 р., не оподатковується протягом 5 років з моменту внесення кваліфікованої інвестиції, за вийнятком прибутку який отримано від операцій, що оподатковуються за ставками 45 та 60 %. Пільги, поширюються на підприємства з іноземними інвестиціями, якщо кваліфікаційна іноземна інвестиція не відчужується протягом пільгового податкового періоду. В разі відчуження кваліфікаційної іноземної інвестиції раніше від зазначених термінів такі підприємства сплачують податок у повному обсязі за весь пільговий період, протягом якого вони його не сплачували.
Прибуток від господарської діяльності, отриманий при здійсненні іноземної інвестиції на основі договорів про виробничу кооперацію, спільне виробництво та інші види спільної діяльності без створення юридичної особи, укладених до 1.01.95 р., якщо такі договори передбачають здійснення іноземних інвестицій на території України в обсязі не менш як 100 000 $ США у випадках, визначених чинним законодавством, оподатковується у порядку передбаченому для оподаткування підприємств з іноземними інвестиціями. При цьому підприємство веде окремий бухгалтерський облік та звітність щодо операцій, пов'язаних з цими договорами, та відкриває окремий рахунок в установах банків України для проведення розрахунків, пов'язаннях з виконанням таких договорів. Прибуток підприємств з іноземними інвестиціями, зареєстрованих після набрання чинності Закону "Про оподаткування прибутку підприємств", або прибуток отриманий від здійснення з іноземної інвестиції на основі договорів без створення юридичної особи, укладених після 1.01.95 року, оподатковується на загальних підставах.
Мито є непрямим податком, що зтягується з товарів, які переміщуються через митний кордон країни, тобто ввозяться, вивозяться чи прямують транзитом. На відміну від інших податків стягнення мита здійснюється не тільки і не стільки у фіскальних цілях, які полягають у формуванні дохідної частини бюджету, митна політика спрямована на формування раціональної структури експорту та імпорту в умовах відсутності прямого втручання держави в цю сферу. Введення мита має на меті здійснення економічного тиску на відповідні держави чи надання їм найбільшого сприяння.
Платниками мита є будь-які юридичні або фізичні особи, котрі здійснюють переміщення через митний кордон України товарів або інших предметів, що підлягають митному оподаткуванню згідно з чинним законодавством.
Об'єктом оподаткування є митна вартість товарів або інших які переміщуються через митний кордон України. Для визначення митної вартості товарів валюта контракту перераховується у національну валюту України за курсом НБУ, що діє на день подання митної декларації. В Україні існують два види мита ввізне та вивізне. Ввізне мито сплачується по товарах, що імпортуються, вивізне - по товарах, що експортуються. Запроваджено також два види ставок, за якими обчислюється сума мита, що підлягає сплаті до бюджету:
а) в % до митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон;
б) у встановленому грошовому розміру на одиницю товару.
Мито нараховується митними органами виходячи з митної вартості й установлених ставок мита. Митна вартість сплачується в відповідності з чинним законодавством, вона визначається у фактично сплачених цінах, або в цінах, що підлягають сплаті на момент перетину митного кордону. При встановленні митної вартості до неї включається ціна товару, зазначена в рахунках-фактурах, а також витрати на транспортування до пункту перетину митного кордону, комісійні та брокерські послуги тощо.
При справлянні мита встановлена розгалужена система пільг. Від сплати мита повністю звільняються:
- транспортні засоби, що здійснюють регулярні міжнародні перевезення вантажів, багажу та пасажирів, а також предметиматеріально-технічного постачання і спорядження, палива, продовольство та інше майно, необхідні для їх нормальної роботи на час перебування в дорозі, в пунктах проміжної зупинки або придбані за кордоном у зв'язку з ліквідацією аварії;
- валюта України, іноземна валюта та цінні папери;
- товари та інші предмети, що підлягають оберненню у власність держави у випадках, передбачених законами України;
- товари та інші предмети, що стали в результаті пошкодження до пропуску їх через митний кордон України не придатними до використання як вироби або матеріали;
- предмети, що ввозяться в Україну для офіційного і особистого користування або вивозяться за кордон організаціями та особами, які відповідно до міжнародних договорів України користуються правом безмитного ввезення в Україну або вивезення з України таких предметів:
- товари та інші предмети, які походять з митної території України і ввозяться назад на цю територію без обробки або переробки, а також товари та інші предмети іноземного походження, які вивозяться назад за межі митної території України без обробки або переробки;
- товари та інші предмети, що знову ввозяться на митну територію України і походять з іншої території, які були оплачені митом при первісному ввезенні на митну територію України та тимчасово вивозились за її межі;
- товари та інші предмети, що знову вивозяться за межі митної території України і походять із цієї території, які були оплачені митом при первісному вивезенні за митну територію України та тимчасово ввозились на цю територію;
- інші товари та інші предмети, що визначаються законами України.
Згідно з чинним законодавством України можуть бути встановлені пільги по сплаті мита у вигляді: зниження ставок мита, безмитного ввезення та вивезення товару з спеціальних митних зон, встановлення преференції що до ставок єдиного митного тарифу України.
Розділ 3. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності в Україні на прикладі спільного підприємства

 
 

Цікаве

Загрузка...