WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності - Дипломна робота

що експортуються та транзит іноземних вантажів, включаючи послуги з транзиту вантажів через територію України.
Такі товари, роботи, послуги, вважаються експортованими, коли:
-товари залишили територію України і їх вивезення було підтверджене митною декларацією;
-роботи,послуги що не призначені для експлуатації, використання та вжитку Україні , подані особам підприємства яких або вони самі постійно не перебувають або постійно не переживають на території України;
- послуги з міжнародних перевезень, здійснені згідно з контрактом на транспортування, або з брокерською угодою, що до перевезення як товарів так і пасажирів від пункту на національній території України до пункту за кордоном, від пункту за кордоном до пункту на національній території та транзитом через національну територію України, а також між двома пунктами в середині країни, як частини міжнародних повітряних та водних перевезень.
Не підлягає оподаткуванню також тимчасовий експорт товарів - поставка давальницької сировини українським замовником для обробки за кордоном із наступним поверненням її у повному обсязі.
При цьому та частина давальницької сировини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку, або готова продукція, що залишається у країні виконавця як плата за послуги переробки, не підлягають оподаткуванню податком на добавлену вартість. Коли ж зазначені товари є під акцизними товарами, з них стягується тільки акцизний збір.
Товари, що повертаються в Україну, які раніше були вивезені за кордон на умовах тимчасового вивезення, та готова продукція, виготовлена повністю з давальницької сировини українського замовника, яка імпортується при її поверненні в Україну не підлягає оподаткуванню податком на добавлену вартість.
При експортуванні товарів за іноземну валюту підприємствами та організаціями як виробниками, так і підприємствами, що здійснюють посередницькі функції, сума податку на добавлену вартість, що сплачені або підлягають сплаті постачальникам за виконанні роботи, надані послуги, придбані матеріальні ресурси, паливо, вартість яких відноситься на собівартість виробництва таких товарів, придбані і введенні в експлуатацію з 06.01.1993 року основні виробничі фонди та взяті на облік нематеріальні активи, а також суми податку сплачені постачальникам цих товарів, підлягають відшкодуванню з відповідних бюджетів вказаним підприємствам або зараховуються в рахунок чергових платежів за умови надходження коштів в іноземній валюті на розрахунковий рахунок підприємств, подання вантажної митної декларації зі штампом митниці "пропуск дозволено" якщо не минув річний строк з дня оплати податку постачальникам.
Суми податку на добавлену вартість, сплачені виробником за сировину, матеріали, комплектуючи вироби, які використані для виготовлення продукції і суми податку, сплачені посередникам за товари, що експортуються з розрахунками у національній валюті, шляхом передачі або бартерних операцій при розрахунках з бюджетом не враховуються, а включаються до вартості таких товарів, а за придбані і введені в експлуатацію основні виробничі фонди та взяті на облік нематеріальні активи покриваються за рахунок джерел їх придбання.
Акцизний збір - це непрямий податок на високорентабельні та монопольні товари, що включається до ціни цих товарів.
Об'єктом оподаткування для акцизного збору є :
- обороти з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів шляхом їх продажу, обміну на інші товари, безкоштовної передачі товарів або з частковою їх оплатою;
- митна вартість товарів, ввезених в Україну урахуванням мита
і митних зборів, придбаних за іноземну валюту у порядку товарообмінних операцій або безкоштовно отриманих;
- обороти в порядку натуральної оплати праці;
- обороти з реалізації конфіскованого, успадкованого, нічийного майна, скарбів і скуплених цінностей;
- натуральні показники по деяких підакцизних товарах (алкоголь, тютюн, авто);
- обороти з реалізації товарів для власного споживання, промислової переробки, а також для своїх працівників;
- обороти з реалізації предметів застави, включаючи їх передачу заставодержателю при невиконанні забезпеченого заставою зобов'язання.
Акцизним збором оподатковуються окремі товари, що ввозяться на територію України за переліком та ставками які встановлюються законодавчо.
Обчислення акцизного збору проводиться виходячи з митної вартості товарів, перерахованої за курсом НБУ з урахуванням фактично сплачених сум мита і митних зборів та розміру затверджених ставок, за такими формулами:
а) за товари, що підлягають оподаткуванню митом та митними зборами
(В + М) х А : 100
б) за інші товари
(В х А) : 100, де:
В - митна вартість в національній валюті
М - мито та митні збори
А - ставка акцизного збору.
Підставою для обчислення та сплати акцизного збору є вантажна митна декларація. Нарахована сума акцизного збору вказується окремим рядком.
У разі наступної реалізації, обміну чи передачі, включаючи реалізацію за іноземну валюту імпортних підакцизних товарів, ввезених на територію України, включаючи товари придбані тимчасово на правах комісії, по яких був сплачений акцизний збір одночасно із сплатою митних платежів до або під час проведення митних процедур, перерахунок щодо акцизного збору виходячи з фактичної ціни реалізації цих товарів, не проводиться, а фактично сплачені суми акцизногозбору за реалізовані товари на території України не відшкодовуються.
Якщо ж імпортні підакцизні товари, які були ввезені на виробництво підакцизних товарів, і за які до або під час проведення митних процедур не було сплачено акцизний збір, використовуються не на виробництво підакцизних товарів, або реалізуються не на виготовлення підакцизних товарів, то обчислення акцизного збору проводиться виходячи з їх митної вартості, перерахованої за курсом НБУ, що діяв на день подачі вантажної митної декларації, з урахуванням фактично сплачених сум мита та митних зборів.
Від сплати акцизного збору під час проведення митних процедур звільняються:
- легкові автомобілі спеціального призначення для інвалідів, оплата вартості яких проводиться органами соціального забезпечення;
- легкові автомобілі спеціального призначення, (швидка допомога, міліція) які будуть використовуватись за призначенням.
Акцизний збір не справляється за реалізацію підприємствами виробниками підакцизних товарів на експорт за іноземну валюту при обов'язковій наявності підтверджених митними органами вантажних митних декларацій.
Не підлягають оподаткуванню підакцизні товари власного виробництва підприємств та організацій агропромислового комплексу України з метою використання їх для обміну на паливно-мастильні матеріали, ліс, гербіциди, добрива та інші матеріально-технічні ресурси для сільського господарства.
Реалізація підакцизних товарів, включаючи імпортні, на експорт за іноземну валюту підприємствами, що здійснюють посередницьку діяльність і придбали ці товари за цінами з акцизним збором або у випадку оплати цими підприємствами акцизного збору при проведенні митних процедур чи оприбуткуванні

 
 

Цікаве

Загрузка...